Çocuğunla Keyifli Zaman Geçirmek İçin İzmir'deki 10 Çocuk Eğlence Merkezi

İzmir'de çocuğunla birlikte gidip eğlenebileceğin birçok çocuk eğlence merkezi bulunuyor. Hem eğitici hem de eğlenceli olan bu muhteşem mekanlara göz atarak, çocuğun ile keyifli vakit geçirebilirsin. Ayrıca, çocuğun için iyi bir karne hediyesi arıyorsan, **İzmir çocuk eğlence merkezleri** konusunda fikir sahibi olman faydalı olabilir. Çocuğunun yüzünü güldürecek, onu eğlendirecek en çok tercih edilen [10 İzmir eğlence merkezine](https://www.anneysen.com/carsi/cocuk-eglence-merkezi/izmir) mutlaka göz at, diyoruz.

1. Koala Park

İzmir, Çiğli'de bulunan Koala Park, hafta sonları çocuğunu götürebileceğin, ona yaşıtlarıyla sınırsızca oynama alanı verebileceğin en güzel yerlerden biri! İzmir'in merkezinde yer alan ve pek çok oyun aktivitesi imkanı bulunan mekanın dezenfekte işlemleri nano gümüş temizlik teknolojisi ile yapılıyor.

Water Roller, Trambolin, Softplay, elektronik oyun aletleri gibi pek çok iç ve dış mekan oyun alanlarının yer alması, mekanı çocuklar için cazip bir hale getiriyor. Eğer 10:00 - 22:00 saatleri arasında çocuklar için eğlence mekanı arıyorsan burası tam sana göre olabilir.

2. Funny Valley

2018 yılından bu yana hizmet veren Funny Valley, İzmir West Park Outlet Alışveriş Merkezi’nde yer alan bir çocuk oyun merkezi. Ege Bölgesi'ndeki en büyük aile eğlence merkezi iddiasında olan Funny Valley Eğlence Merkezi, son teknolojik gelişmelerden yararlanılarak yapılmış bir sisteme sahip. Oyun alanı içerisinde yer alan; VR, oyun makineleri, çarpışan otomobil, kum havuzu, oyun arabası, ödüllü oyun makineleri, kaydıraklar, salıncaklar ve soft play oyun alanı çocukların eğlencesini artıran diğer unsurlar.

Funny Valley'i İzmir çocuk eğlence mekanları arasında özel bir yere koyan şeylerden biri de özel olarak tasarlanmış doğum günü odaları ve kafesinde bulunan ev yapımı lezzetler! Miniğin oyun ablaları eşliğinde eğlenirken sen de ev yapımı lezzetlerle keyfine bakabilirsin. Üstelik Funny Valley kartında biriken puanlarla da güzel hediyeler kazanma şansın var.

3. Bornova Aşık Veysel Rekreasyon Alanı Buz Pisti

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin inşa ettiği Bornova Aşık Veysel Rekreasyon Alanı Buz Pisti, 2010 yılından bu yana çeşitli yaş gruplarından çocuklara velileri ile birlikte hizmet veriyor. Çocuğunla birlikte eğlenmek ve öğrenmek istiyorsan, burası senin için iyi bir deneyim olabilir.

Amfi tiyatrodan basketbol sahasına, tenis ve futbol sahasından olimpik buz pateni alanına, üç farklı çocuk oyun alanından bisiklet ve yürüyüş yollarına kadar geniş bir alana yayılan mekanı her açıdan kullanabilirsin. Belediye tarafından belirlenen giriş ücretleri ise 2017 yılı için de 45 dakikalık seanslar için yetişkinlerden 15 TL, öğrencilerden ise 10 TL olarak alınıyor.

4. Pixel Kids

İzmir, Şirinyer'de bulunan, saat 07:30 - 19:00 arasında açık olan Pixel Kids, gelişim dönemlerindeki çocukların özellikle motor gelişim, bilişsel ve algısal gelişim, dil gelişimi, duygusal gelişim, sosyal gelişim gibi pek çok önemli sayılabilecek okul öncesi dönem ihtiyaçlarına yanıt veriyor.

Eğer çalışıyor ve çouğuna oyun ve aktivite merkezi olarak ona kendisini oyunla geliştirebileceği güvenilir bir yer arıyorsan, çocuk eğlence merkezleri İzmir şehrinde bulunan oyun alanı senin için uygun olabilir.

