Çocuğunun Yaratıcılığı İçin İstanbul’da 10 Resim Atölyesi Tavsiyesi!

Çocuğunun hem el becerilerini geliştirmesini hem de öğrenirken eğlenmesini sağlayan resim atölyeleri için bir hafta sonunu ayırabilir, ona yapabileceklerini keşfetmesi için fırsat verebilirsin. Bu yazıda çocuğun için keyifli ve faydalı olabileceğini düşündüğümüz İstanbul’daki çocuk etkinlik ve atölyelerinden resim atölyesi önerilerine yer verdik. İşte 10 resim atölyesi!

1. Kuko Sanat Atölyesi ve Parti Evi

Ümraniye’de, yemyeşil bir manzaranın ortasında konumlanan Kuko Sanat Atölyesi ve Parti Evi, çocukları sanal dünyanın içerisinden çekip, gerçek dünyanın sınırlarını zorlamaları için adeta teşvik ediyor. Minikler için dramadan yaratıcı yazarlığa, pandomimden yogaya, oyuncak yapımından seramiğe kadar birçok sanatsal kolda ders veren kurs, özellikle artistik resim atölyesi dersleri ile çocukların hayal gücünü açığa çıkarıyor.

Çocuğunun yaratıcı düşünmesini sağlayacak ve aynı zamanda sorun çözme, planlama, odaklanma gibi becerilerini geliştirecek resim atölyesi Anadolu Yakası sakinleri için ideal bir alternatif oluşturuyor.

2. Atikind Atölyeleri

Hafta içi anaokulu, hafta sonu ise atölye olarak hizmet veren Atikind Atölyeleri, Bakırköy’de; Ataköy Konakları Sosyal Tesisleri içerisinde yer alıyor. Birbirinden öğretici ve aynı zamanda eğlenceli anaokulu etkinlik örnekleri gerçekleşen akademide, bireysel oyun gruplarından anne-çocuk etkinliklerine kadar birçok aktivite yapılıyor.

Hafta sonu anne ve çocuk için verilen spor derslerinin yanı sıra, hafta içi oyun gruplarından oluşan 1 yaş bebek etkinlikleri yapılıyor. Çocuğunun yaş aralığına göre onunla birlikte duyusal atölyelere katılabilir, istersen de bebekler için etkinlik çeşitlerine göz atarak bebeğinin eğlenmesini sağlayabilirsin.

3. Hokus Pokus Çocuk Atölyesi

Suadiye’de bulunan resim atölyesi Kadıköy ve civarında oturan aileler için biçilmiş bir kaftan desek doğru olur. Hem ulaşımı kolay olan hem de çocuğuyla beraber vakit geçirmek isteyenlere alternatifler sunan Hokus Pokus Çocuk Atölyesi, çeşitli aktiviteleri ile küçükleri de büyükleri de oyalıyor. Burada deneyimli ve güvenilir bir ekip eşliğinde sanatsal çalışmalar gerçekleştiriliyor.

Ayrıca çeşitli oyunlardan yaratıcılık gerektiren aktivitelere kadar çocuklarla yapılabilecek etkinlikler yapılıyor. Çocuğun kaç yaşında olursa olsun Hokus Pokus’a bir hafta sonunu gönül rahatlığı ile ayırabilir, hem kendini hem de minik çocuğunu mutlu edebilirsin.

4. Rüya Avcısı Sanat Eğitim Merkezi

Çocuğunun hem resim hem de diğer dallarda eğitim almasını istersen, sanata ilgi duyan, duyarlı, kendine güvenen, yetenekli bireyler yetiştirme hedefi olan Rüya Avcısı Sanat Eğitim Merkezi'ne bir göz atmanı tavsiye ederiz. Çocukların sanatı sevmesi bu merkez sayesinde çok kolay!

Rüya Avcısı Sanat Eğitim Merkezi'nin Bakırköy, Avcılar ve Başakşehir' deki şubelerinde alanında uzman olan eğitmenler bulunuyor. Rüya Avcısı Sanat eğitim Merkezi, iletişim bilgilerine ulaşmak için profil sayfasını inceleyebilirsin.

5. 3B Çocuk Akademisi

"Bilgi, Beceri ve Başarı" diyerek yola çıkan 3B Çocuk Akademisi çocukları masa başında bilgisayar oyunları oynamak yerine üreterek, yaratarak, geliştirerek ve en önemlisi düşünerek oyun oynamaya, öğrenmeye ve eğlenmeye davet ediyor!

