Çocuklar İçin 10 Ankara Spor Okulu Önerisi!

Ankara'da yaşıyorsan ve çocuğunun gelişimine katkı sağlayacak kurslar arıyorsan, bu yazı işini kolaylaştırabilir. Tek yapman gereken çocuğunun hangi sporu yapmayı istediğini öğrenmek ve Ankara spor okulları arasından seçim yapmak! İşte, Ankara yüzme kursu seçeneklerinden yoga kurslarına kadar 10 farklı spor okulu tavsiyesi!

1. Muzipo Kids

Çocukların erken yaşlarda hareket edebileceği özgür alanlar yaratmak ve egzersizin tüm faydalarını çocuklara aşılayabilmek için kurulan Muzipo Kids Ankara Ümitköy'de yer alıyor.

18 ay- 12 yaş aralığında bulunan tüm çocuklar için farklı etkinlik seçenekleri sunan merkez, 3-6 yaş yüzme kursları Ankara seçenekleri arasında, oldukça ekonomik fiyatlar ile kaliteli hizmet verdiği için aileler tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Her yaştan çocuklar için yüzme dışında da farklı birçok etkinlik yer alıyor, belirtelim.

2. Amerikan Kültür Derneği Kids Gaziosmanpaşa

Ankara'da çocukların yüzme öğrenebilmesi için havuza veya kursa gitmesi neredeyse bir zorunluluk! Bu nedenle alanında profesyonel olan ve temizlik kurallarını ihmal etmeyen, 0-6 yaş yüzme kursları Ankara seçeneklerinden biri olan Amerikan Kültür'ü tercih edebilirsin.

Çocuklara birçok eğitimi bir arada verebilen; İngilizce dil eğitimi dışında sanat, bilim ve spor dallarında da çocuklara eğitimler veren Amerikan Kültür Derneği Kids Gaziosmanpaşa çocuğunun geleceğe hazırlanmasına katkıda bulunuyor. Kapsamlı ve farklı kursları ile Amerikan Kültür, Ankara'daki yaz spor okulları arasında da sayılabilir.

3. Matine Suare Çocuk Gelişim Akademisi

Profesyonel eğitmenler eşliğinde çocuklara çok küçük yaşlardan itibaren eğitim veren Matine Suare Çocuk Gelişim ve Beceri Kazandırma Merkezi Çukurambar'da yer alıyor.

"Her çocuğun bir becerisi ve hobisi olmalı" hedefiyle yola çıkan akademi, 2-14 yaş arasındaki çocukların sosyal, kültürel ve fiziksel gelişimlerini destekliyor. Matine Suare Çocuk Gelişim Akademisi'nde;

  • Resim, heykel, el sanatları atölyeleri,
  • Jimnastik, yüzme, tekvando, eskrim, capuera,
  • Yaratıcı drama, müzik, klasik bale, enstrüman,
  • İngilizce ve origami eğitimleri veriliyor.

Yaz okulu bulunan merkez, miniğinin doğum günü kutlamaları için de sıcacık bir yuva olabilir! Çocuklar için jimnastik kursu Ankara seçenkleri arasında bu okul değerlendirilebilir.

4. Dolphin Sports Center

2004 yılından beri Eryaman ilçesinde hizmet vermeye devam eden Dolphin Sports Center, jimnastik, yüzme kursları ve birebir verdiği özel derslerle 4 ila 16 yaş arasında bulunan çocuklara güvenilir bir hizmet sunuyor. Ayrıca, temizlik konusunda da özenli olan merkez, bu yönüyle çocuğunu huzurlu bir şekilde emanet edebileceğin Ankara spor kursları arasında yer alıyor.

Spor okulu, hafta için 6.00 ile 23.00, hafta sonu ise 8.00 ile 23.00 saatleri arasında hizmet veriyor.

5. Sağlık Spor Center

Fitness, pilates, savunma sporları, aerobik, tekvando ve koşu gibi alanlarda hizmet veren Sağlık Spor Center Mamak'ta yer alıyor. Eğitimli ve uzman kadrosuyla çalışan merkezin önceliği her zaman müşteri memnuniyetini ön planda tutmak.

Masaj merkezi ve saunası da bulunan Sağlık Spor Center spordan keyif almak isteyenler için birebir. Kendinize uygun programlara ailecek katılmak ve merkezdeki imkanlardan yararlanmak için mutlaka incele.

6. Taipen Spor Merkezi

Ankara'nın en büyük spor salonlarından biri olan Taipen Spor Merkezi, Keçiören'de değerlendirebileceğin en iyi yerlerden biri. Merkezde; fitness, body, pilates, kick-box ve tekvando branşlarında eğitim veriliyor.

Çocuklara; grup halinde çalışabilme, sistemli hareket etme ve kurallara uyma gibi alışkanlıklar kazandırarak ergenlik döneminin sorunsuz bir şekilde geçirilmesine yardımcı olan Taipen Spor Merkezi seni ve miniğini bekliyor. Daha fazla bilgi için profil sayfasını inceleyebilirsin.

7. Twins Academy Gym And Dance

Ankara jimnastik, yüzme, yoga gibi alanlarda kendini ispatlamış merkezlerden biri olan Twins Academy Gym And Dance, profesyonel eğitmenleri ile birlikte çocuğunun yeteneklerini keşfetmeyi bekliyor.

Çocuğunun hem eğlenmesini hem sağlıklı bir bedene kavuşmasını hem de potansiyeli varsa müsabık bir sporcu haline dönüşmesini sağlamayı hedefleyen Twins Academy Gym And Dance, çocuğun için tercih etmeni önereceğimiz merkezlerden biri. Hemen iletişime geçmek istersen, iletişim bilgileri profil sayfasında!

8. Yıldız Spor Kulübü

1998 yılında Ankara Keçiören’de kurulan Yıldız Spor Kulübü, 2011 yılından sonra Etimesgut Elvanket’te faaliyet göstermeye başlamış. Bünyesinde taekwondo, kick boks, jimnastik, step, aerobik, pilates, boks, muay thai ve besyo hazırlık eğitimleri veren merkez, oldukça başarılı müsabık öğrenciler de yetiştiriyor.

Oldukça geniş bir bekleme salonu ve kadın-erkek soyunma odaları bulunan Yıldız Spor Kulübü ile iletişime geçmek için profiline göz atabilirsin.

9. Pars Spor Kulübü

Müşteri memnuniyeti ve kaliteli kadrosu ile beğeni toplayan Pars Spor Kulübü, tekvando dalında birçok minik şampiyon çıkartan bir merkez. Kulüpte; jimnastik, pilates, fitnes, atletizm gibi birçok alanda eğitim veriliyor.

Özellikle tekvando ile içine kapanık çocukların duygularını dışa vurmalarını ve çekingenliklerini atmalarını sağlayan Pars Spor Kulübü, miniğinin geleceğin profesyonel sporcularından birisi olmasını sağlayabilir.

10. Anadolubeyi Spor Kulübü Çankaya

Ankara Oran'da bulunan Anadolubeyi Spor Kulübü Çankaya, özellikle jimnastik, futbol ve yüzme gibi dallarda eğitimler veriyor. Alanında uzman bir kadrosu olan kulüpte çocuğunun hem iyi vakit geçirmesi hem de zinde bir vücuda kavuşması hedefleniyor.

Oldukça merkezi bir lokasyonda hizmet veren Anadolubeyi Spor Kulübü Çankaya hakkında daha fazla bilgi almak için profil sayfalarını inceleyebilirsin.