Minikler İçin İstanbul'da 10 Çocuk Dans Kursu Önerisi

Çocuğunu, yeteneklerinin ve algısının açık olduğu alanlara yönlendirebilirsin. Bu alanlardan biri dans olabilir. Çocuğunun dansa eğilimin olduğunu fark ediyor ya da bu konuda beceri kazanmasını istiyorsan, dans kursu istanbul seçenekleri arasından senin için bir araya getirdiğimiz 10 tane dans akademisini inceleyebilirsin.

1. Levent Köksal Dans ve Spor Kulübü

İstanbul Avcılar'da çalışmalarını sürdüren akademi, bulunduğu konum itibariyle oldukça rahat ve kolay ulaşılabilir bir bölgede yer alıyor. 2014 yılında faaliyete giren ve o günden beri belirli yaş gruplarından çocuklara bilim ve sanat alanında eğitim veren Levent Köksal Dans ve Spor Kulübü, aynı zamanda sporu seven sosyal bireyler yetiştirmeye çalışıyor. Ayrıca çocukların beden ve beyinleri arasındaki senkronizasyonu ve koordinasyonu sağlama noktasında da yardımcı oluyor.

Çocuğuna faydalı hobiler aşılayacak ve hayata karşı algılarını açacak olan bu sanat merkezi, dans kursu ve çeşitli eğitimler de veriyor. Tamamen geleceğe ve topluma yararlı bireyler yetiştirmek için emek harcayan bu sanat ve bilim merkezi, çocuğunun küçük yaştan başlayarak kaliteli bir eğitim alması için doğru tercih olabilir.

2. Dansorium

Çocuğun ruhsal ve zihinsel yönden olumlu gelişsin, kas-iskelet yapısı gelişsin, daha zarif vücut hatlarına ve kişiliğe sahip olsun istersen Dansorium Dans Merkezi'ne bir göz atmanı öneririz.

Dansorium Dans Merkezi bünyesinde Türkiye Dans Federasyonu'nun antrenörlük belgesini almış eğitmenler mevcut ve bu sayede çocuğunun profesyonel bale eğitimi alması mümkün. Miniğin balenin tüm inceliklerini öğrensin istiyorsan, Şişli'de hizmet veren Dansorium'la iletişime geçebilirsin.

3. Florya Sanat

İstanbul'un sevilen semtlerinden biri olan Florya'da yer alan akademi, çalışmalarına 2004 yılında başlamış. Çeşitli branşlarda eğitim veren Florya Sanat, duyguları ifade etmenin en iyi yolunun sanat olduğunu dile getiriyor. Başarılı ve kaliteli ekip arkadaşları ve profesyonel dansçılar ile çalışan akademi, 3 yaş dans kursları düzenliyor ve diğer belirli yaşlardaki çocuklara dans eğitimi veriyor.

Müzik, dans ve tiyatro aracılığı ile kendini ifade etme ve iletişim kurma açısından çocukları geliştirme çalışmaları sürdüren akademi, özverili ve istikrarlı uzman eğitimli kadrosu ile çocuğunun, istediğin şekilde eğitim almasına destek oluyor. Florya Sanat'ın aradığın dans merkezleri ve sanat akademileri arasında mutlaka incelemen gereken bir mekan olduğu düşünüyoruz.

4. Düşler Sahnesi Sanat Akademisi

Küçükçekmece'de, FTZ Alışveriş Merkezine oldukça yakın bir mesafede, kolay ulaşılabilir bir noktada olan Düşler Sahnesi Sanat Akademisi, 6 aylık ve 18 aylık bebeklerden başlayarak birçok yaş grubuna dans eğitimi veriyor. Müzik eşliğinde zihinsel gelişimi ve kavrama becerisini artıran çalışmalar gerçekleştiren akademi, dans eğitimleri ile de bunun sürekliliğini sağlıyor.

Çocuğu için dans kursu arayan anneler arasında yer alıyorsan ve ''çocuğum hem müzik hem de dans eşliğinde kaliteli bir eğitim alsın'' diyorsan, burası da oldukça güvenilir yerlerden birisi oluyor. Kaliteli kadrosu ile çocukları müzik ve dansla buluşturan Düşler Sahnesi, 6 yaş dans kursları başta olmak üzere her yaş grubundan çocuğa eğitim vermeye devam ediyor.

5. Dans Point

İstanbul'un en iyi bale eğitmenlerini bünyesinde bulunduran, ferah ve hijyenik salonlara sahip Dans Point, çocuğunun bale eğitimi almasını istersen incelemeni önereceğimiz mekanlardan birisi. Çocuğunun sağlıklı bir şekilde büyümesi, keyifli bir çocukluk geçirmesi ve kültürlü bir birey olması için tercih edebileceğin sporlardan biri olan bale, Dans Point'te her ayrıntısıyla öğretiliyor.

