Baba Adaylarının Doğuma Girdiği Doğum Hikayeleri

Doğum, her saniyesiyle anlamlı ve duygu yüklü! Hele ki eşlerinin acısını ve heyecanını paylaşmak için, baba adayları da o doğumhaneye girdiyse.

Eşleri doğuma giren annelerimizin, Anneysen.com'da paylaştıkları doğum hikayelerinden bazılarını bu yazıda bir araya getirdik. Bu hikayeleri okudukça duygulanmamak elde değil!

Sen de doğum hikayelerini bizlerle paylaşmak ister misin?

1- emel ve tan'ın hikayesi

Doğum Boyu: 52

Doğum Kilosu: 3430

Doğum Tipi: Normal

Hastane: Acıbadem Kadıköy Hastanesi

"...Açıklık saat 9 buçukta 10 cm olmuştu. Eşim hep yanımda idi ve elimden tutuyordu. Sancı geldikçe ben ıkınıyordum, bir ebe de kemer ile bastırıyordu. 3. seferinde bebeğin başının çıktığını hissettim, doktorum 'Dur ıkınma!' dedi ve bebeğin başını çevirip bebeği dışarı çıkardı, o an büyük bir rahatlama hissettim. Ve inanılmaz bir heyecan...

Bebeğim doktorun ellerindeydi, ayaklarını görüyordum, kordon kanını saklatacağımız için espiriler yaparak kordonunu kesti doktorum. Bebek ağlamaya başladı o an inanamadım. Eşimle bakıştık, ikimiz de mutluluktan mest olmuştuk. Bebeği hemen muayene edip önce eşimin kucağına verdiler..."

Hikayenin tamamı için: emel ve tan'ın hikayesi

Annelerimiz anlatıyor: En Duygusal Doğum Hikayeleri

2- Bal oğlumun doğum hikayesi

Doğum Boyu: 50 cm

Doğum Kilosu: 3300 gram

Doğum Tipi: Normal

Hastane: Özel Doruk Yıldırım Hastanesi

"...Saat 09:30'da doğumhanedeydik. Bundan sonrası çok kolaydı. Ikındıkça rahatlıyordum. 3. ıkınmamda 15 Ağustos 2013, saat 09:45'te minik Emir Mete'm aramıza katıldı. Doğuma eşim de girmişti. Kordondaki kan atımı durunca eşim kordonu kesti.

Minik paşam ilk kontrolleri ve K vitamini aşısı yapıldıktan sonra yıkanmadan giydirilip kucağıma geldi. Orada emmeyi denedi hemen. Doktorum da oluşan minik bir yırtık için 3 dikiş atmıştı ama hiçbir şey umurumda değildi. Kucağımda oğlum, tekerlekli sandalyeyle odamıza geçtik."

Hikayenin tamamı için: Bal oğlumun doğum hikayesi

3- Seçil ve Güneş'in Doğum Hikayesi

Doğum Boyu: 50 cm

Doğum Kilosu: 3270

Doğum Tipi: Normal

Hastane: Fulya Acıbadem

"...Tek ıkınmamla kızım bacaklarımın arasından kaydı gitti. Doktor da dahil herkes bu kadar hızlı bir doğuma şahit oldukları için şoktaydılar. Kızımın ağlamasıyla hepimiz kendimize gelmiştik. Hemen kucağıma almıştım. Beraber ağlıyorduk kavuşmanın mutluluğuyla. Ali’yle göz göze geldik, ağladık. Tekrar aşık olduk birbirimize.

Güneş çok uzun yoldan gelmişti, çok acıkmıştı, 5 dakika içinde meme emmeye başladı. 18.08.2015’te, saat 15.40’ta, 38+6. haftada, 3.270 gr ağırlığında, 50 cm boyunda doğmuş güzeller güzeli bir kızdı kollarımdaki. O sırada herkes kaybolmuştu sahneden. Sadece ben, Güneş ve Ali vardı, aşk bulutunun içinde."

Hikayenin tamamı için: Seçil ve Güneş'in Doğum Hikayesi

4- Erenimm

Doğum Boyu: 48

Doğum Kilosu: 3.750

Doğum Tipi: Normal

Hastane: Belçika

"... Sancılarım artınca 'Epidural yapalım mı?' dediler, "Zor bekleyiş olacak, vurun.' dedim vurdular. Ayy resmen rahatladım, sonra güle oynaya beklemeler başladı, saat 13'e kadar. Sonra oğluşun kalp atışları düzensizleşti bayağı korktum.

13.30'da açılmam 9 olmuş, doğum pozisyonuna aldılar. 14.40'a kadar ıkındım, artık doktor oturdu, biraz sonra sancı hisetmeye başladım. Üç, dört ıkınmayla doğdu meleğim, saat 14.56'da... 1 dikişle yırttım. Eşim kordonu kesemem diye dirense de doktor eline verdi makası. Eşim 'Korkuyorum, bebeğin canı acır, ona bağlı.' dedi ama kesti."