5. Jungle Park

Mavişehir Ege Park Alışveriş Merkezi içinde bulunan ve oyun alanı konseptine soft oyuncaklarla yeni bir alternatif getiren Jungle Park, güvenli eğlenceyi çocuklara sunuyor. 2-10 yaş arası çocukların sünger yapılı, her detayı güvenlik esas alınarak düşünülmüş ve hijyenik oyuncaklarda keyifle oynayacağı bu oyun alanı, çocuklara aynı zamanda doğa sevgisini aşılamayı da hedefliyor.

Jungle Park bünyesinde çalışan tüm gözetmenler, atölye başkanları ve yardımcılar çocuk gelişimi mezunu eğitimciler! Gözün arkada kalmasın, çocuğun profesyonel ve işinin ehli insanlara emanet olacak! Ayrıca Jungle Park'ta doğum günü ve diğer konsept partiler gerçekleştirme imkanı da var! Animasyon ekibi, süsleme, kostüm gibi hizmetler de sunuluyor.

6. Jokerland Çiğli Kipa AVM

İzmir, Çiğli'de konumlanan Jokerland Çiğli Kipa AVM; oyun, kafe ve alışveriş alanlarından oluşan karma konseptiyle çocuklar ve çocuklu ailelere yönelik keyifli bir deneyim yaşatıyor. Çocuğunla sosyalleşmek istiyor, arkadaşların ve eşinle çocuğun eğlenirken aynı zamanda sohbet edip kahve içmek istiyorsan burayı deneyebilirsin. 9-48 ay arası çocuklar için oldukça ideal olan oyuncaklar ise tam yaş gruplarına göre konumlanıyor. Çocuğuna diğer çocuklarla sosyalleşebilmesi için güzel bir fırsat vermek istersen, İzmir çocuk eğlence merkezini 10:00 - 20:00 saatleri arasına gidip ziyaret edebilirsiniz.

7. Monkey Jungle

İzmir Gaziemir' de 2015 yılından beri hizmet veren Monkey Jungle Tr, 1-12 yaş arası tüm oyuncu çocuklara hitap ediyor. Burası İzmir' deki en büyük kapalı oyun parkı. Çocuklara güvenli bir ortam sunan çocuk eğlence merkezleri arasında en rahat yerlerden biri olan bu mekanda, süre sınırı bulunmuyor. Dilersen burada çocuğun için sürprizli bir doğum günü partisi dahi verebilir, arkadaşları ile mutlu bir gün geçirmesine ortam hazırlayabilirsin.

8. Asil Gameland

Özellikle İzmir çocuk eğlence denilince akla ilk gelen firmalarından biri olan Asil Gameland Gaziemir, 1997 yılından bu yana miniklerin yüzünü güldürüyor. Çocuklar için farklı bir deneyim olan Gameland, Kipa alışveriş merkezinde yer alıyor. CE belgesine sahip olan oyuncak ve ekipmanlar çocuklarla güvenle buluşuyor. Farklı yaş gruplarında çocuk kabul eden Asil Gameland oyun merkezinin renkli oyuncakları çocuklar tarafından oldukça beğeniliyor.

9. Funny Fun

İzmir'de ilk defa, açık hava alışveriş merkezi Forum Bornova' da açılan Funny Fun, her yaşa hitap eden oyuncak yelpazesi sunuyor. 2009 yılından bu yana hizmet veren mekanda çocuğunuzla birlikte unutulmaz anlar yaşayabilirsiniz. Konsept doğum günü eğlence partileri için güzel bir seçenek olan oyun alanı, farklı aktiviteler ve çocuk gelişimini destekleyen oyuncaklarla çocuklar için eğlence anlayışını değiştiriyor.

10. Oyunbaz

Balçova Kipa Alışveriş Merkezi' nde bulunan, alışveriş merkezlerinin kalabalık ve yorucu ortamından sıkılan çocuklara hitap eden Oyunbaz, çocuğuna özgürce oynayabileceği bir oyun alanı sunuyor. Çocuklarla yakından ilgilenen Oyunbaz ekibi, annelerin güvenini kazanıyor. Her beş çocuğa bir gözetmen eşlik ederken çocuklara yaşlarına uygun yaratıcı ve eğlenceli aktiviteler de sunuluyor. Ebeveynlerin güvenle çocuklarını bıraktıkları çocuk eğlence mekanları arasında bulunan Oyunbaz' ın bekleme alanında, ücretsiz wi-fi ve sıcak içeçecek eşliğinde sen de soluklanabilirsin.