Dans Point, Bakırköy'de hizmet veriyor. Diğer bilgileri için profil sayfasına göz atabilirsin.

6. Dans Keyfi Altunizade

1998 yılında kurulan ve o günden bu yana çalışmalarına devam eden dans merkezi, İstanbul Altunizade'de yer alıyor. Birçok sayıda öğrenci ve eğitmen yetiştiren Dans Keyfi Altunizade, sadece çocuklara değil yetişkinlere de dans konusunda eğitim veriyor.

Çeşitli yaş gruplarındaki çocuklar arasında 8 yaş dans kursları da veren akademi, dansa yeni başlayacak olan tüm müşterileri merkezlerinden birine davet ediyor. İzledikleri yol ve eğitimlerine yönelik, çocuğunu kayıt ettireceğin dans merkezleri arasında yer alan Dans Keyfi, istediğin takdirde çocuğunla birlikte senin de eğitim alman konusunda yardımcı oluyor.

7. Kadıköy Güzel Sanatlar

Estetik, işitsel algı ve becerileri güzel sanatın tüm alanıyla çocuklara aktaran merkez, İstanbul'un sevilen semtlerinden biri olan Kadıköy'de bulunuyor. Beden estetiğini arttırarak çocukları, sanata ve sanatçıya karşı saygı duyan ve eleştirel zekaya sahip olmaları yolunda geliştirmeye hedefleyen Kadıköy Güzel Sanatlar, pedagojik formasyona sahip uzman eğitimci kadrosu ile çocuğunu güvenle kayıt ettireceğin seçenekler arasında yer alıyor.

Sanatın her dalının birbiriyle ilişkisini öğrenen öğrenciler, "ensemble" adlı uygulamalar ile farklı branşlarla ortak çalışma fırsatı buluyor. Ayrıca kültür ve sanatı spor ile iç içe geçiren dans kulübü, birçok yaş grubunda olduğu gibi 5 yaş için dans kursları da veriyor.

8. Algı Bilim & Sanat

2014 yılında iki müzik öğretmeni tarafından kurulan bilim ve sanat merkezi, Ataşehir'de yer alıyor. Öğrencilerini sanat, bilim ve müzik ile buluşturan ve bu alanda yönlendirmeler eşliğinde eğitim veren Algı Bilim & Sanat, kültürlü, sağlıklı ve kendisiyle barışık, sosyal bireyler yetiştirme hedefinde bulunuyor. Her branşı zenginleştirerek çocuğuna aktaracak olan merkez, yaşayarak öğrenme tarafı atölyeler arasında yer alıyor.

Aynı zamanda 9 yaş dans kursları ile müzik ve dansı ortak bir şekilde, profesyonelce öğreten kadro, tekdüze metodlardan uzaklaşarak tamamen yaratıcı bir gelişim ortamı sunuyor. Senin için derlediğimiz sanat merkezleri arasında bulunan akademi, çocuğunu emanet edebileceğin, aile sıcaklığında bir yer olduklarını dile getiriyor ve mutlaka ziyaret edilmeyi bekliyor.

9. Yıldız Dans ve Müzik Akademi

Yıldız Dans ve Müzik Akademi, çocukların erken yaşta dans ve müzik eğitimi almasını destekleyen bir kurs. 6 ay-18 aylık bebekler için bir eğitim programı hazırlayan kurs, çocukların müzik ve dans ile birlikte dünyayı daha kolay tanımamalarını hedefliyor.

Temeli hareket ve müzik destekli olan Orff metodu'nu kullanan Yıldız Dans ve Müzik Akademi, birlikte şarkı söyleyerek, çalarak, dinleyerek ve dans ederek çocukların özgürce dünyayı keşfedebilmesini sağlıyor.

10. Time Güzel Sanatlar

Her yaş grubuna açık bir şekilde eğitim veren ve İstanbul'un çeşitli semtlerinde bulunan şubeleri ile daha fazla aileye ulaşmayı hedefleyen Time Güzel Sanatlar, Ataşehir'deki merkezinde de çalışmalarına devam ediyor. Okullar için özel olarak dans programları oluşturan merkez, Royal Academy Okulu'nun sınav merkezi olarak çeşitli sertifikalar verme yetkisine de sahip! Dans okulları arasında dikkat çeken dans akademisini çocuğunun profesyonel ve kaliteli bir eğitim almasını ve yeteneklerine yönelik gelişmesini sağlamak adına, göz önünde bulundurabileceğini düşünüyoruz.