Baby Shower Pastana İlham Olacak 12 Tavsiye!

Kutlama hiç pastasız olur mu? Sıra baby shower pasta seçimine geldiyse seni çocukluğuna götürecek, bakmalara doyamayacağın pastaları senin için derledik. Tasarım harikası bu pastaları gördükten sonra işi profesyonel ellere bırakmak isteyecek ve butik pastacıların peşine düşeceksin, şimdiden söyleyelim.

Bebek temalı baby shower pastaları

Konu bebeğin gelişini kutlamak olunca tabii ilk akla gelen pastalar bebek temalı baby shower pastaları oluyor. Kimileri pastanın üzerinde mışıl mışıl uyuyan bir bebek figürü seçse de çoğunluk bebek yeme fikrinden hoşlanmadığı için bebeği sembolize eden objeleri tercih ediyor. Biberon, patik, düğme, bebek elbisesi, bebek arabası ve emzik en çok seçilen objeler. Gel bu pastaların en güzel örneklerine beraber bakalım.

Önce ayrıntısına bakmanı öneririz: Baby Shower Nedir ve Nasıl Yapılır?

1. Patik temalı baby shower pastaları

Görünce hepimizin gözlerinden kalpler çıkartan bebek patiklerini görünce "Allahım bunları yemek istiyorum!’’ deriz ya, hah işte bu pastalardaki patikleri gerçekten yiyebilirsin. Avcunun yarısı kadar bile olmayan o ayakların ileride 38, 39 numara ayakkabı arayacak olması gerçekten çok enteresan değil mi? Patikli baby shower pastası ile "Ne de çabuk büyüyorlar!’’ muhabbetini garantileyebilirsin.

Bu önerilere de bakmalısın: Kızını Kucağına Almayı Bekleyen Anne Adayları için 10 Baby Shower Konsepti!

2. Düğme temalı baby shower pastaları

Bebek kıyafetlerinde bolca karşımıza çıkan düğmeler, en çok tercih edilen pasta temaları arasında. Bebekleri anımsattığından mı, yoksa anneannelerimizin dikiş kutularındaki rengarenk hazineleri hatırlattığından mıdır bilinmez, hepimiz düğmelere büyük sempati besleriz. Rengarenk düğmelerle süslenmiş cupcake'ler veya kocaman düğmeli baby shower pastası, partideki sevimlilik kat sayısını kesinlikle arttıracaktır.

3. Bebek elbisesi temalı baby shower pastaları

Minicik bebek elbiseleri yine bakmaya, koklamaya doyamadığımız bebek objeleri arasında. O zaman neden baby shower pastanda da onları kullanmayasın? Bebek elbiseli baby shower pastasının yanına bebek elbiseleriyle süslü cupcake'ler de servis edebilirsin. Ayrıca silüet görünümü dışında daha detaylı ve süslü bebek elbiselerini, baby shower kurabiyelerinde de kullanabilirsin.

Kurabiyeden başka öneriler bu yazıda: Konuklarının Çok Seveceği Baby Shower İkramlıkları için 6 Tavsiye!

4. Bebek arabası ve beşik temalı baby shower pastaları

Hem bebek arabası hem de beşik, baby shower pastalarında sıkça görebileceğin temalar arasında. Bakması bile insana huzur veren bu objeler bebek partisi için çok ideal. Bebek arabası temalı baby shower pastası seçeceksen, bir bebek arabası şeklinde oyduğun karpuzu da yemek büfesinde kullanarak temayı pekiştirebilirsin.

5. Biberon ve emzik temalı baby shower pastaları

Sıradaki önerimiz ise biberon ve emzik temalı baby shower pastaları. Eğer biberon temalı baby shower partisi düzenliyorsan, biberonlu pasta ve baby shower oyun fikirlerinin en sevilenlerinden olan biberondan süt içme oyunuyla partinde bütünlük sağlayabilirsin. "Biberon oyunu da ne?" dersen, Doğum Öncesi Partine Enerji Katacak En Eğlenceli 9 Baby Shower Oyunu yazımızdan detayları okuyabilirsin.

6. Hamile temalı baby shower pastaları

‘’Durun etrafı bebek malzemeleriyle doldurmayın, bunları bebek geldikten sonraki partilere saklayın, bu annenin partisi!’’ diyenlerdensen, hamile bir karından oluşan baby shower pastası tam sana göre. Hayatında belki de son kez tüm ilginin kendi üstünde olacağı anneye daha uygun bir pasta olabilir mi?

