Çocuğunu Götürebileceğin 10 İzmir Oyun Alanı!

Çocuğunla kaliteli vakit geçirebileceğin İzmir'deki oyun alanlarını senin için derledik. İzmir'deki lunapark, doğal yaşam parkı, oyun alanı gibi eğlenceli mekanlardan istediğini seçip çocuğunla gidebilir, onunla birlikte sen de çocukluğuna dönebilirsin!

1. Junglepark İzmir

Çocuklara özel olarak düzenlenmiş Junglepark, soft oyuncaklı konsepti ile yeni bir İzmir lunapark anlayışı sunuyor. Mekanik veya jetonlu sistemlerle değil, tamamen doğal bir mekanizma ile hizmet sunuyor.

2 - 10 yaş arasındaki çocukların güvenle oyun oynamasına ve eğlenmesine olanak sağlarken, ayrıca her çocuğa kendi yaş grubuna uygun bir kitap hediye ediyor. Parti alanıyla da çocuklara en özel doğum günü hediyesini sunan Junglepark, her gün saat 21:00'a kadar hizmet veriyor.

2. Stüdyo Ekrem

Türkiye'nin ilk çocuklara özel fotoğraf stüdyosu 23 Nisan 2012 tarihinden itibaren hizmet veriyor. İlgi çekici dekorları, parti alanı ve organizasyon imkanları ile eğlenceli bir dünyanın kapılarını aralıyor.

Stüdyo Ekrem bünyesi altında çocuklarınıza özel fotoğraf ve video çekimleri, kişiye özel parti malzemeleri, anaokulu ve dış mekan süslemeleri, çocuklara özel yarışma parkurları, oyun parkı ve çocuk kostümleri hizmetlerini bulabilirsin. Forum Bornova yanında bulunan Stüdyo Ekrem her cebe hitap eden fiyatları konsepte göre belirliyor.

3. Bimbamboo Point Bornova

Eğlencenin yeni adresi olarak İzmir Bornova'da Lunapark hizmeti sunan Bimbamboo Point içerisinde bulunan oyuncaklar ile çocuğunu mutlu etmeyi amaçlıyor. Kapalı mekanlar için geliştirilmiş oyuncakları ve oyun alanıyla, çocuklarınla birlikte her mevsim eğlenmene fırsat veriyor. Çocuklar yaşıtları ile birlikte yeni keşifler yapıyor ve enerjisini atıyor.

İlgi çekici ve güvenli oyuncaklarla bebeğinin ilgisini cezbeden İzmir lunapark çalışma saatleri ise, 10:00 - 22:00 arasında ve 5 - 10 TL civarındaki bilet fiyatlarıyla uygun bir eğlence yeri hizmeti sunuyor.

4. Funny Day Kipa Avm Bornova

2009 Haziran ayında eğlence sektörüne adım atan Funny Day oyun parkı, İzmir Bornova lunapark seçenekleri arasında bulunuyor.

İçerisinde bulunan top havuzu, dönme dolap, jetonla çalışan arabalar, basketbol oyunu ve buz hokeyi gibi birçok oyuncakla zamanın nasıl geçtiğinin farkına varamayacağın mekanın fiyatları için Funny Day ile iletişime geçebilirsin.

5. Looby Loo Kids Club

Başka bir örneği bulunmayan Looby Loo Kids Club, PLAY, CAFÉ, STORE şeklinde 3in1 karma bir konsept sunuyor. Looby Loo PLAY'de 9-48 ay arası çocuklar oyun oynayıp yaşıtlarıyla sosyalleşiyor, aileleri de Looby Loo CAFÉ'de rahat bir nefes alıp dinlenme imkanı buluyor. Looby Loo STORE ise kullanımlık veya hediyelik çocuk aksesuarlarını satışa sunuyor.

Bu oyun alanı İzmir Bostanlı ilçesinde bulunuyor. Pazartesi günleri hariç 10:00 - 21:00 arası hizmet veriyor.

6. Nuhun Gemisi

Eğlencenin yeni adresi olan Nuhun Gemisi sana ve ailene güvenilir, sağlıklı ve kaliteli bir İzmir lunapark hizmeti sunuyor. Alanında uzman eğitim kadrosu ve animasyon ekibiyle çocuğuna eğlenceli zaman geçirtiliyor. Ayrıca ebeveynlere özel hijyenik ve kaliteli bir kafe ve restoran hizmeti de veriyor.

Haftanın 7 günü saat 10:00 ile 20:00 saatleri arasında açık olan oyun merkezi İzmir Balçova'da yer alıyor.

7. İzmir Optimum Outlet Buz Pisti

Çocukları ile birlikte eğlenmek ve öğrenmek isteyen ebeveynler için hazırlanan buz pisti İzmir'in dikkat çeken mekanları arasında yer alıyor. İzmir buz pateni yerlerini merak edenler için ilk önerebileceğimiz yer olan Optimum Outlet Buz Pisti, özel paten eğitimi de sunuyor.

İzmir Gaziemir'de bulunan bu eğlence merkezi haftada 6 gün 10:00 - 22:00 saatleri arasında hizmet veriyor. 1 aylık sınırsız giriş fiyatları 200 - 250 TL civarında değişiyor. Günlük giriş fiyatları ise 15 - 40 TL arasında bulunuyor.

8. Monkey Jungle Tr

1 - 12 yaş aralığında bir çocuğun varsa Monkey Jungle'da keyifli vakit geçirebilirsin. Bu oyun alanı İzmir çocukların zihinsel, bedensel ve sosyal gelişimlerine katkı sağlıyor. Ayrıca ebeveynleriyle birlikte kaliteli zaman geçirmelerine imkan veriyor. Çocuklar, oyun parkında koşarak, trambolinde zıplayarak, pedal çevirerek ve diğer arkadaşlarıyla oynayarak zaman geçiriyorlar.

Haftada 7 gün 10:00 - 21:00 saatleri arasında hizmet sunuyor. Monkey Jungle, Binbaşı Reşat Bey Mahallesi, Gaziemir'de bulunuyor.

9. Zeplin Park

Eğlencenin yeni adresi olarak İzmir'de bulunan Zeplin Park çocuğuna keyifli anlar yaşatıyor. İzmir Konak lunapark içinde zıpzıp, top havuzu, kaydırak, canlı langırt gibi şişme oyuncaklarla çocuğunu eğlendiriyor.

Çocuğunun beğeneceğini düşündüğümüz Zeplin Park'ın çalışma saatleri, Pazar günü hariç saat 09:00 ile 19:00 arasını kapsıyor. Üstelik çok uygun fiyatlarıyla sınırsız eğlenceyi de ayağına getiriyor.

10. Muzipo Kids

2011 yılında hizmet vermeye başlayan Muzipo Kids 2-12 yaş aralığındaki çocuklara hitap ediyor. Her gelir seviyesine ait ailelerin gidebileceği mekan dikkat çekiyor. Çocuklara ve ebeveynlere egzersiz ve oyunun keyfini sürme şansı tanıyor. Çocukların yaratıcılıklarını arttırıcı oyun alanı ve atölyelerle hem eğlendiriyor hem de çocuk gelişimine katkı sağlıyor.

İzmir Göztepe'de bulunan bu oyun parkı çok ekonomik fiyatlarla güzel bir hizmet sunuyor. 160 TL civarında olan aylık üyelik fırsatları içinde 8 saat spor yapma ve 2 saat oyun oynama fırsatı bulunuyor. 3 aylık veya yıllık aboneliklerde fiyat daha da düşüyor.