Mutlaka İzlenmesi Gereken 16 Çocuk Animasyon Filmi!

Çocuğun film izlemeyi seviyor mu? Öyleyse birbirinden eğlenceli ve renkli çocuk animasyon filmleri arayışındasın demektir!

Bu yazıda çocuğunun bayıla bayıla izleyeceği animasyon film önerileri yaptık. Hemen çocuğunla film izleme günleri düzenlemek için hazırlıklara giriş bakalım!

1- Evcil Hayvanların Gizli Yaşamı (2019)

Hayvanlar ve eğlencenin içiçe olduğu harika bir animasyon filmi ile karşındayız. Evcil hayvanların her gün biz işe veya okula gittiğimizde evde neler yaptıklarını merak ediyor musun? Bu çizgi sinema, kafandaki tüm soru işaretlerini giderecek!

 

2- Puloi: Asla Yalnız Uçmayacaksın (2018)

Puloi; henüz uçmayı öğrenememiş, küçük bir kuştur. Ailesi güneye göç edince Puloi yalnız kalır ama burada yeni arkadaşlar edinir. Bu arkadaşları sayesinde hem uçmayı öğrenir hem de kötü karga Gölge’ye karşı sevdiklerini korur.

Çocuğun bunları da izlemeli: Başrolünde Minikler Olan 12 Film

3- Beyaz Diş/Chroc Blanc (2018)

Jack London'un en sevilen kitaplarından olan Beyaz Diş'in bu animasyon uygulamasına bayılacaksın!

Filmde vahşi bir kurt olan Beyaz Diş'in gözünden hem doğal hayatı hem de insan hayatının acımasızlığı işleniyor.

 

4- Yakışıklı Prens/Chaming (2018)

Yakışıklı prens Philippe'e bir büyü yapılır ve bu yüzden yakından tanıdığımız karakterlerden Uyuyan Güzel, Külkedisi ve Pamuk Prenses ona aşık olur. Philippe büyüyü bozmaya çalışır ama babası ona bir ultimatom vermiştir; Philippe, ya 21 yaşına gelmeden gerçek aşkı bulacak ya da tahttaki haklarını yitirecektir. Yakışıklı prens hem büyüyü bozmak hem de aşkı bulmak için tehlikeli bir maceraya atılır.

5- Tüylü Kaçak (2017)

Sevimli köpek Ozzy'nin ailesi bir tatile çıkmaya karar verir ve Ozzy'i çok lüks bir hayvan oteline bırakırlar. Ama bu otel aslında hayvanları acımasızca satan bir çeteye aittir. Ozzy'nin bu otelde başına hiç beklemediği olaylar gelir.

6- Moana (2016)

Moana, son yılların en sevilen animasyon çizgi filmleri arasında. Bu çocuk filmi, aynı adını taşıyan prenses Moana'nın hikayesini işliyor. Bir kabile reisinin kızı olan cesur Moana, yaşadığı adaya gelen laneti kabullenmez ve lanetin kalkması için elinden geleni yapar. Bu amaç yüzünden heyecanlı ve eğlenceli bir macera başlar. 2016 animasyon filmlerinin en sevileni olan Moana'yı çocuğun çok sevecek!

 

7- Minyonlar/The Minions (2015)

En iyi animasyon filmleri arasında değerlendirilen Minyonlar, küçük-büyük herkesi kendine hayran bırakmıştı. Filmin konusu şöyle:

Eski zamanlardan beri, kendilerine hizmet edebilecekleri, kötü bir efendi arayışında olan Minyonlar tam umudu kesmişken, 1960 yılında kaderleri değişir. 3 çılgın Minyon bir araya gelerek Amerika'ya doğru yola çıkarlar ve büyük bir maceraya atılırlar.

Önerilerimiz devam ediyor: Son Yılların En Sevilen Çocuk Filmleri

8- Ayı Paddington (2014)

Genç ayı Paddington'u teyzesi büyütmüştür ama teyzesi emekliye ayrılıp yaşlılar evine gitmeye karar verince, Paddington kendine yeni bir ev bulmak için Londra'ya gider ama tren istasyonunda kaybolur. O an dışarıdaki hayatın ne kadar zor olduğunu anlar ama tanıştığı sevimli aile onu evine kabul eder.

