Çocuğunu Götürebileceğin 10 İzmir Oyun Alanı!

Çocuğunla kaliteli vakit geçirebileceğin İzmir'deki oyun alanlarını senin için derledik. İzmir'deki lunapark, doğal yaşam parkı, oyun alanı gibi eğlenceli mekanlardan istediğini seçip çocuğunla gidebilir, onunla birlikte sen de çocukluğuna dönebilirsin!

1. Junglepark İzmir

Çocuklara özel olarak düzenlenmiş Junglepark, soft oyuncaklı konsepti ile yeni bir İzmir lunapark anlayışı sunuyor. Mekanik veya jetonlu sistemlerle değil, tamamen doğal bir mekanizma ile hizmet sunuyor.

2-10 yaş arasındaki çocukların güvenle oyun oynamasına ve eğlenmesine olanak sağlarken, ayrıca her çocuğa kendi yaş grubuna uygun bir kitap hediye ediyor. Parti alanıyla da çocuklara en özel doğum günü hediyesini sunan Junglepark, her gün saat 21:00'a kadar hizmet veriyor.

2. Stüdyo Ekrem

Türkiye'nin ilk çocuklara özel fotoğraf stüdyosu 23 Nisan 2012 tarihinden itibaren hizmet veriyor. İlgi çekici dekorları, parti alanı ve organizasyon imkanları ile eğlenceli bir dünyanın kapılarını aralıyor.

Stüdyo Ekrem bünyesi altında çocuklarınıza özel fotoğraf ve video çekimleri, kişiye özel parti malzemeleri, anaokulu ve dış mekan süslemeleri, çocuklara özel yarışma parkurları, oyun parkı ve çocuk kostümleri hizmetlerini bulabilirsin. Forum Bornova yanında bulunan Stüdyo Ekrem her cebe hitap eden fiyatları konsepte göre belirliyor.

3. Mahalle Güzelbahçe

Eğlencenin yeni adresi İzmir Güzelbahçe'deki mekânda, ailecek dolu dolu bir gün geçirebilirsiniz. Tüm aile bireylerine hitap eden bir dinlenme ve etkinlik alanı olan; çocuk etkinlikleri, atölyeler, oyun alanı hizmeti de sunan Mahalle Güzelbahçe mekanda bulunan oyuncaklar ile çocuğunu mutlu etmeyi amaçlıyor. Hem kapalı hem açık mekanı ve oyun alanıyla, çocuklarınla birlikte her mevsim eğlenmene fırsat veriyor. Çocuklar yaşıtları ile birlikte yeni keşifler yapıyor, doğanın ve temiz havanın tadını çıkarıyor ve bu geniş alanda enerjisini boşaltıyor.

4. Jokerland Çiğli Kipa AVM

Eğlence sektörünün vazgeçilmez ismi Jokerland oyun parkı, İzmir Çiğli lunapark seçenekleri arasında bulunuyor.

İçerisinde bulunan top havuzu, dönme dolap, jetonla çalışan arabalar, basketbol oyunu ve el hokeyi gibi birçok oyuncakla zamanın nasıl geçtiğinin farkına varamayacağın mekanın fiyatları için Jokerland ile iletişime geçebilirsin.

5. Aquacity Balçova Termal

İzmir’de açılan ilk su parkı olan Aquacity Balçova Termal, 40.000 m² büyüklüğünde ve içinde sınırsız eğlence barındıran bir eğlence alanı. Çocukların hayallerini süsleyen su kaydırakları, macera dolu aktiviteleri ve oyuncaklarıyla yemyeşil bir alanda hizmet veriyor. Ailece eğlenmenin tadını çıkarabileceğiniz bu İzmir oyun alanında uzay kasesi, havuz oyunları, dart, mini golf, ok, pool parti, su topu, dans gösterileri, çeşitli etkinlik ve animasyonlar sizi bekliyor.

