Kızını Kucağına Almayı Bekleyen Anne Adayları için 10 Baby Shower Konsepti!

Öncelikle tebrikler! Bu harika haber, müthiş bir partiyle kutlanmaya değer! Bebek partisi konseptlerini de aramaya başladığına göre, akıllardan kolay çıkmayacak bir baby shower partisi peşinde olmalısın. O zaman sıkı dur, senin için en güzel baby shower kız bebek temalarını derledik.

1. Prenses baby shower konsepti

Eğer sen de daha şimdiden bebek odası ve bebek kıyafetleri için gördüğün pembe şeyleri satın almaya başladıysan, bir prenses bekliyorsun demektir. O zaman prenseslere layık bir parti tam sana göre!

Kız bebek için düzenlenen baby shower'ların en meşhur konsepti, elbette prenses teması. Üstelik prenses temalı parti dekoru hazırlamak çok da kolay. Pembe kumaşlar, tüller, kurdeleler, balonlar ve bolca taç işini görecektir. Pembe tüllerle tütü etekler yaparak bardaktan sandalyelere, her şeye prenses eteği giydirebilirsin.

2. Bebek elbisesi ve patiği baby shower konsepti

Gördüğümüz anda gözlerimizden kalpler çıkartan bebek elbiseleri ve bebek patikleri kadar bebek partisine uygun bir tema olabilir mi? Baby shower masasının önüne gereceğin bir ipe mandallarla asacağın bebek elbiseleri harika bir görüntü olacak. Temanı daha zengin hale getirmek istersen biberon, emzik, çıngırak gibi objeleri de dekoruna ekleyebilirsin.

3. Bebek puseti baby shower konsepti

Bebek elbiselerinden baby shower konsepti olur da bebek pusetinden olmaz mı? Olur tabii. Bebek puseti şeklindeki kurabiyeler, bebek puseti şeklinde baby shower pastası ve minik pusetlere doldurulmuş baby shower şekerleri ile konseptine bütünlük katabilirsin. Ayrıca hasırdan yapılmış bir bebek pusetini pembe çiçeklerle doldurarak vintage bir görüntü de yaratabilirsin.

4. Kelebek baby shower konsepti

Etrafta uçuşan kelebekler baharın ve yeniliklerin habercisidir. O zaman hayatındaki en büyük yeniliğin habercileri olmaları için kelebeklerden yararlanmaya ne dersin? Duvarlara asacağın, masaya serpiştireceğin hatta yiyeceklerin üzerine konduracağın kelebekler, özellikle bahçede baby shower düzenlemeyi planlıyorsan harika bir görüntü yaratacaklar. Kelebekli baby shower pastasıyla ve kelebekli kurabiyelerle konseptini tamamlayabilirsin.

5. Kuş ve kuş kafesi baby shower konsepti

Bebeğinin geliş haberiyle gönlünde kuşların şarkı söylemeye başladığını anlatmak istersen kuş temalı baby shower konsepti tam senlik. Ağaçlara astığımız ahşap kuş evleri ve büyük vintage kuş kafesleriyle harika bir dekor yaratabilirsin.

Baby shower masasına yerleştireceğin bir kuş biblosu seçtikten sonra butik pastacıdan bu bibloya benzeyen kurabiyeler yapmasını isteyebilirsin. Misafirler hangisini yiyeceklerini şaşıracaklar!

6. Bal kabağı baby shower konsepti

"Bal kabağından parti teması mı olurmuş?" deme. Bal kabağından dekor yapmak hem çok eğlenceli hem çok kolay. Pembe sprey boya ve altın yaldızlarla boyacağın bal kabakları harika bir dekor olacak. Yine pembeye boyadığın kabaklara göz çizip ağız kısmına emzik, tepesine de pembe bir kurdele takarak bebek yapabilirsin.

Kabakların tepesini kesip içini biraz oyduktan sonra çiçeklerle süsleyebilirsin. Hem maliyeti düşük hem de yaratıcılığını sonuna kadar kullanabileceğin bu konseptle unutulmayacak bir baby shower partisi düzenleyeceksin.

7. Balerin baby shower konsepti

Prenses temasına oldukça benzeyen bu temada yaratabileceğin en büyük farklılık, baby shower masanda balerin figürlerine yer vermek! Bunun için ihtiyacın olan tek şey, bolca pembe tül. Konukların, balerin şeklindeki kavanozların içinde sunduğun şekerlemelerine bayılacak.

Minik balerin patiklerinden bulabilirsen bunları da etrafa asmayı unutma. Misafirlerine dağıtacağın baby shower hediyelerini karton poşetlere koyup onları da pembe tüller ve kurdelelerle süsleyebilirsin.

8. Vintage baby shower konsepti

Vintage tutkunu bir anne adayıysan neden bebeğin için de vintage temalı bir bebek partisi düzenlemeyesin ki? Zarafeti dillere destan olacak bu parti için eski eşyalara ihtiyacın var. Eski bavullar, eski telefonlar, gümüş demlikler, çini porselen tabaklar...

Zaten bir vintage tutkunuysan evinde vintage objeler vardır. Ama eğer yoksa da parti ve süsleme malzemelerinin envai çeşidine sahip organizasyon firmalarıyla görüşerek ellerindeki dekorları kiralayıp kiralayamayacağını sorabilirsin.

9. Uçuk pastel renklerde baby shower konsepti

Sadece renklerin uyumundan yararlanarak da renkli baby shower konsepti oluşturabilirsin. Buna en güzel örnek, uçuk pastel tonların hem yumuşak hem canlı uyumundan faydalanmak olabilir. Uçuk pastel tonları bir arada kullanarak toz pembe masalına renk katacaksın. Gökkuşağı gibi dizilmiş uçuk pastel renklerde makaronların bu temaya çok uyacağını unutma.

10. Şeker baby shower konsepti

Son baby shower kız bebek partisi konseptimiz şeker teması. Doğmak üzere olan şekere yumulmadan önce belki de son kez baştan aşağı şekere bulanmaya ne dersin?

Çeşit çeşit şekerle dolu, rengarenk bir şeker büfesi bu temanın en can alıcı kısmı. Parti dekoru için de grapon kağıtlarından devasa bonbonlar yapabilir, baby shower hediyelikleri için de şeker külahlarına oturtulmuş lavanta keselerini tercih edebilirsin.

Bizim burada aklımıza gelmeyen ama senin çok hoşuna gitmiş olan bir baby shower parti konsepti fikrin varsa lütfen yorumlar kısmında bizimle fikirlerini paylaş. Böylece parti konsepti için araştırma yapan anne adaylarına da yardımcı olursun.