Şimdi Okul Stresini Atma Zamanı: En Eğlenceli Yarıyıl Tatili Çocuk Etkinlikleri

Sömestr tatili yaklaşıyorken tüm ebeveynleri, bu süreci çocuklarıyla birlikte keyifli bir şekilde geçirebilme telaşı sardı. Kimi ailecek gidilecek tatil yerlerini ararken kimi de şehrindeki çocuk etkinliklerini incelemeye başladı.

Sen de onlardan biriysen, doğru yerdesin! Bu yazımızda hem eğitici hem de eğlenceli, 18 Ocak-3 Şubat tarihlerindeki yarıyıl tatili çocuk etkinliklerini bir araya getirdik. Şimdi minik kuzunun eğlenme zamanı!

Bak böyle alternatiflerin de var: 15 Tatile Özel: Çocukla İstanbul'da Gezilecek Yerler Listesi

İstanbul’daki yarıyıl tatili çocuk etkinlikleri

1- Sömestr Şenliği (18 Ocak-3 Şubat)

İstanbul’un en büyük eğlencenin merkezi İsfanbul; okullarda sömestr tatili başlar başlamaz, çocuğunun doyasıya eğleneceği bir etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Karnesiyle birlikte gelen tüm öğrencilere sürpriz hediyeler, tiyatrolar, atölyeler sunan Sömestr Şenliği’nin artılarından biri de ücretsiz çocuk etkinliklerinden biri olması!

Etkinlik, tüm yarıyıl tatili boyunca devam edecek! Bizce bu fırsatı kaçırmamalısın!

Mekan Yaş Saat Fiyat
İsfanbul AVM 4-10 14:00 Ücretsiz

2- Sömestr Festivali (18 Ocak-3 Şubat)

Bu festivalde yok yok! Çocuğun bu etkinlik sayesinde sömestr tatilinde sporun, eğlencenin ve lezzetin tadına varacak!

İstMarina AVM’de gerçekleşecek bu etkinlikte, 15 tatil boyunca devam edecek spor turnuvaları ile çocuğun enerjisini atacak ve takım şeklinde hareket etmeyi öğrenerek sosyalleşme imkanı bulacak.

HasBro’nun en sevdiğimiz oyunlarından Bil Bakalım Kim?, Süper Doktor, Connect 4 ve Monopoly turnuvalarının da düzenleneceği festivalde miniğin; eğlence, bilgi, şans, yeteneklerini kullanarak oyundan galip gelmeye çalışacak!

Bununla da bitmiyor! Alanda kurulan stantlarda bulunan yeme, içme ve oyuncak markalarında çocuğuna özel indirimler de olacak! Aynı zamanda ücretsiz çocuk etkinliklerinden biri olan bu festivali sakın kaçırma!

Mekan Yaş Saat Fiyat
İstMarina AVM 6+ 12:00-19:00 Ücretsiz

İşte sömestr tatili için ihtiyacın olan bilgiler: 3 Soruda Çocuğunla Kaliteli Zaman Geçirmek ve Kaliteli Zaman Etkinlikleri!

3- Buyaka Ice Dream (18 Ocak-3 Şubat)

Çocuğun yarıyıl tatilinde bambaşka bir deneyim yaşasın ister misin? Öyleyse Buyaka’nın buz pateni etkinliği mükemmel bir alternatif olacak! Çocuğun buz pateni yaparken eğitmenler eşliğinde çok eğlenceli anlar yaşayacak, bizce bu etkinliği değerlendirmelisin!

Mekan Yaş Saat Fiyat
Buyaka AVM 4+ 13:00-20:00 Ücretsiz

4- Meslek Atölyeleri (19 Ocak-3 Şubat)

Capacity AVM, sömestr etkinlikleriyle yine göz dolduruyor. Çocuğun karne tatilinde hem eğlensin hem sosyalleşsin hem de meslekleri tanısın istersen Capacity AVM’nin düzenlediği bu çocuk atölyesi çok iyi bir seçim!

