İstanbul'daki 10 Hamile Pilatesi ve Yogası Merkezi

İstanbul'daki 10 Hamile Pilatesi ve Yogası Merkezi

Hamilelik, bedenin ve duygularınla derin bir ilişki içine girdiğin özel bir dönem. Bu süreç boyunca da ruh halinde ve bedeninde sürekli bir değişim söz konusu. Hamileliği ve doğumu hem kendin hem de bebeğin için hoş bir deneyim haline getirebilirsin.

Kendini daha yakından tanımak, bedenini ve ruhunu sağlıklı bir şekilde doğuma hazırlamak adına Anadolu Yakası’nda sana özel seçtiğimiz hamile pilatesi ve yogası merkezlerinden destek alabilirsin.

1. Club Newada

“Sağlığınız bizim için çok değerli!” sloganıyla yola çıkan Club Newada, Avrupa’nın en iyi mimari ödülünü almış. Maltepe’de oturan veya buraya yakın ikamet eden biriysen, hamileliğini ve doğumunu rahatça geçirebilmen için Club Newada’nın uzman eğitim kadrosundan destek alabilirsin.

Kaslarını geliştirmen ve kuvvetlendirmen için gerekli egzersizleri içeren hamile pilatesi programıyla, ihtiyacın olan doğru nefes ve duruş eğitiminin burada verildiğini söyleyebiliriz.

O zaman gelsin nefes egzersizleri.

2. Grudwara Ashram Yoga

Alternatif ve bağımsız "Yeni Bir Hayat"ın deneyimlenmesi amacı ile yola koyulan Grudwara Ashram Yoga; içindeki yeni insanın potansiyelini ortaya çıkarmak, kim olduğunu bulabilmek, farkındalık seviyesini artırmak ve anda yaşamayı öğrenmeyi başarmak için her meslek ve yaş grubundan insana hizmet veriyor.

Hamile yogasını, hızla gerçekleşen fiziksel/psikolojik değişimleri fark etmek ve bu değişimlerle rahat olabilmek için öneren merkez, Maltepe’de hizmet veriyor.

Hamilelik öncesi yoga anlamına gelen prenatal yoga hizmetiyle; kalça, pelvis ve göğüs bölgesinde açılma, omurga, kol ve bacakların güçlenmesi, kan dolaşımının düzenlenmesi gibi faydalar sağlayarak seni doğum anına hazırlıyor.

Kendine iyi davranmaya devam etmek için doğum sonrası yogası olan postanal yoga ile de merkezden destek almaya devam edebilirsin.

En rahat doğumların yolu ondan geçiyor: Doğumu Kolaylaştırmak için Kegel Egzersizlerinden Yardım Al!

3. Yoga Academy Küçükyalı

2001 yılında hizmete geçen Yoga Academy Küçükyalı, yoga eğitimini bilimsel bir şekilde gerçekleştirmek, yoganın tekniklerini olduğu gibi aktarmak, insanların fiziksel, ruhsal ve zihinsel sağlığını geliştirmek amacıyla kurulan bir merkez.

Bünyesinde verdiği tüm eğitimler, orijinal yoga sisteminin derin felsefe anlayışına, bilimsel açıklamalara ve her biri tecrübe edinilmiş doğru tekniklere dayanıyor. Hamileler için yoga, anne-bebek için yoga, çocuklar için yoga gibi özel grup çalışmaları 1 saat civarında süren merkezin, İstanbul’un Anadolu ve Avrupa yakaları dışında Türkiye’nin birçok şehrinde şubesi var.

Hamile yogasına dair merak ettiğin her şeyi yoga eğitmeni Pınar Sitemkar anlattı.

4. Yoga Evim Hamile Yoga ve Pilates Merkezi

Evin kadar rahat bir ortamda hamilelere özel yoga ve pilates pratiklerini deneyimlemek istiyorsan Yoga Evim Hamile Yoga ve Pilates Merkezi, tam sana göre! Hamilelere özel uygun fiyatlı programları ise yüzünü güldürecek.

Yoga ve pilates derslerine doktorun onay verdiği sürece, hamileliğinin 12. ve 16. haftaları arasında başlayabilir, haftada 2 veya 3 kez doğumuna kadar devam edebilirsin.

5. 361 Pilates Studio

2016 yılında Gündüzhan Gündüz ve Hüseyin Çetinkaya tarafından kurulan 361 Pilates Studio, Kadıköy ilçesinde yer alıyor.

