Hamileliğin Balayı: 2. Trimesterde İhtiyacın Olacak 6 Şey

Hamileliğin Balayı: 2. Trimesterde İhtiyacın Olacak 6 Şey

Hamileliğinin ikinci üç aylık döneminde yani 2. trimesterde artık fiziksel görünümün iyice değişmeye başlıyor! Bu dönemde karnın daha belirgin, göğüslerin daha hassas ve vücudun bazı ağrılara daha açık olacak.

Bu yazıda 2. trimesterini de kolayca göğüsleyebileceğin 6 şeyi bulabilirsin.

Başlamadan oku: 2. Trimester: Gebelikte İkinci Üç Aylık Dönem

Takip et ve hangi haftada, ne yaşayacağını öğren: Hafta Hafta Hamilelik Rehberi

1-Hamile kıyafetleri

hamile giysileri

Vücudun artık gözle görülür bir şekilde değişiyor! Özellikle büyüyen göbeğin ve aldığın kilolar nedeniyle artık eski kıyafetlerine sığman pek mümkün değil! İşte şimdi, hamile giyimine hızlı bir giriş yapmanın tam zamanı!

Birbirinden sevimli esprili tişörtler, üzerinden çıkarmak istemeyeceğin rahatlıkta taytlar, şıklığından ödün vermeyeceğin elbiseler ve yine de giymeye devam edebileceğin pantolonlarla hamileliğinde de tarzından ödün vermeyeceksin. Artık hamile alışverişi listene bu ürünleri eklemelisin.

A’dan Z’ye Hamile Giyimi Rehberi yazımızda hamileliğini hem şık hem de rahat geçirebileceğin kıyafetlerle ilgili her türlü bilgi mevcut.

2- Hamile iç çamaşırı

gebe iç çamaşırı

Gitgide hassaslaşan ve büyüyen göğüslerin artık hem sana ağırlık yapacak hem de eski sutyenlerin içinde eskisi kadar rahat olmayacak. Bunu engellemek için bir hamile sütyeni edinebilirsin.

İkinci trimesterde göğüslerin özellikle yatarken sana sıkıntı vereceği için, uyku vakti için özel üretilmiş, telsiz sütyenleri tercih edebilirsin. Böylece hem süt kanallarının tıkanmasını engellersin hem de göğüslerinin hassasiyetini aza indirirsin.

İşini kolaylaştıralım: Senin İçini Biliyoruz: Hamile Sütyeni Nasıl Seçilir?

Aynı şey külotlar için de geçerli! Bu süreçte bel ve göbek bölgen ne kadar rahat olursa, o kadar iyi! Ayrıca vücudun bu dönemde enfeksiyonlara, iltihaplara çok açık olacak. Bu yüzden pamuklu, sentetik malzemeler barındırmayan ve belini, göbeğini sıkmayan hamile külotları tercih etmelisin.

Ona Teşekkür Borçlusun: Hamile Külodu

3- Hamile yastığı

gebe yastığı

Bu dönemlerde artık bel ve sırt ağrıların baş göstermeye başlayacak, buna en büyük sebep de göbeğinin yaptığı ağırlık. Bu ağrılar özellikle uykuya dalmaya çalıştığında ve uzanır pozisyondayken seni zorlayacak. Ama bunu bir hamile yastığı ile engelleyebilirsin.

Hamile yastıklarıyla belini, göbeğini veya istersen daha farklı modelleriyle tüm vücudunu destekleyebilirsin. Böylece çok daha kaliteli bir uyku çekersin.

Ürün Fiyat
Babyjem sırt destekli hamile yastığı 60 TL

Nasıl Seçilir: Hangi Hamile Yastığı Daha İyi?

4- Çatlak kremi

hamilelikte çatlak kremi

İşte geldik hamileliğin en sıkıntılı problemlerinden birine! Karnının büyümesi ve aldığın kilolarla derin gitgide gerilecek; yeterli nemlendirilmemiş cildinde, özellikle göbek bölgende, çatlaklar meydana gelecek. Hamilelikte çatlak sorununun kalıcı olmaması ve azalması için bir çatlak kremine ihtiyacın var.

Ürün Fiyat
Mustela Çatlak Kremi Ort. 50 TL

Başka ürünleri de inceledik: Tüm Hamilelerin Ortak Sorusu: En İyi Çatlak Kremi Hangisi?

5- Fotoğraf çekimi

hamilelikte fotoğraf çekimi

Bu güzel anların kalıcı olması lazım! Hamileliğinin en güzel dönemlerini ölümsüzleştirmek, ileride çocuğuna gösterebileceğin birbirinden güzel fotoğraflara sahip olmak ister misin? Öyleyse karnının belirginleştiği ve gelecek aylara göre çok daha dinamik olacağın bu dönemde bir hamile fotoğraf çekimi yapmak, keyifli ve duygulu bir etkinlik olacak!

Eğer istersen hamile fotoğrafçılığı hizmeti de veren doğum fotoğrafçıları ile iletişime geçebilir, fiyatlarını öğrenebilirsin.

6- Doula ve doğuma hazırlık kursları

doula ve doğuma hazırlık

Hamileliğin boyunca ve doğumunda sana destek olacak, bu işin her ayrıntısı hakkında seni bilgilendirecek, rahatlamanı sağlayacak ve seni doğuma en iyi şekilde hazırlayacak bir destekçi edinmek ister misin? Peki yine hem aynı konularda grup dersleri alacağın hem de senin gibi anne adaylarıyla sosyalleşeceğin bir doğuma hazırlık kursuna ne dersin?

Cevabın evetse Doula ve doğuma hazırlık kursları burada, hemen iletişime geçerek bilgi alabilirsin.

Bu makaleyi arkadaşlarınla paylaş: