3. Trimesterde İhtiyacın Olan 7 Şey

İşte geldik hamileliğinin son 3 ayına! Artık bebeğini kucaklamana çok az kaldı. Bu son 3 ayda artık kendi ihtiyaç duyacağın ürünlerin yanı sıra, bebek alışverişi yapmaya başlamanın tam zamanı! Bakalım 3. trimesterde alışveriş listene eklemen gereken şeyler nelermiş?

Hamileliğinin son günlerinde neler yaşayacağını öğrenmek için takipte kal: Hafta Hafta Hamilelik Rehberi

1- Hamile ayakkabısı

Daha önce, 2. trimesterde ihtiyaç duyduğun tüm hamile giyim ürünlerini satın aldın ama hamile ayakkabısı hariç! Ayakların hamileliğin boyunca şişiyordu ama son 3 ayda şişme oranı daha da artacak. Bu yüzden ayaklarının, içerisinde rahat olacağı ve sıkmayacak bir ayakkabıya ihtiyacı var. Yumuşak tabanlı, doğru malzemelerden üretilmiş bir hamile ayakkabısı işini görecek.

Ürün Fiyat
Polaris Basic Comfort ayakkabı 49,99 TL

Neden oluyor bu ayak şişmesi, bakalım mı: 6 Maddede Hamilelikte Ayak Şişmesi

2- Hamile bel destek bandı

Hamile bel destek bandı, hamile korsesi ismi ile bilinen ama aslında korse mantığından uzak bir ürün. Bu ürünlerin amacı, son aylarda en büyük halini alan göbeğini desteklemek, ağırlaşan göbeğinin neden olduğu bel ve sırt ağrılarını azaltmak, sarkma, çatlak oluşumunu engellemek!

Yine de bu satın almadan önce doktoruna danışarak, bu ürünleri kullanıp kullanmayacağını öğrenmelisin.

Ürün Fiyat
Babyjem hamile bel bandı Ort. 35 TL

Bu sorunlardan kurtulmanın başka yolları da var: Hamilelikte Sırt ve Bel Ağrıları ile Başa Çıkma Rehberi

 

3- Mesane pedi

Hamilelikte idrar kaçırma sık görülen bir durum. Genellikle büyüyen rahmin idrar torbasına büyük bir baskı yapması nedeniyle ortaya çıkan bu durumu yaşıyorsan, son aylarında sıklaşma ihtimali olduğunu da bilmelisin. Bu yüzden bir mesane pedi kullanman da fayda var.

Zaten bu pedleri lohusalık döneminde de kullanacaksın. Öyleyse doğum sonrası ihtiyaç listene de eklemelisin.

Ürün Fiyat
Canped mesane pedi Ort. 10 TL

4- Lohusalık ürünleri

Bebeğinin doğumundan sonra, lohusalık dönemin için alışveriş yapma imkanın olmayacak. Bu yüzden lohusa alışverişi yapmanın şimdi tam sırası! Lohusa pijaması, geceliği, sabahlığı, terliği, tacı, iç çamaşırı ve hatta süsleri... Alman gereken pek çok şey var!

Lohusalığımda hiçbir eksiğim olmasın diyorsan, bu yazıya bak: Doğumdan Sonra Kendini Şımart: 11 Lohusa Ürünü

Sana bir lohusa geceliği ve pijama takımı modeli de tavsiye edelim.

Ürün Fiyat
Dagi lohusa geceliği 89,95 TL
Dagi lohusa pijama takımı 129,95 TL

5- Bebek eşyaları

Artık bebeğinin odasını hazırlamaya ve ihtiyaç duyacağı ürünleri satın almaya başlaman lazım. Geçtiğimiz aylarda da belki bebek alışverişi yapmışsındır ama gerçekten ihtiyacı olan malzemelerin hepsi tamam mı? Bakalım neler alman lazım?

Bebek odası

Bebeğinin odası için beşik, yatak, dolap gibi ürünler öncelik sahibi. Perde, halı gibi yan ürünler de önemli ama önce temel malzemeleri aradan çıkarmalısın. Özellikle beşik, üzerinde en çok düşünülmesi gereken eşyalardan biri. Uyuyup da Büyümeden Önce: Beşik Nasıl Seçilir? yazısında işine yarayacak birçok bilgi var, okumadan alışverişe çıkma!

Bebek kıyafetleri

Bebeğinin özellikle ilk aylarında sık sık kullanacağın zıbın, çıtçıtlı badi, pijama, tulum ve doğumun hemen ardından kullanacağın hastane çıkışı seti gibi bebek kıyafetleri de bu dönemde alışveriş listende olmalı. Bu dönemde bebek bezlerini stoklamak da iyi bir fikir!

Bebeğinin ilk aylarında ihtiyaç duyacağın ürünlerin hepsi burada: Zıbından Tuluma, Markaların Yenidoğan Bebek Kıyafetlerini Senin İçin İnceledik!

Hastane çıkışı setleri, anne adaylarının en çok satın aldığı ürünlerden. Aşağıda sana bir model önerdik.

Ürün Fiyat
Panço 5'li hastane çıkışı seti 95,95 TL

6- Baby shower alışverişi

Bebeğin doğmadan önce sevdiklerinle bir araya gelmeye, stresini atmaya, doğumunu kutlamaya ne dersin? Eğer cevabın evetse, baby shower partisi için hazırlıklara başlamanın tam vakti! Hem anne adayına manevi destek hem de doğumla birlikte artacak masrafların hafiflemesine yardımcı olmak için hediyeler vermek için düzenlenen baby shower partileri artık bir gelenek haline geldi.

Tabii bu kutlama için birkaç şeye ihtiyacın var. Kutlama pastası için baby shower butik pastaneler ile iletişime geçip, istediğin pastayı yaptırabilirsin.

Eğer kutlama evinde gerçekleşmeyecekse bir mekana ihtiyacın var. Baby shower partisi mekanlarını inceleyerek, sana en uygun olanını seçebilirsin.

Ve tabii süsleme! Kutlaman ister evde ister başka bir mekanda olsun, gününe renk katacak süslemelere ihtiyacın olacak. Baby shower organizasyon firmalarını gözden geçir.

7- Doğum fotoğrafçısı

Yaşayacağın en mucizevi anlardan biri, hiç şüphesiz doğumun olacak! Bu anı ölümsüzleştirmeye ne dersin? Hem sen hem de çocuğun için özel olan bu olayı unutulmaz kılmak için çalışan doğum fotoğrafçıları var.

Eğer istersen, hepsi tecrübeli ve işinin ehli doğum fotoğrafçılarıyla iletişime geçebilir, merak ettiklerini öğrenebilirsin.

 

Bu dönem hakkında daha çok bilgi al: 3. Trimester: Hamilelikte Son 3 Ay