Bebek Aktiviteleri: Oyun Atölyeleri

Bebeğinin hem yaşıtlarıyla sosyalleştiği hem de kaba motor becerilerinin geliştiği oyun atölyelerinin faydalarını öğrenmek için StudioBee'nin kurucusu Zeynep Hanım ile konuştuk.

Oyun atölyesinin çocuklara ne gibi yararları var? Bu atölyelere kaç yaşındaki çocuklar katılabiliyor?

Oyun atölyemiz 12 ay itibariyle başlıyor ve 3 yaşa kadar devam ediyor. 3 yaş üzeri jimnastik bölümüne geçiyor. Oyun atölyemiz 12 ve 18 aylık çocuklar için oyun-eğlence, 18 aydan sonra spor ağırlıklı ilerliyor.

Çocukların burada kaba motor becerileri gelişiyor ve sosyalleşiyorlar. Oynayarak öğreniyorlar. Burada aslında sadece çocuklar değil anneler de sosyalleşiyor. Çünkü 3 yaşa kadar bütün atölyelerimize anneli-bebekli katılım sağlanıyor.

Bu atölyeler anaokulu için bir hazırlık sağlıyor diyebilir miyiz?

Tabii, biz eğitim sekötür değiliz ama okul öncesine büyük destek veriyoruz. Çocuklar burada hem sosyalleşiyorlar hem paylaşmayı öğreniyorlar. Ama bunların hepsini oynayarak öğreniyorlar.

Çocuğunu oyun atölyesine getirmek isteyen anneler nasıl bir yol izlemeli?

Bizim 4'lü, 6'lı, 8'li, 12'li, 16'lı ve 24'lü paketlerimiz var. Bu paketler bütün dersleri içeriyor. O paketlerden alıp istedikleri başka atölyelere de katılabiliyorlar. Fiyatlarımız da 400 TL ile 2500 TL arasında değişiyor.

Peki derse gelinmediğinde başka bir hafta ders hakkı kullanılabiliyor mu?

Hastalık gibi durumlarda paketleri dondurabiliyoruz. Ancak rezervasyon sistemi ile çalıştığımız için derse katılım olmayacağı hakkında bilgilendirilmemiz gerekiyor.

Alternatif istiyorsan, bak: Çocuk Oyun Grubu ve Atölyesi