Erkek Çocuk Odası Dekorasyonu İçin Mavi Dışı 10 Öneri

Kız çocuk odaları için pembe, erkek çocuk odaları için mavi anlayışının dışına çıkmanın vakti geldi de geçiyor. Artık anneler de farklı renkler ve denemelerin peşinde. Çocuk odaları, evin en sıcak ve sevimli köşelerinden biri.

Seni, çocuk odası dekorasyonunda kendi tarzını yaratmaya ve mavi hakimiyetini yıkmaya davet ediyoruz. Birbirinden şık ve modern oda dekorlarıyla sana ilham periliği yapıyoruz.

1. Onun arabası var güzel mi güzel: Arabalar temalı çocuk odası dekorasyonu

Erkek çocuk sahibiysen Disney’in Arabalar’ı bir şekilde evine girmiştir. Çünkü bu Arabalar’ın böyle bir özelliği var, bir bakmışsın her yerdeler! Şimdi de çocuk odasını ele geçirmeye geldiler.

Perdesinden, halısına; duvar rafından, mobilyasına varana kadar tam takım konsept yapabileceğin Arabalar teması, kırmızı ve siyah tonlarıyla çocuk odaları için 1 numaralı aday. Üstelik arabalı çocuk yatakları, küçüklerin gözdesi.

Bir de bunlara bak: Odalarda Harikalar Yaratan Çocuk Yatak Modelleri

2. Sade şıklık arayanlara: Beyaz temalı çocuk odası dekorasyonu

İçeri adımını attığın anda Karlar Ülkesi’ndeymişsin hissi yaratan bu bembeyaz çocuk odasına hayran olmamak elde değil. Özellikle çocuk karyolasının şıklığıyla ön plana çıkan bu dekorasyon fikrinden yola çıkarak, sen de kendi çocuk odan için star bir mobilya seçebilirsin.

Hem yaratıcı hem fonksiyonel: Çocuğunun Odası için 7 Farklı Dekorasyon Örneği!

3. Sadelik ve modernliğin buluşması: Beyaz gri temalı çocuk odası dekorasyonu

Duvar kağıtları çocuk odası dekorasyonun ayrılmaz parçası haline geldi. Beyaz ve gri rengin ağırlıkta olduğu bir odada, mobilyaları sade tutarak duvar kağıtlarıyla odaya canlılık katabilirsin.

Çocuk odası için kullanabileceğin bir diğer fikirse duvar rafları. Duvarını geometrik raflarla süsleyerek, odaya apayrı bir hava katman mümkün. Bak burada neler var: 10+6 Miniş Öneri ile Çocuk Odası Raf Modelleri

4. Tablolar öne çıksın: Robotlar temalı rengarenk çocuk odası dekorasyonu

Rengarenk bir odada büyüyen çocuğun hayal gücüne kim dur diyebilir ki? Cıvıl cıvıl renkleriyle insanın içini açan bir erkek çocuk odan olsun istersen bulduğumuz örnek tam sana göre. Bu odada özellikle dikkat çeken şeyler tablolar. Sen de çocuk odası dekorasyonun için konseptine uygun tablolar kullanmayı deneyebilirsin.

Minikler bayılıyor: Çocuk Odalarının Yeni Vazgeçilmezi: Oyun Çadırları

5. Çift kişilik şıklıklar: Beyaz hardal temalı ahşap çocuk odası dekorasyonu

Eğer iki çocuğun varsa ve evinde fazla bir odan yoksa ranzalı çocuk odaları için de pek çok dekorasyon fikri var. Ahşap yataklar oldukça moda ve artık ranzalarda da kullanılıyor. Hardal renkle kombinleyebileceğin ahşap yatakların modası hiç geçmiyor.

Biraz havamız değişsin mi: Şirin mi Şirin Bir Oda İçin 9 Çocuk Odası Perdesi

6. Siyah beyaz film gibi biraz: Siyah gri temalı çocuk odası dekorasyonu

Siyahın yakışmadığı yer var mı şu hayatta? Dokunduğu yeri anında zarifleştiren bir özelliğe sahip ve artık çocuk odaları için de çok kullanılıyor. Sen de siyah-beyaz-gri zerafetinden faydalanarak modern bir çocuk odası dekorasyonu yapabilirsin.

Oda içerisinde çocuğuna özel bir alan yaratmak istersen oyun çadırları bunun için birebir, ayrıca çok da dekoratif. Bu tarz ufak dokunuşlarla daha keyifli bir alan yaratmak istersen Çocuğunun Odası İçin 7 Farklı Dekorasyon Örneği yazımızda çok güzel şeyler var.

7. Dekorasyon fikirleri arayanlara: Beyaz gri temalı çocuk odası dekorasyonu

Duvar rafından, halısına; oyun çadırından mobilyasına varana kadar tam takım konsept yapabileceğin bir başka beyaz ve gri oda dekoruyla karşındayız. Dekoratif küçük ahşap masalar, ahşap ağırlıklı mobilyalar, dekoratif duvar süsleri ve tablolarıyla bir oda dekorasyonu için pek çok fikir barındırıyor.

Her çocuk odasına şart: Okusun da Büyüsün: Dekoratif Çocuk Kitaplıkları

8. Bulutlara yelken açalım: Gri sarı temalı çocuk odası dekorasyonu

Duvarlar bir odayı değiştirmek için en özgür alanlar. İki renkli boyalar, duvar kağıtları, duvar sticker’ları, tablolar bu konuda senin için sınırsız fırsat kaynağı. Capcanlı bir oda için sarı ve gri birlikteliğinden faydalanabilirsin.

Renklerini belirledikten sonra, dekoratif duvar aksesuarları kullanarak enerjik bir yaşam alanı yaratabilirsin. Bu konuda sana ilham kaynağı olabilecek Son Yılların Trendi: Birbirinden Şık Çocuk Odası Duvar Sticker’ları yazımıza mutlaka bak.

9. Ay’a ilk kim ayak bastı: Uzay temalı çocuk odası dekorasyonu

Astronomi ve uzay meraklısı bir ufaklığın varsa, uzay temalı çocuk odalarının binbir çeşit hali var. Bu örneğimiz ahşap ağırlıklı ve biraz daha klasik.

Uzay temalı bir duvar kağıdı üzerine üç boyutlu gezegenler yapıştırarak çocuğun için daha gerçekçi bir atmosfer yaratabilir, dekorasyonunu temana uygun bir nevresim takımıyla tamamlayabilirsin.

Halısı da bizden olsun: Neşe Yumağı Bir Oda İçin 16 Çocuk Odası Halısı

10. Ahşap dokunuşlar: Yeşil temalı çocuk odası dekorasyonu

Son örneğimiz de ahşap çocuk odalarından. Küçük alanları kullanışlı hale getirmek için ranzalar çok fonksiyonel. Sen de ahşap mobilyalar kullandığın bir çocuk odası dekorasyonu yapmak istiyorsan, ahşapın yeşille uyumundan faydalanabilirsin.

Renk bilgini artırmak için şu yazımızdan da faydalanabilirsin: 9 Renge Göre Bebek Odası Dekorasyon Fikri