Avrupa Yakası'ndaki 10 Hamile Pilatesi/Yogası Merkezi

Avrupa Yakası'ndaki 10 Hamile Pilatesi/Yogası Merkezi

Hamilelikte formda kalmak, sık sık yaşadığın bel ve sırt ağrılarını gidermek, gerginliğini azaltmak ve nefes alışverişlerini düzenleyerek çok daha kolay bir doğum gerçekleştirmek ister misin? Öyleyse aradıklarını hamile yogası ve pilates merkezlerinde bulacaksın!

İşini kolaylaştırmak için İstanbul Avrupa Yakası’nda gidebileceğin 10 merkezi bu yazıda listeledik. Dilediğini seçip hemen iletişime geçebilirsin.

Önce konu hakkında bilgi sahibi olalım.

1-Yoga Şala

70’i aşkın eğitmeni ile hizmet veren Yoga Şala’da, hamile yogası uzmanları eşliğinde nefes, duruş, pelvik bölge ve kalça eklemleri güçlendirici egzersizler yapabilirsin. Bu merkezde farklı seviye ve tarzlarda eğitim veriliyor. Ayrıca grup derslerine katılabilir, birebir eğitim de alabilirsin.

Yoga Şala, İstanbul Nişantaşı’nda hizmet veriyor.

Bakalım başka neler varmış: Nefesten Kegele En Çok İşine Yarayacak Hamile Egzersizleri

2- Vista Pilates Garden

2014 yılında, İstanbul Beylikdüzü Adakent Villaları’nda derslerine başlayan Vista Pilates Garden, bölgenin en sevilen pilates merkezlerinden birisi. Dersler ferah bir iç mekanda gerçekleştirilebildiği gibi, hava koşullarına bağlı olarak doğayla iç içe düzenledikleri bir dış mekanda da yapılabiliyor.

Bölgenin ilk ve tek havuz başı hamile pilatesi derslerini veren Vista Pilates Garden’da, vücudunu güçlendirecek ve kilonu koruyacak egzersizler yapabilirsin.

Doğru Sporu Seçtiğinden Emin Ol: Hamilelikte Hangi Sporlar Yapılır?

3- Klasik Yoga Mert Güler

Bakırköy'deki stüdyosunda hizmet veren Mert Güler, yogada doğu ve batı tarzını harmanlamayı seçen eğitmenlerden birisi.

Güler'in hamile yogası derslerindeki amacı, kas gücünü arttırmak ve anneyi normal doğuma en iyi şekilde hazırlamak! Ayrıca hamilelik süresince kilonun korunması, uykunun düzenlenmesi ve bedensel farkındalığın artması da hedefleniyor.

Mert Güler ayrıca yastıklar ve diğer yardımcı ögelerle egzersizleri destekliyor.

Hamilelikte egzersizi kolaylaştırıyoruz: Karnında Bir Bebekle Egzersiz Yaparken Kullanabileceğin 10 Pratik İpucu!

4- Advanced Pilates

2008 yılında Yeşilköy’de kurulan Advanced Pilates kadrosunun tamamı, Peak Pilates Eğitmenlik Sertifikası’na sahip, alanında uzman kişilerden oluşuyor.

Advanced Pilates’in hamile pilatesi dersleri ile bel ve sırt ağrılarını en aza indirebilir, vücudundaki ödem ve şişkinliklerden kurtulabilirsin.

5- BodyFit

Hamilelere yönelik pilates ve yoga dersleri sunan Bodyfit, İstanbul Nişantaşı’nda hizmet veriyor. Bodyfit’in hamile yogası eğitimleri grup halinde, hamile pilatesi dersleri ise birebir olarak gerçekleştirilebiliyor. Ayrıca pilates derslerinde, bir eğitmen eşliğinde reformer, cadillac gibi aletler de kullanılabiliyor.

Bakmadan geçme: Hamilelikte Doğru Bir Egzersiz Programı için Dikkat Etmen Gereken 11 Nokta!

6- Flex Pilates

Dünyanın en güvenli pilates yöntemlerinden biri olarak kabul edilen Stott Pilates sertifikalı, uzman eğitmenlerden oluşturduğu kadrosuyla Levent’te hizmet veren Flex Pilates’te pek çok farklı ders çeşidi ve programı bulunuyor.

Sağlıklı ve fit bir hamilelik geçirmek istersen, güvenilirliği onaylanmış olan bu merkezde pilates dersleri alabilirsin.

Bu yazıyı okuyunca hemen harekete geçeceksin: Hamilelikte Egzersiz Yapmanın Sana ve Bebeğine Sağladığı 12 Fayda

7- Cihangir Yoga

Hatha Yoga türünü benimseyen ve bunu hamile yogasına da aktaran Cihangir Yoga, vücudunu doğuma en iyi şekilde hazırlaman için sana yardımcı olacak.

Cihangir Yoga’da hem grup derslerine girebilir hem de özel dersler alabilirsin. Ayrıca birbirinden farklı yöntemler sunan 3 farklı stüdyosunu deneyebilir, sana en çok hitap eden eğitmenle çalışma fırsatına sahip olabilirsin.

Eğrisini doğrusunu öğrenmelisin: Hamilelikte Spor Yapmak Hakkında Bilmek İstediğin Her Şey!

8- Shanti Yoga

Shanti Yoga, 2009 yılında Dr. Ecz. Ebru Özdemir Nath tarafından Bakırköy’de kuruldu. Uzmanları arasında Hindistanlı Rishi Romeo Nath da bulunan merkez, hamileleri hem duygusal hem de fiziksel yönden destekleyen hamile yogası eğitimleri veriyor.

Shanti Yoga’da aynı zamanda nefes egzersizleri, masaj terapi, aroma terapi ve meditasyon programları da mevcut.

9- Birebir Pilates

Birebir Pilates’in kurucusu Nilay Yenliç. Bakırköy merkezli bu pilates merkezinde hamile pilatesi dersleri alabilirsin. Bu konuda tecrübeli bir eğitmen olan Nilay Yenliç, pilatesin bir zayıflama aracı değil, sahip olduğumuz bedenin mucizelerini bize gösteren bir yöntem olduğunu söylüyor.

Özel ders opsiyonu da bulunan Birebir Pilates’te, bir deneme dersine katılman da mümkün!

Yoga önemli ama başka yöntemler de var: Doğumu Kolaylaştırmak için Kegel Egzersizlerinden Yardım Al!

10- Noa Pilates Studio

Noa Pilates Studio, Bahçeşehir’de hizmet veren bir butik stüdyo. Uzman eğitmenler eşliğinde hamile pilatesi dersleri sunan merkezde masaj, cilt ve vücut bakımı hizmetleri de var.

Ayrıca bünyelerinde bulunan uzman diyetisyenlerden hamilelik döneminde beslenme ile ilgili bilgiler de alabilirsin.

Bu makaleyi arkadaşlarınla paylaş: