Baby Shower İkramlıkları İçin 6 Lezzetli Tavsiye!

Kardeşin, kuzenin, en yakın arkadaşın veya kendin için harika bir bebek partisi düzenlemeye karar verdin. İyi bir partinin bel kemiğini oluşturan parti ikramlıkları için nasıl bir hazırlık yapman gerektiği konusunda kararsızsan, bu yazıda baby shower ikramlıkları ile ilgili aradığın yardımı bulabilirsin.

1. Bebek temalı yemekler

Konu baby shower olunca bebek partisine en uygun yemekler, bir bebeği andıracak şekilde hazırlanmış eğlenceli atıştırmalıklar oluyor. Yapımı en kolay olan baby shower ikramı, kundaklanmış bir bebeğe benzeyen milföy hamuruna sarılmış minik sosisler! Bu basit atıştırmalığı sunacağın tabağa bir isimlik iliştirip "Kundaktaki Bebekler" yazarak misafirlerin gözlerinden kalpler çıkmasını sağlayabilirsin.

Kavun, karpuz ya da tatlı kabak gibi yuvarlak yiyeceklerin tepesini kesip içini istediğin meyvelerle doldurdup, iki göz çizip ağız kısmını biraz oyduktan sonra bir emzik takarak yine basit bir bebek temalı atıştırmalık hazırlayabilirsin. Buradaki püf nokta, hazırladığın yiyeceğe tüm hayal gücünü ve neşeni katmak. Yani nimetle oynanmaz lafını bir kenara bırak ve oynamaya başla!

2. Arkadaşlarından yardım iste

Partiyi düzenleyen kişi olarak kendini yemek hazırlıklarından muaf tutmak en büyük hakkın. Bebek partisi organizasyonu detaylarıyla boğuşurken bir de yemek hazırlığına dalmak altından kalkılması güç bir iş olacaktır. En iyi çözüm, davetlilerden yardım istemek.

Baby shower davetiyelerini gönderirken LCV kısmına yemekler için yardıma ihtiyacın olduğunu, herkesin bir yemek seçip ne getireceğini sana bildirmesini isteyebilirsin. Böylece hiç zahmete girmeden harika bir baby shower menüsü ortaya çıkarmış olacaksın. Ama dikkat! Eğer konukları çok fazla tanımıyorsan veya iletişiminiz kuvvetli değilse bu biraz riskli olabilir. Çünkü "Canım telaşeden unutmuşum ya.’’ ya da ‘’Kanepe hazırlayacağımı söylemiştim ama yetiştiremeyince pastaneden tuzlu kurabiye alıp geldim.’’ diyenler olursa baby shower masası boş kalabilir.

3. Çocukların bayılacağı atıştırmalıklar

Eğer baby shower partisinde çocuklar da olacaksa hem sağlıklı hem de eğlenceli atıştırmalıklar hazırlamak çok doğru olur. Zararlı tüm besinlerden uzak tutmaya çalıştığımız çocuklar için en uygun atıştırmalıklar tabii ki taze meyve ve sebzeler. Ama arkadaşlarınla nom nom çukulatalı kurabiyeleri yerken çocukların eline muz tutuşturmaya çalışmak işe yaramayacaktır.

Çocukların sizin ne yediğinize hiç bakmadan onlar için hazırlanmış büfeye koşturmalarını istiyorsan, meyve ve sebzeleri küçük canavarlar gibi sunman gerek. Ağzından meyve parçaçıkları dökülen bir karpuz canavarı, başı çilek kuyruğu üzüm tanelerinden oluşan yılan canavarı veya şekersiz ev yapımı limonatanın içinde yüzen küçük plastik ördekler çocukları mıknatıs gibi çekecektir.

Hatta bu büfeye kaseler içinde doğranmış meyve, sebze, kraker, yoğurt, zeytin gibi malzemeler koyup kendi canavarlarını yaratmalarını isteyerek parti boyunca hiç sıkılmadan kendi aralarında oynamalarını sağlayabilirsin.

4. Anne adayı için sağlıklı yiyecekler

Bebeğinin doğumuna haftalar kala yiyip içtiklerine büyük özen gösteriyor olacaksın. O yüzden misafirlere sunacağın atıştırmalıkları planlarken, kendi sağlığını da göz önünde bulundurduğun sağlıklı baby shower ikramlıkları da hazırlaman gerek. Yulaf, yoğurt ve meyvelerden oluşan parfeler, hem çok şık hem de sağlıklı seçenelerk olacaktır. Şişlere dizeceğin meyve, peynir ve salata malzemeleri de yine hem kolay hem de sağlıklı bir çözüm.

5. Peki ya içecekler?

Yurt dışındaki baby shower partilerinde konuklar için her türlü içkinin sunulduğu içki büfeleri hazırlansa da bizde, anne adayı içemezken karşısına geçip lıkır lıkır içki yudumlamak pek hoş bir davranış olarak kabul edilmiyor. Şeker yüklü gazlı içecekler de hem anne adayı hem de çocuklar için sağlıklı bir tercih olmayacaktır.

Bu nedenle kültürümüzde geniş yer bulan çeşit çeşit şerbet ve içkisiz kokteyl anlamına gelen mocktail’ler en uygun seçenekler. Lavanta limonatası, reyhan şerbeti veya şarap koymadan hazırlayacağın meyve punch'ları en uygun baby shower içecekleri arasında sayılabilir.

6. Yemek işini uzmanına bırakmak istiyorsan

Maliyeti daha düşük olsa da o kadar hengame arasında çeşit çeşit bebek partisi ikramlıkları hazırlamak, gerçekten yorucu bir iş. Üstelik özene bezene, saatlerce hazırladığın yemeklere aceleden bir malzemeyi eklemeyi unutman veya fırında unutup yakman durumunda iş, telafisi çok zor boyutlara ulaşabilir. O yüzden işi hiç riske atmadan, bir baby shower organizasyon firması ile çalışman, hem yemekler hem de parti süslemeleri konusunda seni çok rahatlatabilir.

Ayrıca bebek partilerinin olmazsa olmazı olan baby shower pastası için sipariş verebileceğin butik pastacılara göz atmanı öneriyoruz. Bu pastacılardan sadece pasta değil çeşit çeşit baby shower şekerlemeleri ve kurabiyeleri sipariş etmen de mümkün.