Doula ve Doğuma Hazırlık Kursları, Fiyatları

Hamilelik Dönemi İhtiyaçları / Doula ve Doğuma Hazırlık Merkezi

Sağlıklı bir doğum süreci için doula veya doğuma hazırlık eğitimi alabileceğin bir doğum kursu arayışı içindeysen firmaları incele ve fiyat teklifi al!

Kategoriler

Şehir Seçin

İlçe Seçin

Doula ve Doğuma Hazırlık Merkezi: 15 sonuç bulundu

Si&Ma Doğuma Hazırlık Merkezi

Hamile olduğunuzu öğrendiğiniz ilk günden itibaren tatlı bir heyecan ile bebeğinizi beklemeye başlar...

Doula Sima İbrahimiye

Doula Sima İbrahimiye çocukluğundan itibaren bale ve tiyatro ağırlıklı sanat eğitimleri aldı. İtalya...

Annezen

Annezen; hamilelik, doğum ve ebeveynlik üzerine doğal yaklaşımları desteklemek ve geliştirmek üzere ...

Anne Bilirse

Hamilelik başından sonuna kadar heyecan verici olmasının yanı sıra zor bir süreçtir. Hamile kadın he...

Hamile Okulu - Ebe Asude Oflaz

Ebe Asude Oflaz tarafından kurulan Hamile Okulu bünyesinde, tıp doktoru, ebe, hemşire, yoga eğitmeni...

Özne Terapi Aile Danışmanlık Merkezi

Özne Terapi Aile Danışmanlık Merkezi, Uzm. Psikolog Ebru Sakız Kuyucu ve Uzm. Psikolog Vesile Çetin ...

Femical Kadın Sağlığı ve Doğum Kliniği

Femical uzmanlığı, deneyimi, anlayışı ve ekibiyle farklılık yaratan bir kliniktir. Hamile kadınlara ...

İstanbul Doğum Akademisi

İstanbul Doğum Akademisi, hamile kalmaya karar verdiğiniz andan itibaren size gerekli olacak her tür...

Doula Nur Sakallı

Do-um eğitmenlerinden Nur Sakallı, doğuma hazırlık ve doulalık mesleğine başlarken bebeklerle arasın...

Ebe Arzu Çulha

1978 yılında dünyaya gelen Arzu Çulha, 1996 yılında Ebelik okulundan başarıyla mezun olmuştur. Ailes...

İşi Uzmanlarına Bırak, Doğuma Doula ve Doğuma Hazırlık Merkezleri ile Hazırlan

Doğum yaklaştıkça heyecanın ve tedirginliğin artıyor, “Bu süreci daha kolay nasıl geçirebilirim?” sorusu aklını meşgul ediyorsa, doğru yerdesin! Bu sayfada doğum terapistinden doula hizmetine, doğuma hazırlık eğitiminden özel ebe hizmetine kadar birçok konu hakkında bilgi edinebilir, İstanbul’daki doula ve doğuma hazırlık merkezlerini adres, eğitmen, hizmet bilgileriyle filtreleyebilirsin.

Öncesi ve Sonrası ile Doğuma Hazırlık Merkezleri: Ne Yapar, Ne İşe Yarar?

Sayfamızı incelemeye başlamadan önce, doğuma hazırlık merkezlerinin neler yaptığı konusunda birtakım açıklamaları seninle paylaşalım.

Doğuma hazırlık denildiğinde akla ilk olarak doğumu kolaylaştıran nefes egzersizleri, hamile yogası, pilatesi ve masajı geliyor. Bu aktiviteler seni duygusal ve fiziksel anlamda destekleyerek daha keyifli hissetmeni sağlayan bir etkide bulunuyor. Bu merkezler bu hizmetleri sana sunmanın yanı sıra bu konularda eğitim alma imkânı da sağlıyor.

Doğumdan önceki hazırlıklar kadar, doğum sırasında neler olduğu da önemli! Doğum esnasında seni rahatlatacak, yanında olacak bir doula ile birlikte doğuma girmek doğumunu kolaylaştırabilir. “O da ne öyle?” diye soruyorsan, hemen “Doula nedir?” sorusunu cevaplayalım: Doula, doğum sırasında seni rahatlamak için kullanılabilecek ilaç dışı tekniklerin eğitimini almış, doğum sırasında yanında bulunacak kişidir. Normal doğum ya da suda doğum gibi doğum türlerinde sana doğum pozisyonları önerebilir, ihtiyaçlarını ve rahatını gözetecek şekilde düzenlemeler yapabilir. Bu arada doulanın profesyonel anlamda ebelik eğitimi almış olduğunu da söyleyelim.

Doğum sonrasında ise bebek bakımı, emzirme teknikleri, doğum sonrasında gündelik hayata geçiş gibi konularda doğuma hazırlık merkezlerinden yardım alabilirsin.

Bu anlamda doğum öncesi, doğum ve doğum sonrasında destek alabileceğin, hizmet ve eğitimlerinden yararlanabileceğin Doğuma Hazırlık Merkezi sayfamızı incelemeni öneririz. Bu sayfada merkezlerin çalışma gün ve saatlerini, adres ve telefon bilgilerini edinebilirsin. Ayrıca nefes egzersizleri, emzirme, bebek bakımı, bebek masajı, ilkyardım, lohusa desteği, hamile ve doğum terapisi gibi konularda merkezlerin eğitim verip vermediğini ve eğitimlerin hangi uzmanlar tarafından verildiği bilgilerini de bulabilirsin.

Unutma; hamilelik kitapları sana teorik bilgi vermede yardımcı olur. Ama doğum öncesi bebek hazırlıklarından doğum ve doğum sonrası yaşayacaklarına kadar bilmen gerekenleri pratikte öğrenmen, doula ve doğuma hazırlık merkezleri ile mümkün.