Çocuklar için Eğlence Durakları: Hafta Sonu Çocukları Mutlu Etmek için Gidilecek En Popüler 10 Ankara Eğlence Parkı!

Ankara'da yaşıyor ve farklı çocuk eğlence merkezleri hakkında bilgi edinmek istiyorsan, işte senin için birbirinden eğlenceli ve eğitici olan Ankara çocuk eğlence merkezi listesi! Bu listede bulunan Ankara çocuk eğlence parkları sayesinde her hafta sonunu çocuğun ile birlikte eğlence dolu geçirebilirsin. Hadi, incele!

1. Macera Adası Kentpark AVM

Macera Adası ile İletişime Geçmek için Tıkla! chevron_right

Kentpark AVM içerisinde bulunan Macera Adası, Ankara çocuklar için eğlence merkezlerinden biri olarak kapılarını açıyor. Macera Adasının içinde; Macera Denizi oyun alanı ( 0-6 yaş), Macera Ormanı oyun alanı ( 6-12 yaş), Macera Yolu, Macera Duvarı, Macera Köprüsü gibi bölümler yer alıyor.

Farklı bir seçenek olarak ise Lazer Arena, Planetaryum oyunları çocukların kullanımına sunuluyor. Macera Adası’nda oyun makineleri de yer alıyor. Burada çocuğunu izleyerek veya onunla birlikte oynayarak eğlenceye katılmanın yanı sıra, çocuğunu oyun ablası ile bırakıp alışveriş merkezinde gezme imkanın da bulunuyor.

2. Harikalar Diyarı

Harikalar Diyarı ile İletişime Geçmek için Tıkla! chevron_right

Ankara eğlence parkları içinde en eğlenceli olanlardan biri de Sincan bölgesinde büyük bir açık alan üzerine kurulan Harikalar Diyarı! Burası çocukları masal ve çizgi film kahramanları ile buluşturuyor. Çocukların en sevdiği çizgi film ve masal karakterlerinin rengarenk heykelleri, çocukların ilgisini çekmeyi başarıyor. Parkın ortasında Gülüver’in elli metre boyundaki dev heykeli bulunuyor, çocuklar hem eğleniyor hem de bu heykeller ile fotoğraf çektiriyor.

Masal adası adı verilen bu alanda Tırtıl Trenle gezme imkanı da bulunuyor. Masal adası bitiminde ise, çocuğunla eğlenceye devam etmen için minik bir lunapark da mevcut! Harikalar Diyarı açık alanda olduğu için güzel bir havada gitmen gereken bir Ankara eğlence parkı olduğunu belirtelim.

3. Aqua Vega Akvaryum

Aqua Vega Akvaryum ile İletişime Geçmek için Tıkla! chevron_right

Hayvanlar alemi çocukların her zaman ilgisini çekebiliyor. O yüzden belki de Ankara çocuk eğlence mekanları arasında en ilgi çekici eğlence alanlarından biri ile karşı karşıyasın. Ankara Mamak mevkisinde yer alan Aqua Vega, sadece bir alışveriş merkezi değil; aynı zamanda bir akvaryum.

Alışveriş merkezinin en alt katında yer alan Aqua Vega Akvaryum, çocuğun ve senin için su altı canlılarını görme imkanı sağlıyor. Akvaryumun içerisinde 10.000’den fazla su altı canlısı çeşidi tanıtılıyor. Bunlar arasında renkli palyaço balıkları ve köpek balıkları da yer alıyor.

4. Candy Kids Park

Candy Kids Park ile İletişime Geçmek için Tıkla! chevron_right

Ankara çocuk eğlence merkezleri arasında eğlencesi bol bir alan arıyorsan, sana Candy Kids Park'ı önerebiliriz. Batıkent'te bulunan bu eğlence merkezinde yok yok! Merkezde atlı karınca, spiral jet, sekolin salıncak, uçan balık, kurbağa, küçük araba, helikopter, dönme dolap, taganda, 360 derece takla, elma kurdu, kano ve çarpışan arabalar gibi çocuğuna hitap eden oyuncaklar dışında; hava bisikleti, discovery, 9D sinema, uçan bisiklet, crazy dance gibi tüm ailenin birlikte eğlenebileceği oyuncaklarda mevcut!

3.250 metrekarelik bir alana kurulu olan Candy Kids Park, çocuğunun hafta sonunu eğlenerek geçirmesi için iyi bir alternatif!

