En İyi Çatlak Kremi Hangisi?

Hamilelikte aldığın fazla kilolar yüzünden vücudunda çatlaklar meydana gelebilir. Bu çatlakları önlemek için sık sık nemlendirici krem ile cildinin kurumasını engellemen gerek. Çünkü kuruyan derinin çatlama olasılığı daha yüksek.

Hamilelikte şişen basenler ve karın bölgesi, derinin incelmesine sebep olur. İlerleyen dönemlerde ve özellikle doğumdan sonra, zorlanan bu bölgelerde çatlaklar görülmeye başlanır. Bunun sağlıklı beslenmeyle bir ilgisi yok.

Eğer çatlak önleyici kremlerle cilt bakımını ihmal etmezsen bu problemle karşılaşma ihtimalin azalır. Peki, hamilelikte en iyi çatlak kremleri neler, biliyor musun? Hadi gel bu kremlere birlikte göz atıp, çatlaklara savaş açalım.

1. Lierac çatlak kremi

Lierac, çatlak tedavisinde en çok tercih edilen kremlerden biri. Göbek, bel, göğüs, basen ve kalça bölgesindeki hamilelik çatlaklarını önlemede oldukça etkili. Bitkisel içerikli bir krem olduğu için hamilelerin kullanımına uygun. Sabah ve akşam olmak üzere vücuduna bolca sürmekten çekinme. Düzenli bir kullanımla vücudunda çatlaklara yer kalmayacak. 80-85 TL gibi bir fiyata Lierac Phytolastil kreme sahip olabilirsin.

2. Mustela çatlak kremi

Çatlak tedavisi yüzde yüz mümkün olmasa da gelişen teknolojiyle birlikte yüksek oranda iyileşme mümkün. Fakat hamilelikte çatlak oluşumunun önüne geçmeni sağlayacak etkili kremler de var. Cildi yumuşatma ve cilt elastikiyetini destekleme etkisiyle Mustela çatlak öncesi kremi bunlardan biri ve fiyatı 50 TL.

Yaza çatlaksız giren bir hamile için tatilden daha iyi bir ödül olabilir mi: Olur mu Olur: Hamilelikte Yaz Tatili

3. Babe çatlak kremi

Gebelik çatlakları için kullanabileceğin bir diğer etkili cilt bakım ürünü, Babe çatlak önleyici krem. Kalça, popo, bacak ve vajinal bölgelere yakın yoğun çatlaklarda kullanabilirsin. Öncelikle çatlakların genişleyip uzamasını engeller ve zamanla düzenli kullanımla çatlakların giderilmesini sağlar. Yavaş masajlarla uygulayarak kullanabileceğin Babe kremi 100-150 TL aralığında. İndirim zamanlarında çok daha uygun bir fiyata alabilirsin.

Bu da önemli bir konu: Hamilelikte Kaşıntı ve Gebelik Kolestazı Hakkında Bilmen Gereken Her Şey

4. Sebamed çatlak kremi

Cildin sıkılaşmasına ve deri çatlaklarını azaltmaya yardımcı olarak kullanılan bir krem olan Sebamed çatlak karşıtı kremin fiyatı 55-60 TL aralığında. Organik formülü ile yaygın bir kullanıma sahip olan Sebamed, çatlakların yeniden oluşumunu engellemede de oldukça etkili.

5. Bepanthol çatlak kremi

İçeriğinde herhangi bir koruyucu ve renklendirici bir kimyasal yer almayan bu ürün, günde iki kez karın bölgesinde kullanım için öneriliyor. İlk trimesterden itibaren kullanılabilirsin. Doğum çatlaklarını önlemede oldukça etkili Bepanthol çatlak önleyici kremin fiyatı 45-50 TL aralığında.

Çatlaksız bir hamilelik demek, denize/havuza korkusuzca girmek demek: Sudan Sebepler Canını Sıkmasın: Hamileyken Denize veya Havuza Girmek

6. Biomarks çatlak kremi

Biomarks; bacak çatlakları, göbek bölgesi ve selülitler için oldukça etkili bir ürün. Cilde kaybedilen esnekliği geri kazandırırken, yeni çatlakların oluşumunu engellemekte de başarılı. Biomarks çatlak önleyici kreme 100-130 TL arasında bir fiyata sahip olabilirsin.

7. Lr çatlak kremi

Lr, düzenli kullanımla çok olumlu sonuçlar veren bir krem. Çatlak olan bölgelere sürüldükten sonra masajla iyice yedirilmeli. Uzun süreli bir kullanımdan sonra çatlaklarda gözle görülür bir incelme ve küçülme sağlamakla birlikte, kılcal olan çatlakları bile tamamen ortadan kaldırabiliyor. Lr çatlak önleyici kremin fiyatı 55 TL.

8. Elancyl çatlak kremi

Ayçiçeği yağı ve yosun özü içerikli bu ürün, cildin beslenmesini ve yumuşamasını sağlar. Kolay emilen yapısıyla nemlendirici etkisi de yüksek. Özellikle yeni oluşan çatlakların tedavisinde etkili olan Elancyl çatlak önleyici kreme 95 TL’ye sahip olabilirsin.

Hamileyken her zamankinden daha fazla bakıma ihtiyacın olduğunu unutma: Hamilelikte Kendine İyi Bakman İçin 10 Öneri

9. Palmer’s çatlak kremi

Palmer’s, bol miktarda kakao yağı içeren bir krem. Bel, karın ve basen bölgelerinde etkili ve çabuk emilen bir yapısı var. Pompalı şişesi ile kolay bir kullanıma sahip ve Palmer’s çatlak engelleyici masaj yağı olarak da ayrı bir ürünü mevcut. Özellikle kokusuyla hoş bir aromaya sahip olan Palmer’s çatlak önleyici kremin fiyatı 50 TL.

10. Bella B çatlak kremi

Hamilelik öncesi, hamilelik dönemi ve hamilelik sonrasında doktorların tavsiye ettiği bir ürün. Doğal ve organik içeriğiyle ön planda. Zararlı kimyasallar, yapay koruyucular ve hayvansal içerikler barındırmıyor. İçerisinde bal, shea yağı, aloe vera ve kakao yağı var. Kaşıntıyı önleyerek cildi nemlendiriyor ve esnekliği artırıp çatlamayı engelliyor. Çatlak giderici Bella B Tummy Honey Butter kreme 134 TL’ye sahip olabilirsin.

11. Vichy çatlak kremi

Cildi tazeleyen ve onaran bir ürün olan Vichy, hamilelik döneminde oluşan çatlaklar için etkili kremlerden bir diğeri. Cildi sıkılaştırma özelliğiyle ön planda. Var olan çatlakları azaltan ve yeni çatlak oluşumunu engelleyen Vichy çatlak önleyici kremin fiyatı 80-85 TL aralığında.

Burada da hamilelik dönemin boyunca sana yol gösterebilecek çok değerli bilgiler yer alıyor, bir bak istersen: Hamilelik Kitaplarından Altı Çizili 30 Altın Bilgi