Bale ve spordan, müzik ve resime, yabancı dil eğitiminden bilime kadar 1-6 yaş arası çocuklar için birbirinden farklı çalışmalar gerçekleştiren bu sevimli atölyeye mutlaka uğramalısın!

6. Kraft Güzel Sanatlar

Çocukların içindeki minik sanatçıyı dışarı çıkarmak için, "Sanat süt kadar gerekli!" sloganıyla yola çıkan Kraft Güzel Sanatlar, sanatı eğlenerek öğretmeyi sağlayacak pek çok atölye düzenliyor.

Kraft Güzel Sanatlar'ın amacı, çocukların mantıksal ve sanatsal ögeleri harmanlayabilmesi, kendini ifade edebilmesi ve hayal gücünü dışarı yansıtabilmesini sağlamak. Bunun için seramik, sanat tarihi, resim, heykel, mozaik, kukla, oyuncak tasarımı, karikatür, illüstrasyon gibi dersler veriyorlar.

Çocuğunun kalıplardan çıkması, sanatla ve özgür büyümesini istiyorsan, Kraft Güzel Sanatlar'ı tercih edebilirsin.

7. Dilek Demirci Resim Atölyesi

Üsküdar'daki Dilek Demirci Resim Atölyesi; resime yeteneği olsun, olmasın, 3-11 yaş gurubundaki her çocuk için kapılarını açıyor. Atölyenin amacı, çocuktaki resim yeteneğini ortaya çıkarmak ya da zamanını değerlendireceği bir hobi edinmesini sağlamak.

Dilek Demirci Resim Atölyesi'nin anlayışında, çocuğu olumlu tepkilerle hatta yer yer ödüllendirmelerle yüreklendirmek, öz güvenini güçlendirmek ve yeteneklerini geliştirmesini sağlamak var. Yani çocuğun bu atölyede hem emeklerinin karşılığını alır hem de el becerilerini geliştirir.

8. Happy Nest

Çocuklara mutlu bir dünya sunan Happy Nest, doğallığı ve faydayı baz alarak yaptığı etkinlikler ile dikkat çekiyor. Çocuklara oyuncaklardan ziyade, kendi yeteneklerinin farkına varıp eğlenerek öğrenebilecekleri bir ortam sunan atölye, miniklerin hem el becerilerini hem de yaratıcılıklarını konuşturmalarına destek oluyor.

İçinde kitapevi ve kafesi de olan merkezde danstan seramik çalışmalarına, yemek yapmaktan tiyatroya birçok farklı etkinlik de mevcut.

9. Atölye 2H

Göztepe’de bulunan Atölye 2H, sanat anlayışına farklı bir bakış açısı getiren resim atölyesi çalışmaları ile çocukların ufkunu genişletiyor. Çizimlerin ve hayallerin somut eserlere dönüştüğü bu atölyede, minikler hayal dünyalarını el becerileri ile harmanlıyor. 5 – 6 yaş çocuğu etkinlikleri denebilecek düzeyde el sanatları çalışmaları yaptıran bu sanat durağında sen de çocuğunun el becerilerini keşfetmesine ön ayak olabilirsin.

Resim, cam ve seramik alanında eğitimler veren Atölye 2H sayesinde çocuğunun hayal dünyasını gerçeğe dönüştürmek ikiniz için de muhteşem bir deneyim olabilir.

10. Kathre for Kids

Sanatın ve bilimin Beşiktaş’taki buluşma noktası olan Kathre for Kids, çocukların hem doya doya eğlenmelerini hem de bilime ve sanata dair birçok şey öğrenmelerini sağlıyor. Resim ve cam teknikleri gibi özel eğitim etkinlik örnekleri ile karşılaşacağın bu atölye, çocuğunun el becerilerini geliştirmesi için ön ayak oluyor.

Yalnızca hafta sonları çocuklar için kapılarını aralayan Kathre for Kids’de çocuklar için yapılacak etkinlikler bunlarla sınırlı değil; aynı zamanda burada çocuğun için şirin bir parti de verebilir, sıra dışı bir ortamda yeni yaşına girmesini sağlayabilirsin. 7-15 yaş aralığındaki tüm çocuklar için biçilmiş bir kaftan olan atölyede 7 yaş çocuğu etkinlikleri ile başlayabilir, çocuğunun yeni bir hobi edinmesine yardımcı olabilirsin.