Her ayrıntıya dikkat etmek lazım: Baby Shower Masası Seçimi için İlham Olacak 13 Öneri!

Hayvanlar alemi temalı baby shower pastaları

Sevimli hayvanlar bizi çocukluğumuza, çizgi filmlere, ilk kitaplarımıza götüren unsurlar. Bu nedenle de baby shower partilerinin vazgeçilmezlerinden. Sevimli ayıcıklar, filler, arı ve maymunlar seni çocukluğunun renkli dünyasına götürmek için hazırlar. İşte senin için seçtiğimiz hayvan temalı baby shower pastaları:

7. Ayıcıklı baby shower pastaları

Yıllarca ayısını kolundan tutup gittiği her yere sürükleyen bir nesil olarak ayıcıklar hakkımız, tadına da hiç doyamayız! Gördüğün gibi daha ayıcıklardan bahsederken bile anlamsız bir coşkuyla dolduk. Bu coşkuyu sen de partine yansıtmak istersen birbirinden tatlı ayıcıklı baby shower pasta modelleri seni bekliyor.

Küçük prens için seçtiğimiz konseptler burada: Erkek Bebek Bekleyen Anne Adayları için 10 Baby Shower Konsepti!

8. Fil temalı baby shower pastaları

Minik tombul filler pastaların üzerinde öyle tatlı duruyor ki! Sadece o tatlılıkları için bile filli baby shower pastası seçmeye değer. Hangi sevimli hayvanı seçeceğine karar veremiyorsan, birkaç hayvanı bir arada kullandığın hayvanlar alemi temalı pastalardan da seçebilirsin. Hatta bir bebek objelerinden bir de hayvanlardan birini seçip, filli ve düğmeli bir baby shower pastası hazırlatabilirsin.

9. Arı temalı baby shower pastaları

Sarı renk, cinsiyet belirtmeyen bir renk olduğu için, özellikle bebeğinin cinsiyetini belli etmek istemeyen anne adaylarının tercih oluyor. Arı teması da hem renginden hem de sevimliliğinden baby shower masalarına çok yakışıyor. Üstelik bebek partilerinde çok yaygın bir tema olduğu için pastaya uygun parti süsleri ve hediyelikler bulmakta da hiç zorlanmayacaksın.

10. Leylek temalı baby shower pastaları

Bebekleri leyleklerin getirdiği masalı artık bize ne kadar komik gelse de şakasını yapmak çok zevkli. Üstelik Pixar’ın bebek getiren leylekler çizgi filminden sonra leyleklere beslediğimiz sempati on kat arttı herhalde. Doğuma haftalar kala "Seni keşke gerçekten leylekler getirseydi!’’ diye yakınmaya başlayan anne adayını güldürmek için güzel bir seçenek, ne dersin?

11. Maymun temalı baby shower pastaları

Seni de mi annen ‘’Maymuncuğum benim!’’ diye seviyordu? Eğer öyleyse şimdi maymuncuğunu sevme sırası sende demektir. Eh o zaman baby shower teman da pastan da maymunlu olursa harika olur. Ayrıca daldan dala atlayıp hiç yerinde durmayan maymunlu baby shower pastaları, sana yakında başına gelecekleri fısıldıyor olabilir.

12. En son moda: Bebek bezi baby shower pastaları

Anne adayının masraflarına bir nebze daha katkıda bulunmak isteyenler bebek bezinden baby shower pastalarını tercih ediyorlar. Zaten yenecek onca baby shower ikramlığı varken bir de pastaya masraf yapmak yerine, o masrafı bebek bezine yapıp bezlerden bir pasta şekli oluşturuyorsunuz. Yeri geldiğinde bebek bezinin bile bel büken bir masraf haline geldiği düşünülürse, gerçekten hem eğlenceli hem de çok düşünceli bir fikir.

Eğer baby shower pastalarıyla ilgili aklına takılan bir soru veya bizim bu yazıda aklımıza gelmeyen değişik fikirlerin varsa, lütfen yorumlar kısmında düşüncelerini bizimle paylaş.

Bu önerileri de kaçırma: 11 Adımda Baby Shower Partisi Nasıl Yapılır?

Bu makaleyi arkadaşlarınla paylaş: