Hem Sağlıklı Hem Şirin: Çocuklar İçin Şeker Hamursuz Pasta Modelleri

Şeker hamuru çıktı, pastalar bozuldu! Başlarda hepimizi içine alan ve bakmaya doyamadığımız pastaları ortaya çıkaran şeker hamuru, özellikle sağlıklı beslenme konusunda titizlenenlerin canını sıkmaya başladı, kabul edelim.

Kalın yapısı ve pek de damak tadımıza hitap etmeyen lezzetiyle şeker hamurlu pastalar arttıkça kremanın, meyvenin, çikolatanın tadını doyasıya aldığımız şeker hamursuz pastaları özler olduk!

Sen de bizimle aynı fikirdeysen ve çocuğunun doğum günü partisi için şeker hamursuz pasta modelleri arayışına girdiysen, bu içeriğimiz sana ilaç gibi gelecek!

"Peki ama nereden bulacağım şeker hamursuz pastayı?" dersen kendileri burada! Pastada kullanılacak malzemelere varana dek istediğin tüm detayları kendileriyle konuşabilirsin: Çocuklar İçin Harikalar Yaratan Butik Pastacılar

1. Hayvansever çocuklar hem eğlensin hem de doysun!

Evde senin bile kolaylıkla hazırlayabileceğin bu pasta, şeker hamuru yerine rendelenmiş beyaz çikolata veya Hindistan cevizi ile kaplanıyor. Süslemesinde çok çok az şeker hamuru var, o kadar da olsun!

Bu akımdan haberin var mı: Gün Geçmiyor Ki Yeni Bir Trend Patlamasın: Pasta Patlatma

2. Şeker hamuru gitti, şeker taneleri geldi!

Şeker hamursuz pasta modelleri arıyoruz diye şekere tümüyle karşı değiliz tabii ki. Bu küçük şeker tanecikleriyle kaplı pasta da renkleriyle çocuğunun gözünü alacak!

3. Küçük prensesler de şeker hamursuz pasta sever!

Biricik prensesin süsünden ve pembesinden ayrı kalmasın ama şeker hamuruyla da haşır neşir olmasın istiyorsan, bu pasta tam sana göre! Pembenin her tonunu taşıyan kremalarla bezenmiş bu tarz pastalar bir prenses figürü ile de süslenebilir.

4. Dondurma canavarı çocuklar için dondurma figürlü pasta

Dondurma hayranı bir çocuğun varsa, onu bu pasta ile sevindirebilirsin. Pürüzsüz yapısı seni yanıltmasın, bu pastanın özelliği kremasının çok ince ve düzgün bir tabaka halinde uygulanmış olması.

Bebeğinin ilk partisi bu pastalarla daha güzel: 1 Yaş Pastası Seçimi İçin İlham Olacak 20 Öneri!

5. Olmaz olmaz deme, cupcake de doğum günü pastası olur!

Yeni trend, cupcakelerden doğum günü pastası yapmak! Bir araya getirdiğin cupcakelerden bir bütün yaratabilirsin. Ayrıca bu pastaları dilimlemeye gerek yok, yerken tabağa çatala gerek yok!

6. Çocuğun için en iyisini sen bilirsin, kendin yap!

Çocuğunun en sevdiği malzemeleri bir araya getirerek kendi ellerinle yaptığın bir pastaya ne dersin? Neticede tüm doğum günü pastaları aşırı süslü, aşırı özenli olmak zorunda değil!

7. Gökkuşağının renkleri çocuğunun pastasında!

Rengarenk keklerin bir araya gelmesiyle ortaya çıkan bu gökkuşağı kekler, son günlerde şeker hamursuz doğum günü pastaları arasında en çok tercih edilenlerden. Bu kekler renklerini, gıda boyaları yerine çeşitli sebze ve meyvelerin sularından alabiliyor.

Çocuğunun her doğum günü özel: Birbirinden Şekil 2 Yaş Pasta Modelleri

8. Peynir seven çocuklara şeker hamursuz farklı bir kutlama: Cheesecake doğum günü pastası

Tatlının peynirle en lezzetli buluşması olan cheesecake de artık bir doğum günü pastası! Klasik bir cheesecake, süsleme yapılarak çok sade ve lezzetli bir doğum günü pastasına dönüşebilir.

9. Kurabiye canavarları pasta ile buluşuyor!

Susam Sokağı’nın en sevilen karakterlerinden biri olan Kurabiye Canavarı, pastaların en sevilen yüzlerinden birisi. Bu pastada bizim ilgimizi şeker hamuru kullanılmadan çok sevimli görünmesi nedeniyle çekiyor!

10. O bir klasik! Süper kahramanlı pasta

Özellikle erkek çocuklarının süper kahramanlara bir ilgisi olduğu malum. Hal böyle olunca da süper kahramanların kendilerini ve amblemlerini doğum günü pastalarında görmek sürpriz olmuyor. Ayrıca kremayla da çok güzel süsleniyor. Eskiden şeker hamuru mu vardı!

Bu yazıda farklı bir sürü model var: Adeta Birer Sanat Eseri Olan Erkek Çocuğu Doğum Günü Pastaları