Baby Shower Masası Seçimi için İlham Olacak 13 Öneri!

Bebek partisi organizasyonunun en dikkat çekici bölümü, dekorasyon yeteneklerini konuşturacağın baby shower masası olacak. Kapıdan girer girmez, hayranlıkla ağızların açılacağı bir baby shower masa dekorasyonu arıyorsan, doğru yerdesin. Birbirinden güzel baby shower masa dekorlarını senin için derledik.

1. Prenses temalı baby shower masası

Kız bebek bekleyen annelerin kuşkusuz ilk tercihi prenses temalı baby shower partisi oluyor. "Şükürler olsun ki kız!’’ diye etrafta dans eden ve bunu arkadaşlarına söylemek için sabırsızlanan bir anne adayıysan; bol pembeli prenses teması tam sana göre. Baby shower masa dekorun için bolca pembe ve dore şeye ihtiyacın olacak. Pembe tüller, kurdeleler, inciler, altın taçlar, yaldızlar ve altın varaklar işini görecektir.

Prenses temalı bir masa dekorunun en büyük avantajı, bebek partisi malzemesi satan yerlerde en kolay bulabileceğin ürün grubu olmasıdır. Dekor işlerine ayıracak çok vaktin yoksa prenses teması işlerini çok kolaylaştıracak.

2. Prens temalı baby shower masası

Göğsünü gere gere erkek çocuk beklediğini söylemek isteyen annelerdensen, gururla prens temalı baby shower düzenleyebilirsin. Mavi renklerin hakim olacağı prens temasında masa dekoru için de mavileri tercih etmelisin. Mavi kumaşlar, kurdelalar, altın taç ve varaklar kullanabileceğin parti malzemeleri arasında. Masa dekorunu tamamlamak için aradığın parti malzemelerini bulmakta sıkıntı çekmeyeceksin. Mavi olsun, erkek olsun tamam.

3. Arı temalı baby shower masası

Prens ve prenses temasından sonra en çok tercih edilen tema, arı teması. Neden arı dersen, sarı rengi hem enerjik hem de cinsiyet belirtmeyen bir renk. Üstelik arıcıklar da çok şirin.

Arı temalı baby shower masa dekoru için ihtiyacın olanlarsa şöyle: Sarı-siyah kumaş, kurdele ve tüller, bal peteği dekoru, sarı siyah ve beyaz çiçek dekorları, sarı kağıt lambalar, sarı balonlar, arılı parti süslemeleri ve arılı baby shower pastası. Baby shower hediyesi olarak da misafirlerine minik şişelerde organik bal vererek arı temanı pekiştirebilirsin.

4. Fil temalı baby shower masası

Kocaman kulaklarına dolanıp uyumak istediğimiz sevimli filler, en sevdiğimiz baby shower temaları arasında. Üstelik bebeğinin cinsiyetini belli etmek istiyorsan da istemiyorsan da fil temasını kullanabilirsin. Kız bebek için pembe-gri, erkek bebek için mavi-gri ve cinsiyet belirtmek istemiyorsan sarı-gri renklerinde fil konsepti seçebilirsin.

Masa süslemen için gereken filli baby shower parti malzemelerini kolayca bulabileceğin gibi elişine yatkınsan evde kendin de dekor malzemesi hazırlayabilirsin. Bir de filli baby shower pastası seçtin mi her şey tamamdır.

5. Ayıcık temalı baby shower masası

Amaç, bebeğin gelişini çocukluğumuza dönerek kutlamak olunca baş kahraman da elbette ayıcıklar oluyor. Ayıcık temasını yine birçok farklı renk kombinasyonuyla kullanabilirsin. Erkek bebek için mavi-kahve tonlarını, kız bebek için pembe-gri tonlarını, cinsiyet belirtmeyen bir parti içinse beyaz, sarı ve krem tonlarını kullanabilirsin.

Baby shower masasına serpiştireceğin peluş ayıcıklar bu temanın bel kemiğini oluşturuyor. Baby shower ikramlıklarında ayıcıklı kurabiyeler ve şekerler seçebileceğin gibi sadece parti renklerinle uyumlu yiyecekleri de tercih edebilirsin.

Yalnız ayıcık temasını seçeceksen bizden sana tavsiye; herkesin bayılacağı ayı patisi görünümlü cupcake'lerden yaptırman. Ayıcıklı plastik tabaklar ve peçeteler ile dekorunu pekiştirebilirsin. Bir de ayıcıklı baby shower pastası seçtin mi tamam. Baby shower pastası, cupcake'leri, kurabiyeleri ve diğer ikramlıklar için butik pastacılarla iletişime geçebilirsin.