Hikayenin tamamı için: Erenimm

Bu da ilgini çekebilir: Hem Sancısı Hem Mutluluğu Bol Doğum Hikayeleri

5- mertmmm Annenin Doğum Hikayesi

Doğum Boyu: 51

Doğum Kilosu: 2.760

Doğum Tipi: Normal

Hastane: Almanya'da

"...Ne ara doğum elbisesini giydiğimi tam hatırlamıyorum. Bana 'Nasıl istersin doğum yapmayı?' dediler. Ebe yan yatırdı beni, ona kalsa öyle doğurtacak beni. Ben nasıl yan ıkınırım ya, yattım sırt üstü, ağrı geldikçe ıkındım. Dördüncüde geldi, hemen kucağıma koydular. Gözünü açtı hemen kerata, öyle sevdim biraz, göbeğini eşim kesti... O anı hiç unutmuyorum, ben ona o bana bakıyor, müthiş bir duyguydu.

Doğuma eşim de kaynanam da girdi. Eşimi de bir tersledim bir tersledim, garibim sesini de çıkaramıyor doğuracağım diye. Ama ne yapayım, acıdan hıncımı ondan çıkarıyordum..."

Hikayenin tamamı için: mertmmm Annenin Doğum Hikayesi

6- barbi_e Annenin Doğum Hikayesi

Doğum Boyu: 49

Doğum Kilosu: 3.130

Doğum Tipi: Normal

Hastane: Pendik Remedy Hospital

"...O gece 23.20'de doğuma alındım ve 20 dakika gibi bir zamanda kızım dünyaya geldi. Eşim de doğumda yanımdaydı, elimi hiç bırakmadı. Çok kolay ve güzel bir doğumum oldu. Bunda doktorumun payı çok yüksek. Normal doğum korkumu onunla yendim. Her şey çok güzel..."

Hikayenin tamamı için: barbi_e Annenin Doğum Hikayesi

7- bhkk Annenin Doğum Hikayesi

Doğum Boyu: 51

Doğum Kilosu: 3.147

Doğum Tipi: Sezaryen

Hastane: Bursa Özel Doruk Yıldırım Hastanesi

"...5 cm açılmam vardı ama sancı vurdukça oğlumun kalp atışı düşüyordu. Doktorumuz geldi, beni hemen ameliyata aldı, epidural sezaryen oldum. 15 dakikada paşam kollarımızdaydı, doğumuma eşim de girmişti tabii, o oğlunu alıp doğru odamıza götürdü, ben de sabırsızlıkla odama gitmek istiyodum. Asansörden indim, bir bebek ağlamasıyla koridoru yıkıyordu.

Odama girdim, oğlum avazı çıktığı kadar bağrıyordu, yalancı memeyi verdik, sustu. Karnı acıkmış, yarım saatte sütüm geldi, başladı şapur şupur emmeye! Babamız 1 dakika olsun başımızdan ayrılmadı..."

Hikayenin tamamı için: bhkk Annenin Doğum Hikayesi

8- cgdmdmr Annenin Doğum Hikayesi

Doğum Boyu: 55

Doğum Kilosu: 3000

Doğum Tipi: Sezaryen

Hastane: Fortis Kadın Çocuk Hastanesi Yeni Delhi Hindistan

"...Eşim doğuma girecekti, ben heyecandan bildiğim İngilizce'yi unutmuştum. Doktorların yüzlerine bakıyordum, sürekli eşimi soruyordum onlar "Sakin ol, gelecek." deyip beni sakinleştiriyorlardı, epiduralim yapıldı. Eşim içeri girdi, onu görünce dünyalar sanki benim oldu, elimi tuttu ve ameliyat başladı. Aradan az bir zaman geçti ve kızım kucağımda! O ağlıyor, ben ağlıyorum..."

Hikayenin tamamı için: cgdmdmr Annenin Doğum Hikayesi

9- tazeanneyim Annenin Doğum Hikayesi

Doğum Boyu: 48 cm ve 49 cm

Doğum Kilosu: 2750 gr ve 2850 gr

Doğum Tipi: Normal

Hastane: Özel

Baktıklarında 3 cm açılma vardı ve açılmalar çok yavaş seyrediyordu. Mecburen suni sancı verdiler, epiduralim takıldı ve sonra hayat bana güzel :) Epidural gerçekten sarhoş etkisi yaratıyor, doğumhaneye girdiğimde 'Aaa! Can bak ışıklar dans ediyor !' demişim. 'Tabii aşkım bizim için' diye cevaplamış sevgilim :)) Doğumhanede gülüşmek ne güzel.. Sancıların, ıkınmaların ardından bir ses duydum ki.. Allah'ım dünyanın en güzel sesi :) İlk kız geldi dedi doktorum. Saat 22.43'müş. Diğer güzel sesi 3 dk. sonra duydum. Arkasından şaşırmalar ve Can'ın kahkahasını hatırlıyorum 'İki kızımız oldu aşkım :)' dedi bana..."

Hikayenin tamamı için: tazeanneyim Annenin Doğum Hikayesi

10- ahter Annenin Doğum Hikayesi

Doğum Boyu: 50 cm

Doğum Kilosu: 3.685 kg

Doğum Tipi: Sezaryen

Hastane: Fulya Jinemed

"...Epiduralim biraz bizi zorladı, sırtım ödem yapmış. Neyse herkesle vedalaştım ve ameliyathanedeyim. Fotoğrafçımız da gelmiş, o da yanımda ve operasyon başladı. İşte o ara eşimi de içeri aldılar, fotoğrafçıya sürekli poz veriyoruz. Bir ağlama sesi ve kumaşa sarıp koynuma verdiler bebeğimi. Babası, annesi ve bebeğimiz kavuştuk birbirimize, çok beklemiştik seni..."

Hikayenin tamamı için: ahter Annenin Doğum Hikayesi