9- Despero (2009)

Despereaux, küçücük bedenine rağmen hiçbir tehlikeden, özellikle de kedilerden korkmayan bir faredir. Despereaux'un en büyük zevklerinden biri de macera hikayeleri okumaktır. Despereaux, kendi dünyasını keşfetmek isterken Prenses Pea ile tanışır ama bu durum birlikte yaşadığı insanlar tarafından kabul edilmez ve sürülür.

10- Köfte Yağmuru/Cloudy With A Chance Of Meatballs (2009)

Çılgın bir mucit olan Flint, suyu yiyeceğe dönüştürecek bir makine tasarlamaya çalışır. Çabaları başarısız olunca yaptığı makineyi gökyüzüne fırlatan Flint'in tüm umutları tükenmiştir. Ama hiç beklemediği anda birden gökyüzünden yemekler yağmaya başlar. Flint aslında başarılı olmuştur ama makinesi yanında değilken neler olacağını tahmin edemez.

11- Ratatouille (2007)

Rataouille, animasyon çocuk filmleri arasında önemli bir yer taşıyor. Çünkü bu film gösterime girdiği yıl Oscar ödülüne layık görüldü. Gel bakalım bu filmde neler oluyormuş?

Şişman fare Remy'nin hayatta tek bir dileği vardır, o da aşçı olmak! Remy bu hayalini gerçekleştirmek için Paris'e gider ve şehrin en iyi restoranının kanalizasyonunda yer bulur. Remy burada restoranın çöpçüsü ile anlaşır ve yeteneklerini sergilemenin bir yolunu bulur. Ama insanların pek çoğu farelerden tiksindiği için işi pek kolay olmayacaktır.

12- Sevimli Dinazor (2006)

Sınır tanımaz bir bilim adamı Habakuk Tibatong, aykırı biri olduğu için Kral Pumponell tarafından Titiwoo adasına sürülmüştür. Tibatong burada çeşitli problemleri olan hayvanlara danışmanlık yapar. Ama kötü kral bu sevimli ortama daha fazla dayanamaz, Tibatong'la uğraşmak için planlar yapar.

13- Arabalar/Cars (2006)

Piston Kupası için azılı rakipleri ile yarışmaya California'ya giden araba Şimşek McQueen, kazayla küçük bir kasabanın yollarına zarar verir. Kendisi de kazadan zarar gördüğü için McQueen'in uzun bir süre bu şehirde kalması gerekir. Ama bu kaza onun hayatını olumlu yönde değiştirecek pek çok olaya sebep olur.

14- Madagaskar (2005)

Aslan Alex, zürafa Melman, su aygırı Gloria ve zebra Marty, şehir içinde bir hayvanat bahçesinde yaşayan ama mutlu olan hayvanlardır. Bir gün Marty, merakına yenilir ve hayvanat bahçesinden kaçar. Onu bulmak isteyen arkadaşları da kaçınca, kendilerini bir maceranın içinde ve sonucunda da Madagaskar'da bulurlar.

15- Buz Devri/Ice Age (2002)

Buz Devri filmini sevmeyen var mı? Buzul Çağı'nın başlamasıyla göç etmeye karar veren hayvanlardan Manfred, Sid ve Diego'nun yolu, kayıp bir insan bebeği bulmalarıyla kesişir ve uzun yolculukları başlar. Acaba bu hayvanlar bebeği ailesine ulaştırabilecek mi?

Bu arada serinin 4 filmi daha var.

16- Aslan Kral/The Lion King (1998)

Küçük aslan Sinba dünyaya geldiğinde, doğanın hakimi olan babası krallıktan vazgeçerek tüm egemenleri ona vereceğini ilan etmek üzeredir. Sinba ormanda yavaş yavaş büyürken, kötülüklerle dolu ormanı keşfedecek ve sorumluluk duygusunu günden güne arttıracaktır. Sinba'nın öğrendiği her yeni şey, ormandaki düzeni değiştirecektir. Aslan Kral, en sevilen Disney filmlerinden biri.