5. Kısa Kaya Boulder Evi

Kısa Kaya Boulder Evi ile İletişime Geçmek için Tıkla! chevron_right

Çocukların hem hareket etmesini hem de motor becerilerini geliştirmesini sağlayan bir Ankara oyun evi olan Kısa Kaya, hafta sonu eğlencesi için mükemmel bir seçim olabilir. Tırmanma evi olarak tasarlanan bu oyun evi içerisinde, hem çocuklar için hem de büyükler için tırmanma duvarları yer alıyor. Kısa Kaya Boulder Evi pazar günleri saat 12.00-13.00 arası çocuklar için tırmanış aktiviteleri gerçekleştiriyor. Bu aktivite bir saat sürüyor ve 5-11 yaş arası çocuklar aktiviteye katılabiliyor. Dilersen çocuğunu eğitim paketine yazdırıp tırmanış dersi de aldırabilirsin.

6. Toru Entertainment Taurus Alışveriş Merkezi

Toru Entertainment Taurus Alışveriş Merkezi ile İletişime Geçmek için Tıkla! chevron_right

Taurus AVM içinde 2008 yılından beri hizmet veren Toru Entertainment; bowling, 12D hareketli sinema, Laser Runner, lazer kapanı, simülatör, SoftPlay, kafe gibi eğlence alternatiflerini çocuklarla buluşturuyor. Tüm ailenin birlikte eğlenebileceği bir merkez olan Toru Entertainment, bünyesinde doğum günü partileri, okul gezileri, bowling turnuvaları bile düzenlenebiliyor.

Hafta sonunu değerlendirmek için Ankara çocuk eğlence yerleri arasından Toru Entertainment'i seçebilirsin.

7. JoyPort Eğlence Merkezi

JoyPort Eğlence Merkezi ile İletişime Geçmek için Tıkla! chevron_right

Podium AVM içinde bulunan JoyPort Eğlence Merkezi, pek çok farklı eğlence imkanının olduğu bir yer. London Bus, Kum Havuzu, Soft Play Lazer Port, Bowling, Su Topu, Çarpışan Arabalar gibi oyuncakları JoyPort Eğlence Merkezi'nde bulabilirsin.

JoyPort Eğlence Merkezi, güvenliğe ve hijyene oldukça önem veriyor. Çocuğunun zarar görmemesi için ekstra güvenlik önlemleri alınmış. Bu nedenle çocuğun burada eğlenirken senin de için rahat edecek.

Ankara çocuk eğlence merkezleri arasında yer alan JoyPort Eğlence Merkezi, Yenimahalle'de bulunuyor.

8. Cepa Jokerland

Joker Land ile İletişime Geçmek için Tıkla! chevron_right

Jokerland, Ankara oyun parkı seçenekleri arasında bulunuyor. Çocuklar için kapalı ve kaydıraklı oyun alanı, binilebilen oyuncaklar, oyun oynayabilecekleri oyun makineleri ve otomatik dönen salıncak gibi pek çok oyun seçeneği yer alıyor.

Ayrıca Jokerland'de yaz boyunca ücretsiz olarak her cumartesi 15.00-18.00 arası çocuklar için atölye programı, her Pazar 15.30-16.15 arası çocuk tiyatro programı yer alıyor.

9. Arckids Eğlence Merkezi

Arckids Eğlence Merkezi ile İletişime Geçmek için Tıkla! chevron_right

Ankara Çayyolu mevkiinde bulunan Arcadium AVM’de Arckids Eğlence Merkezi, 1-8 yaş arası çocuklar için kurulan bir oyun alanı! Bu oyun alanı içerisinde üç adet kaydırak, top havuzu, trambolin, engel ve parkurları, salıncaklar ve havalı top fırlatma makineleri de yer alıyor. Sen de Ankara eğlence parkları arasında Ümitköy'de bir eğlence parkı arıyorsan Arckids’i tercih edebilirsin.

10. Funnivarium Eğlence Akvaryumu

Funnivarium Eğlence Akvaryumu ile İletişime Geçmek için Tıkla! chevron_right

Funnivarium Eğlence Akvaryumu, Ankara çocuk eğlence merkezleri arasında yer alıyor. Çocukların kapalı alanlarda keyifli ve sağlıklı bir şekilde zaman geçirmeleri için ranger, dönme dolap, çarpışan otolar, kule, hulahop, köpek balığı uçakları gibi birbirinden eğlenceli oyuncaklar bulunuyor.

Güvenlik konusunda da oldukça titiz olan Funnivarium Eğlence Akvaryumu, Keçiören'de bulunan Forum AVM'de hizmet veriyor.