Aquacity Balçova Termal’de; 4 farklı açık su kaydırağı, 3 adet tüp kaydırak, 3 kulvarlı slide, su düşüş kaydırağı, serbest düşüş tüpü, 2 adet kamikaze kaydırağı, botlu aile kaydırağı, hızlı tüp kaydırak, tekli ve 2'li çocuk su kaydırağı, kobra yılanı ve tavşan formunda kaydıraklar olmak üzere 15 adet su kaydırağı bulunuyor. Kaliteli ve hijyenik bir ortamda hem ekonomik hem de eğlenceli bir gün geçirmek için Aquacity Balçova Termal'i mutlaka değerlendir.

6. Nuhun Gemisi

Eğlencenin yeni adresi olan Nuhun Gemisi sana ve ailene güvenilir, sağlıklı ve kaliteli bir İzmir lunapark hizmeti sunuyor. Alanında uzman eğitim kadrosu ve animasyon ekibiyle çocuğuna eğlenceli zaman geçirtiliyor. Ayrıca ebeveynlere özel hijyenik ve kaliteli bir kafe ve restoran hizmeti de veriyor.

Haftanın 7 günü saat 10:00 ile 20:00 saatleri arasında açık olan oyun merkezi İzmir Balçova'da yer alıyor.

7. İzmir Optimum Outlet Buz Pisti

Çocukları ile birlikte eğlenmek ve öğrenmek isteyen ebeveynler için hazırlanan buz pisti İzmir'in dikkat çeken mekanları arasında yer alıyor. İzmir buz pateni yerlerini merak edenler için ilk önerebileceğimiz yer olan Optimum Outlet Buz Pisti, özel paten eğitimi de sunuyor.

İzmir Gaziemir'de bulunan bu eğlence merkezi haftada 6 gün 10:00-22:00 saatleri arasında hizmet veriyor. 1 aylık sınırsız giriş fiyatları 200-250 TL civarında değişiyor. Günlük giriş fiyatları ise 15-40 TL arasında bulunuyor.

8. Monkey Jungle Tr

1-12 yaş aralığında bir çocuğun varsa Monkey Jungle'da keyifli vakit geçirebilirsin. Bu oyun alanı İzmir çocukların zihinsel, bedensel ve sosyal gelişimlerine katkı sağlıyor. Ayrıca ebeveynleriyle birlikte kaliteli zaman geçirmelerine imkan veriyor. Çocuklar, oyun parkında koşarak, trambolinde zıplayarak, pedal çevirerek ve diğer arkadaşlarıyla oynayarak zaman geçiriyorlar.

Haftada 7 gün 10:00-21:00 saatleri arasında hizmet sunuyor. Monkey Jungle, Binbaşı Reşat Bey Mahallesi, Gaziemir'de bulunuyor.

9. Zeplin Park

Eğlencenin yeni adresi olarak İzmir'de bulunan Zeplin Park çocuğuna keyifli anlar yaşatıyor. İzmir Konak lunapark içinde zıpzıp, top havuzu, kaydırak, canlı langırt gibi şişme oyuncaklarla çocuğunu eğlendiriyor.

Çocuğunun beğeneceğini düşündüğümüz Zeplin Park'ın çalışma saatleri, Pazar günü hariç saat 09:00 ile 19:00 arasını kapsıyor. Üstelik çok uygun fiyatlarıyla sınırsız eğlenceyi de ayağına getiriyor.

10. Muzipo Kids

2011 yılında hizmet vermeye başlayan Muzipo Kids 2-12 yaş aralığındaki çocuklara hitap ediyor. Her gelir seviyesine ait ailelerin gidebileceği mekan dikkat çekiyor. Çocuklara ve ebeveynlere egzersiz ve oyunun keyfini sürme şansı tanıyor. Çocukların yaratıcılıklarını arttırıcı oyun alanı ve atölyelerle hem eğlendiriyor hem de çocuk gelişimine katkı sağlıyor.

İzmir Göztepe'de bulunan bu oyun parkı çok ekonomik fiyatlarla güzel bir hizmet sunuyor. 160 TL civarında olan aylık üyelik fırsatları içinde 8 saat spor yapma ve 2 saat oyun oynama fırsatı bulunuyor. 3 aylık veya yıllık aboneliklerde fiyat daha da düşüyor.