AVM'nin B1 katı havuz alanında gerçekleşecek bu atölye çalışmasında; tekstilden mutfağa, sanat ve tasarımdan minyatüre varana kadar pek çok mesleğin uygulamalı çalışmaları var. Tüm atölyeler her gün 13:00-18:00 saatleri arasında gerçekleşecek ve tamamen ücretsiz.

Çocuğun bu etkinlik sayesinde sömestr tatili boyunca keyifli vakit geçirirken yeteneklerini de fark edecek ve artık “Büyüyünce ne olmak istiyorsun?” sorusuna kendinden emin bir şekilde cevap verebilecek!

Atölye çalışmalarının tarih ve yaş aralığı ise aşağıdaki tabloda mevcut.

Tarih Atölye türü Yaş aralığı
19 Ocak Mutfak Atölyesi 5-12 yaş
20 Ocak Marangoz Atölyesi 7-12 yaş
21 Ocak Sanat ve Tasarım Atölyesi 7-12 yaş
22 Ocak Tekstil Atölyesi 7-12 yaş
23 Ocak Tarım Atölyesi 7-12 yaş
24 Ocak Karma Atölyesi 5-12 yaş
25 Ocak Tarım Atölyesi 7-12 yaş
26 Ocak Minyatür Atölyesi 7-12 yaş
27 Ocak Karma Atölyesi 5-12 yaş
28 Ocak Tekstil Atölyesi 7-12 yaş
29 Ocak Karma Atölye 5-12 yaş
30 Ocak Karma Atölye 5-12 yaş
31 Ocak Sanat ve Tasarım Atölyesi 7-12 yaş
1 Şubat Marangoz Atölyesi 5-12 yaş
2 Şubat Mutfak Atölyesi 7-12 yaş
3 Şubat Karma Atölye 5-12 yaş

Çocuğun İçin İstanbul’da 10 Sanat Atölyesi Önerisi!

5- 6. Kadıköy Belediyesi Çocuk Kitap Günleri (26 Ocak-3 Şubat)

“15 tatilde ne yapılır?”, “Çocuklar için en iyi yarıyıl tatili etkinlikleri nelerdir?” diye soruyorsan, Kadıköy Belediyesi’nin düzenlediği Çocuk Kitap Günleri harika bir alternatif olacak. Bu yıl 6.sı düzenlenen etkinliğe birçok yayınevi katılım sağlayacak ve çocuklara okuma sevgisi kazandırmak için çok keyifli bir etkinliğe imza atacak.

Mekan Yaş Saat Fiyat
Kozyatağı Kültür Merkezi Yaş sınırı yok. 16:00 Ücretsiz

Minik yavrun hepsine bayılacak: Çocuk Psikolojisine Uygun 10 Masal Kitabı

6- Tiyatro 34 Yarıyıl Karne Şenliği (19 Ocak-3 Şubat)

Eğlenerek öğrenme tekniğini benimsemiş, her oyununu çocukların ruh halini ve psikolojisini göz önünde bulundurarak yazan Tiyatro 34, yarıyıl tatilinde çocuklara tiyatro sevgisi aşılamak için mükemmel bir program hazırlıyor. 7 farklı oyunun dönüşümlü olarak sergileneceği programda sanata yön veren Pablo Picasso, Leonardo Da Vinci ve bilim dünyasından Albert Einstein gibi isimleri görmek de mümkün!

Tiyatro 34’ün Karne Şenliği programını Biletix’te görebilirsin.

Mekan Yaş Saat Fiyat
Tiyatro 34 5+ 15:00 34 TL

Bunlara da bak: Çocuğunla Birlikte İstanbul'da Gidebileceğin 10 Çocuk Tiyatrosu!

7- Lego Etkinliği (18 Ocak-3 Şubat)

Çocuk-büyük herkesin sevdiği Lego, 15 tatil boyunca Hilltown AVM’de sevenleriyle bir araya gelecek. Çocuğun bu etkinlikte Lego Filmi 2’nin kahramanlarıyla tanışacak ve daha önce hiç görmediği Lego setlerini deneyecek. Ayrıca değişik çocuk atölyeleri ve sürpriz gösteriler de bu etkinlikte yer alacak!