Butik tarzda hizmet veren stüdyo, pilatesin grup halinde değil; bireye özel bir egzersiz metodu şeklinde olmasını savunan bir görüşe sahip. Uzman eğitmenleriyle hizmet veren kurum, hamileliğinin her evresinde bedeninin ihtiyacına özel egzersiz programı hazırlıyor.

Kolay bir doğum için en etkili yoga serilerini mutlaka izle.

6. Citius Pilates

Varyap Meridian’da yer alan stüdyosuyla Ataşehir’de hizmet veren Citius Pilates, 20 yıllık tecrübesiyle alanında uzman Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu mezunu eğitmenlerle ders veriyor.

Hamile pilatesinde yavaş yavaş artırmak kaydıyla haftada 2 veya 3 ders şeklinde eğitim veren kurum; vücut analizi, yağ, kas ve sıvı ölçümleriyle vücut ihtiyaçlarını ölçümleyerek kişiye özel programlar hazırlıyor.

Derslere 40-45 dakika ile başlanıyor. Hamile pilatesi yapılırken dar olmayan, ter emici ve bel bölgesi rahat olacak şekilde tasarlanmış spor kıyafetler tercih edilmesi öneriliyor ve pilates esnasında bol su içilmesi sağlanıyor.

Pilates boyunca nabız takibi yaparak nabzın 130’un üstüne çıkmamasına önem veren merkez, tercih edebileceğin ideal mekanlardan biri.

Egzersiz yaparken bunlara dikkat: Hamilelikte Doğru Bir Egzersiz Programı için Dikkat Etmen Gereken 11 Nokta!

7. Studio Fit Ataşehir

Hamilelikte egzersizin günlük yaşamın bir parçası olması gerektiğini savunan Studio Fit Ataşehir, adı üzerinde İstanbul’un Ataşehir ilçesinde konumlanıyor. Hamilelik ilerledikçe karın duvarı kaslarına, pelvik taban dediğimiz kaslara yük binmeye başlıyor ve bu bölgeler zorlanıyor.

Gebeliğin 4. ayından, lohusalık dönemine kadar yapacağın egzersizlerle uzman kişilerden destek almak istersen, Studio Fit Ataşehir tam sana göre.

Doğumu kolaylaştırmak için pelvis taban kaslarını güçlendirmen gerek, hamile pilatesi ve hamile yogası eğitmeni Gözde Biber'den en etkili egzersizleri izle.

8. Nua Pilates

Taşdelen Çekmeköy’de 225 m² alanda hizmet veren Nua Pilates, hayat kaliteni yükseltmek ve sağlıklı bir hamilelik geçirmek için faydalanabileceğin kurumlardan bir diğeri.

50 dakikalık özel ders süresi olan merkezde, alanında uzman eğitmenlerden destek alabilirsin.

Bunlar da sana yardımcı olsun: Karnında Bir Bebekle Egzersiz Yaparken Kullanabileceğin 10 Pratik İpucu!

9. Studio 5 Pilates

Deneyimli eğitmenler Kerem Yeşilova ve Nagihan Özkan tarafından 2014 yılında kurulan Studio 5 Pilates, Tuzla'nın ilk pilates stüdyosu olma özelliği taşıyor. Butik bir eğitim anlayışını benimseyen merkez, daha önce spor geçmişi olmayan hamilelere 12. ve 16. haftalarda pilates hizmeti veriyor.

Gebelik öncesinde aktif spor yaşantın varsa ve doktorun spor yapmanda herhangi bir engel görmüyorsa, hamileliğinin ilk günlerinden son günlerine kadar burada pilates yapabilirsin.

10. Beylerbeyi Pilates

Üsküdar’da 2012 yılında hizmete geçen Beylerbeyi Pilates, eski milli sporcu Arzu Kıroğlu Pehlivan önderliğinde hizmet veriyor. Merkez, programları ve dersleriyle bayanlara özel ilk pilates stüdyosu olma özelliği taşıyor.

Hamilelik öncesi hazırlık ve sonrası toparlanma sürecinde profesyonel eğitmenler eşliğinde ders veriliyor. Sabah 06.30 itibari ile başlayan derslere akşam geç saatlere kadar devam ediliyor, esnek çalışma saatleri sayesinde kendine zaman ayırma şansın da artıyor.

Hamile pilatesine doktorun izin verdiği sürece gebeliğinin 12. ve 16. haftası arasında başlayabilir, doğumunun son iki haftasına kadar devam edebilirsin.

Normal doğum düşünüyorsan, sana yardımcı olacak yöntemleri anlattık.

Bu makaleyi arkadaşlarınla paylaş: