Hamile Külodu: En Popüler Marka ve Model Önerileriyle!

Hamile külodunda konfor arayan anne adaylarını sevindirecek en popüler marka ve model önerilerini bir araya topladık. İdeal bir hamile külodu nasıl olmalı, nelere dikkat etmen gerek bunları da anlattık. E maksat "için" rahat olsun!

Hamile külodu ne zaman giyilir?

Hamile kadınlar genellikle gebeliklerinin ikinci triemesterinde hamile kıyafetlerini giymeye başlıyorlar. Sen de pantolonunun düğmesini iliklemeye zorlanmaya başladığın ilk günden itibaren gardırobuna hamile kıyafetlerini ve hamile külodu, hamile sütyeni gibi iç çamaşırlarını eklemeye başlayabilirsin.

Hamile külodu nasıl olmalı?

Hamilelik döneminde iç çamaşır seçimi yaparken, pamuklu ürünleri tercih etmen gerek. Hamilelik boyunca, idrar yolları enfeksiyonu ve benzeri enfeksiyonları kapma ihtimalin oldukça yüksek. Hamilelikte vajinal ya da idrar yolu enfeksiyonları oldukça tehlikeli. Bu nedenle, hava alan bir hamile külodu giymen, sağlığın açısından muhakkak gerekli.

Çok sıklıkla olmasa da nadiren dantelli hamile külodu da giyebilirsin ama bunu pek tavsiye etmiyoruz. Külot seçiminde, dikişsiz ve pamuklu olarak üretilen hamile külotlarını tercih edebilirsin. Hamile külotlarının yüksek bel olması ve karnı içine alması önemli. Asla tenini ve bel bölgeni sıkan modelleri tercih etmemelisin.

Hayat kurtaran bilgiler: Üf Demeden Dolaşmak İçin Bilmen Gereken 10 Hamile Giyim Püf Noktası

Hamile külodu ne işe yarar?

Esnek ve pamuklu hamile külodu, vücudunun rahat etmesini sağlar. Metabolizmana bağlı olarak sıcaklığı eskisinden daha çok hissedeceğin için açık renkli, esnek ve seyrek dokulu bir iç çamaşırı serin kalmanı kolaylaştırır. Ayrıca doğumdan sonraki lohusalık dönemini de rahat geçirmeni sağlar.

Soruların açıklığa kavuştuysa hadi gel hamile giyim mağazalarından da örneklerin yer aldığı hamile külotlarına bakalım.

Olmazsa olmazlar: Hamilelikte Mutlaka Sahip Olman Gereken 12 Kıyafet ve Eşya Önerisi!

1. Hamile külodu LCW

Ucuz hamile külodunda, ilk seçeneğin Lc Waikiki mağazaları olabilir. %95 pamuk, %5 elastandan oluşan bu bayan külodunun fiyat 7,95 TL. Siyah, gri ve beyaz olmak üzere 3 renk seçeneği var.

2. NBB hamile külodu

Hamile iç giyimde en çok tercih edilen markalardan bir diğeri de NBB. %95 pamuk, %5 likra olan bu ürün, göbeğini sıkıca saran likralı kumaşı ile hamilelikte rahat etmeni sağlar. Göbeğini toparlar ve pamuklu hamile kilodu olması sebebiyle gebelik dönemini çok daha rahat geçirme imkanı verir. Siyah, beyaz ve ten rengi olmak üzere 3’lü paketinin indirimli internet satış fiyatı 24,75 TL.

Ekonomik ürünlerden giderken, bunu da atlamayalım: Püf Noktalarını Veriyoruz: Ucuz Hamile Giyim İçin Bilmen Gerekenler

3. Kullan at hamile külodu

Tek kullanımlık, pratik, atılabilir lohusa külodu olan kullan at hamile külotları, dayanıklı ve esnek yapısıyla rahat etmeni sağlar. Lohusa külodunu doğumdan itibaren kullanılabilirsin. Doğum yapmış annenin giyebilmesi için özel olarak tasarlanan bu külotlar, pamuklu dokumadan yapıldığı için ekstra yumuşak. Hamilelik döneminde de giyebilirsin.

Yavaş yavaş tamamla: Doğuma Çok Az Kala Kendini Şımart: 11 Lohusa Ürünü

4. Dikişsiz hamile külodu

Yanı dikişsiz hamile külodu, rahat ve esnek yapısıyla 7. aya kadar ve doğum sonrası kullanım için uygun. Lohusa döneminde, özellikle sezaryenli annelerin kullanabilmesi için ön ve yan kısımlarında dikiş kullanılmamış. Yine gebelikte de kullanabileceğin bir model.

5. Paçalı hamile külodu

Paçalı hamile külodu, sıcak havalarda terlemeyi önleyen yapısıyla sürtünme sonucu oluşabilecek deri tahrişlerini önler. Hamile paçalı külotları, tüm hamile kıyafetleriyle kullanıma uygun. Son derece esnek ve rahat bir ürün.

6. Şahinler hamile külodu

Likralı özelliğe sahip olan Şahinler hamile külodu, %92 koton ve %8 elastandan oluşuyor. İnternet satış fiyatı 11,99 TL.

Külodun kardeşi sütyen için de sana önerilerimiz var: Senin İçini Biliyoruz: Hamile Sütyeni Nasıl Seçilir?