Mekan Yaş Saat Fiyat
Hilltown AVM Maltepe 5+ 12:00 Ücretsiz

Ankara’daki yarıyıl tatili çocuk etkinlikleri

8- Sömestr Etkinlikleri (22 Ocak-25 Ocak)

Hobi Kafesi, çocuklar üreterek eğlensin diye yarıyıl tatili için birbirinden farklı atölyeler düzenliyor. “Sömestr tatilinde Ankara’da nereye gidilir, çocuğumu nereye götürmeliyim? diye merak eden anneler için güzel bir alternatif olan bu atölyeler içinde kar küresi tasarımı, ahşap kutu boyama, kurabiyeden ev yapma, düş kapanı tasarımı gibi etkinlikler var.

Mekan Yaş Saat
Hobi Kafesi Beysukent 4+ 11:00

• Fiyat bilgisi almak ve kayıt için 0532 400 12 97 numarasını arayabilirsin.

9- Gordion AVM Sömestr Etkinliği (18-27 Ocak)

Ankara’nın en sevilen AVM’lerinden biri olan Gordion, yarı dönem tatilinde çocuğuna tüm meslekleri bir bir tanıtmak için kolları sıvıyor. Minik yavrunun her gün yeni bir mesleği deneyimleyerek öğrenme imkanı bulacağı bu etkinliğe katılım tamamen ücretsiz!

Mekan Yaş Saat Fiyat
Gordion AVM 4-12 12:00-19:00 Ücretsiz

İzmir’deki yarıyıl tatili çocuk etkinlikleri

10- Sömestr Tatili Sanat ve Bilim Okulu (21 Ocak-1 Şubat)

İzmirli çocukları bu yarıyıl tatilinde mükemmel bir program bekliyor. Robotik kodlama, steam, resim, müzik, fotoğraf, sinema, mimarlık, pandomim gibi birçok etkinliğin bir arada olacağı bu okulda çocuğun keyifli vakit geçirirken yeteneklerini keşfetme fırsatı da yakalayacak.

Çocuğun için İzmir’de, dolu dolu bir sömestr etkinliği arıyorsan, Eğlen Bilim ve Pandomi’nin birlikte düzenlediği bu etkinliğe göz atmanı tavsiye ederiz.

Mekan Yaş Saat
Pandomi Sanat ve Bilim Merkezi Güzelbahçe 6-11 09:00-17:00

• Ücret bilgisi ve kayıt için 0 232 234 27 77 numarasını arayabilirsin.

• 1.dönem: 21 Ocak-25 Ocak, 2. dönem: 28 Ocak-1 Şubat tarihlerindedir.

İzmir'deki çocuk oyun grupları ve atölyelerine muhakkak bak!

11- Yaratıcı Çocuklara Yaratıcı Atölyeler (28 Ocak-3 Şubat)

15 tatilde minik yavrusu için çocuk atölyesi arayan bir anneysen, Mavibahçe AVM’nin etkinliklerine göz atabilirsin. Kağıt işleri, oyuncak, maket, kukla, ahşap gibi birçok atölyenin bulunduğu bu etkinlik tamamen ücretsiz!

Mekan Yaş Saat Fiyat
Mavibahçe AVM Çocuk Katı 6+ 14:00-17:00 Ücretsiz

Antalya’daki yarıyıl tatili çocuk etkinlikleri

12- Sömestr Tatili Etkinlikleri

Mall Of Antalya AVM, karnesini alıp gelen tüm çocuklar için dopdolu bir sömestr programı hazırlıyor. Her gün bambaşka etkinliklere ev sahipliği yapan Mall of Antalya’nın programında yok yok!

Anadolu Ateşi dans grubunun gösterileri, kukla şovları, tiyatrolar, çeşitli sanat atölyeleri ve daha pek çok çocuk etkinliği Mall Of Antalya’nın 15 tatili programını süslüyor!

Mekan Yaş Saat Fiyat
Mall Of Antalya AVM 6+ 14:00-16:40 Ücretsiz