6. Kelebek temalı baby shower masası

Kelebek teması yine çok renkli alternatifleri olması ve kolay bulunması açısından sıklıkla tercih ediliyor. Özellikle bahçede baby shower partisi düzenleyeceksen, uçuşan kelebekler harika bir dekor seçimi olacak. İnternetten kolaylıkla bulabileceğin kelebek motifi çıktılarıyla etrafı rengarenk süsleyebilirsin. Tabii masanın en gösterişli yerine kelebekli baby shower pastası kondurmayı unutma.

7. Baykuş temalı baby shower masası

Kocaman gözleriyle şapşal şapşal bakan baykuşlara bayılıyorsan bu tema tam sana göre. Baykuş bibloları, baykuşlu mumlar, baykuş çıkartmaları, baykuşlu plastik tabak ve peçeteler, baykuşlu kurabiye ve cupcake'lerle bir de baykuşlu baby shower pastası bu dekor için ihtiyaç duyduğun malzemeler.

8. Bıyık temalı baby shower masası

Oğlunun gelişini espirili bir temayla kutlamak isteyen anneler bıyıklı baby shower temasını tercih ediyorlar. Ve bıyıklı bir baby shower teması yaratmak için aslında internetten çıktısını alacağın bıyıklardan fazlasına ihtiyacın yok. Bıyıkları kürdanlara yapıştırıp yemeklere koyabilirsin, bıyıklardan isimlikler yapabilirsin, balonlara ve masadaki kavanozlara yapıştırabilirsin ve voila! Harika bir dekor oldu bile! Bir de ortasına bıyıklı bir pasta kondurdun mu tamam.

9. Denizci temalı baby shower masası

Erkek baby shower temalarının en sevilenlerinden bir diğeri de denizci teması. Sen de deniz tutkunu bir anne adayıysan bu temaya bayılacaksın. Çapa, yelken, can simidi ve gemici elbisesi bu temanın favori objeleri. Üstelik sana bir de evde kolaylıkla yapabileceğin bir gemici dekoru fikri söyleyeceğiz. Delikli nane şekerlerini hasır iplere geçirdikten sonra bu ipi şişelerin ağzına veya peçetelerin etrafına sararak hem çok ucuz hem çok şık bir detay yaratabilirsin.

10. Kuzu temalı baby shower masası

Eğer sen de ‘’Kuzucuk!’’ diye sevilen çocuklardansan kuzulara ayrı bir ilgi duyuyor olmalısın. Ama zaten bu beyaz, pofuduk kuzuları kim sevmez ki? Peluş kuzular, kuzu etiketleri, kuzu şeklinde cupcake'ler ve üstünde kuzu figürü olan bir pasta, bu dekor için ihtiyacın olanlar. Kuzu teması için parti malzemesi bulmada biraz zorlanabilirsin ama kendin yap sitelerinden evde hazırlayabileceğin dekor fikirleri bulabilirsin.

11. Kış temalı baby shower masası

Eğer bebeğini kış aylarında bekliyorsan, kış temalı bir baby shower harika olacaktır. Bembeyaz kar tanelerinin her yanı kapladığı bu dekorda, kışı anımsatan tüm objelerden faydalanabilirsin. Kar dekorunu yaratmak için pamukları kullanabilir, etrafa geyik ve kızak figürleri koyabilirsin. Baby shower pastası niyetine de bebek bezlerinden yapacağın kardan bir bebek kondurabilirsin.

12. Tavşan temalı baby shower masası

Eğer sen de hala oyuncak tavşanını saklayan anne adaylarındansan, işte sana o tavşanı sandıklardan çıkarmak için harika bir bahane! Oyuncak tavşanını masanın en güzel köşesine yerleştirdikten sonra dekor için bolca kulak ve ponpona ihtiyacın olacak. Dekoru tamamlamak için tavşanlı baby shower pastası sipariş edebileceğin gibi sade bir pastanın yanına pembe kulakları olan beyaz cupcake'lerden de yapabilirsin.

13. Yıldız temalı baby shower masası

Son baby shower masa dekoru fikri yıldız teması. Sadece baby shower'larda değil; tüm partilerde en çok kullanılan obje olması sayesinde yıldızlı parti malzemeleri bulmakta hiç zorlanmayacaksın. Üstelik yıldız dekorunu evde yapmak o kadar kolay ki, satın almana bile gerek yok aslında. Masaya serpiştireceğin yıldızları mumlar ve yılbaşı ağaçlarında kullanılan ledli ışıklarla desteklersen harika bir görüntü yakalarsın.