Bebekler İçin Masal Kitabı Tavsiyeleri!

Miniğine masal okumak için can atıyorsun değil mi? Sana bebekler için masal kitabı tavsiyelerinde bulunduk. Hadi, hem eğitici hem de eğlendirici olan en iyi masal kitaplarını birlikte inceleyelim!

1. Büyüdüğüm Zaman

bebekler için masal kitabı

Yazar: Melanie Joyce

Yayınevi: İş Bankası Kültür Yayınları

Bu masalla miniğin iki arkadaşın çok eğlenceli macerasına katılacak! Uzaya gitmek, sahnede şarkı söylemek, icatlar yapmak isteyen iki arkadaşın hikayesinde biraz hayal gücü ile her şey mümkün! Hadi, şimdi çocuğunun isteklerini de ortaya çıkarma vakti!

Bk bu iş ne kadar önemli: Bebeğine Kitap Okumanın Faydaları ve İncelikleri

2. Masal Masal İçinde

bebek masal kitabı tavsiye

Yazar: Ahmet Ümit

Yayınevi: Everest Yayınları

Polisiye romanlarıyla ün salan Ahmet Ümit, küçüklüğünde annesinden keyifle dinlediği masalları tüm çocuklar faydalansın diye bu kitapta toplamış. Hepsi birbirine bağlanan 5 hikayeden oluşan bu kitap, çocuğuna en güzel masalları okumak isteyen anneler için çok iyi bir seçenek!

3. Minik Ayıcıklar İçin Uyku Vakti

çocuk masal kitapları

Yazar: Heather Maisner

Yayınevi: 1001 Çiçek

Bebeğin için uyku masalları mı arıyorsun? Öyleyse bu kitabı muhakkak değerlendirmelisin! Bu masal kitabında minik ayıcıklar, yatmaya hazırlanmak yerine kendilerini oyun oynamaya kaptırıp etrafı dağıtıyorlar. Evi toplama işi de Baba Ayı’ya kalıyor!

Başka alternatiflerimiz de var: Uyku Öncesinde Okuyabileceğin 10 Bebek Kitabı Önerisi!

4. Onun Adı Ay Tozu-Exupery'nin Kısa Yaşam Öyküsü

masal kitabı önerileri

Yazar: Katia Canciani

Yayınevi: 1001 Çiçek

Küçük Prens’in yazarı Antoine de Saint- Exupéry’nin yaşam öyküsünün anlatıldığı bu masal kitabı, çocuğunun hayal gücünün kapılarını aralayacak.

Küçükken her akşam gözlerini aya çevirip hayaller kuran ve bu yüzden “Ay Tozu” lakabı takılan Antoine’nin hikayesi, çocuğuna hayal kurmanın ve bu hayalleri gerçekleştirmek için çabalamanın önemini anlatıyor.

Çocuğunun Hayal Gücünü Geliştirmek İçin Yapabileceğin 27 Şey

5. Güzel ve Çirkin

bebeklere masal kitabı

Yazar: Grimm Kardeşler

Yayınevi: 1001 Çiçek

İçinde faydalı mesajlar taşıyan bir çocuk masalı ister misin? Öyleyse kült bir eser olan Güzel ve Çirkin masalını değerlendirebilirsin.

Asıl iyiliğin dış görünüşle ilgili olmadığını, insanın kalbinin güzel olmasının her şeye üstün geleceğini anlatan bu masal kitabı, özellikle okul öncesi çocuklar için ders niteliği taşıyor!

6. Kırmızı Kanatlı Baykuş

bebekler için hikaye kitapları

Yazar: Feridun Oral

Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları

Yalnız ve kırmızı kanatlı küçük baykuş uçmayı bilmiyordu. Eğer yanında bir arkadaşı olsaydı, ona uçmayı öğretebilirdi ve birlikte oynayabilirlerdi.

Peki bu arkadaşın illa bir baykuş mu olması gerekiyordu? Bir fare ile de gayet iyi arkadaşlık kurulabilirdi!

Bu çocuk masalı, arkadaşlığın sınır tanımadığını çocuğuna öğretecek!

Nereye konacak bu kitaplar diyorsan: Dekoratif Çocuk Kitaplıkları

7. Andersen Masalları

çocuklar için masal kitabı

Yazar: Hans Christian Andersen

Yayınevi: Saffet Günersel

Hepsi birbirinden ünlü ve değerli 156 adet masalı dünya edebiyatına ve çocuklara kazandıran Hans Christian Andersen’in masalları, hem farklı mesajlar ve öğütler taşıyor hem de çocuğunun hayal gücünü perçinliyor!

Çirkin Ördek Yavrusu, Kurşun Asker gibi hepimizin bildiği hikayeleri barındıran bu masal kitabının her evde olmasını öneririz.

8. Pirinç Lapası ve Küçük Ejderha

en iyi bebek masal kitapları

Yazar: Feridun Oral

Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları

Çocuğun bazen her gün aynı şeyleri yapmaktan sıkılıyor değil mi? Bu masalla onun duygularını paylaşan biri daha olduğunu görecek.

Her gün pirinç lapası yemekten sıkılan küçük ejderha, belki hayatında bir şeyleri değiştirebilmek için bir maceraya atılmaya karar verir. Günün sonunda eve geldiğinde yine sofrada pirinç lapası ile karşılaşır ama macerasında edindiği yeni dostlar ve yeni deneyimler onu mutlu etmeye yeter.

Anneysen öneriyor: Masaldan Boyamaya Birbirinden Faydalı Bebek Kitapları

9. Ay'a Yolculuk

çocuklar için masal kitapları

Yazar: Jules Verne

Yayınevi: 1001 Çiçek

Aslında bir roman olan Ay’a Yolculuk, çocuklar için sadeleştirilerek bir masal haline getirilmiş. İnsanların en büyük arzuları olan aya ulaşma isteği için çabalamalarını ve türlü mücadelelerin sonunda bunu başarmalarını anlatan kitap, çocuğuna eğer isterse ve çabalarsa her şeye ulaşabileceğini öğretecek!

Bunları da incele: 0-3 Yaş Eğitici Kitap Önerileri!

10. Alaaddin’in Sihirli Lambası

bebekler için masal kitabı tavsiye

Yazar: Kolektif

Yayınevi: Timaş Çocuk

Dünya masallarının en sevilenlerinden biri olan Alaaddin’in Sihirli Lambası, çocuğuna iyi-kötü, doğru-yanlış gibi kavramları öğretecek çok keyifli bir çocuk kitabı!

Alaaddin’in lamba ciniyle yaşadığı maceraların çok keyifli bir şekilde anlatıldığı masal, çocukların daha iyi anlaması için anlaşılır ve eğlenceli bir üslupla çevrilmiş.

Ayrıca resimli masallar arıyorsan, bu kitap çok işine yarayacak!

Annelerin tavsiyelerine bak: Bol resimli kitap önerileriniz neler?