Kız Bebekler için 1 Yaş Doğum Günü Konsepti Fikirleri!

Daha baby shower süslerin tozlanmadan 1 yaş doğum günü geldi bile. Bu parti, bebeğinin de dahil olduğu ilk parti. O yüzden heyecanını anlıyoruz. Bu ilk yaş için yıllar sonra baktığında bile gururlanacağın bir parti düzenlemeye heveslendiysen doğru yerdesin. Sana vakit kazandırmak için en sevilen 1 yaş doğum günü konseptindeki kız bebek parti fikirlerini derledik.

Prenses kız bebek 1 yaş doğum günü konsepti

Henüz Alice Harikalar Diyarı veya Atlı Karınca gibi kalabalık konseptlere hazır değilsen, sade ama biraz da süslü bir parti olsun diyorsan, prenses temasından şaşma deriz. Pudra pembe ve altın renklerinin yumuşak uyumuyla hem zevkli hem de göz yormayan bir parti dekoru hazırlayabilirsin. Ayrıca prenses temalı parti malzemelerinin en kolay bulunan malzemeler olduğunu da unutma.

Alice Harikalar Diyarı kız bebek 1 yaş doğum günü konsepti

Bebeğinin 1 yaş partisinin hayalini, daha doğum gününe 4 ay kala kurmaya başladıysan; bu parti için her şeyi yapmaya hazır bir annesin demektir. O zaman o tavşan deliğinden gir ve büyülü bir dünyanın kapılarını arala! Yalnız bu konseptin hakkını verebilmek için doğum gününü açık bir mekânda organize etmen gerektiğini unutma. Doğum gününü yapabileceğin bir parti evine ne dersin?

Atlı karınca kız bebek 1 yaş doğum günü konsepti

Hem nostaljik hem de eğlenceli bir konsept arıyorsan, atlı karınca doğum günü konseptine bakmanı öneriyoruz. Pastel pudra renklerle çok şık olan bu parti dekoru tüm konukları büyüleyecek cinsten.

Bal kabağı kız bebek 1 yaş doğum günü konsepti

Turuncu ve pembe renkleriyle enerji fışkıran bir konsept istersen balkabağı temalı doğum günü partilerini görmelisin. Doğum günü dekoru için gerçek balkabaklarını kullanabilir ve bunları minik kızınla beraber boyayabilirsin. Mükemmel doğum günü fotoğrafları için kızına, balkabaklı 1 yaş doğum günü kıyafeti de almayı unutma.

Benim küçük gün ışığım kız bebek 1 yaş doğum günü konsepti

Doğduğu günden beri her gününe güneş gibi doğan minik kızına bunu anlatmanın en güzel yolu, benim küçük gün ışığım temalı bir doğum günü partisi düzenlemek olsa gerek. Etrafı gülümseyen sarı güneşle donatıp, sarı ve turuncu renkli parti süsleriyle süslemen yeterli.

Deniz kızı kız bebek 1 yaş doğum günü konsepti

Deniz altının büyülü dünyasını evine taşımak istersen deniz kızı temalı 1 yaş partisini öneriyoruz. İçinde inci olan midye şeklinde kurabiyeler, mercan cupcak’ler, kum ve deniz şeklinde parfeler misafirlerine sunabileceğin doğum günü tatlıları arasında. Doğum günü dekoru için deniz anasına çevirdiğin kâğıt lambaları ve içinden mücevherler dökülen eski sandıkları kullanabilirsin. Masa süslemende gerçek deniz kabukları kullanmayı unutma.

Flamingo kız bebek 1 yaş doğum günü konsepti

Flamingo konseptini; ister sarı, mavi ve pembe renklerle capcanlı bir parti teması olarak, ister sadece pembe tonlarda yumuşak bir parti teması olarak kullanabilirsin. Bu temayı seçeceksen mutlaka 1 Yaş Doğum Günü Kıyafetleri için 22 Tavsiye yazımızda olan flamingolu 1 yaş kıyafetine bakmalısın.

Hello Kitty kız bebek 1 yaş doğum günü konsepti

Hem kedi hem de pembe giyiniyor. Hello Kitty, minik bir kızın doğum günü için harika bir tema değil mi? Bu konsept için parti ve süsleme malzemelerini bulman da çok kolay!

Minion kız bebek 1 yaş doğum günü konsepti

Sen de bizim gibi şu küçük, sarı ve salak şeylere deli oluyorsan ve 30 küsür yaşında da olsan muz görünce ‘’Bananaaaaa!’’ diye bağırıyorsan, kesinlikle Minion konseptli bir doğum günü partisi düzenlemelisin. Parti konseptinin minik kızına daha uygun olmasını istersen, pembe kıyafetli kız Minion’lara ağırlık verdiğin bir dekor düzenleyebilirsin.

Minnie Mouse kız bebek 1 yaş doğum günü konsepti

Minnie tabii ki, kız çocuk için doğum günü konseptlerinin en sevileni. Minnie temalı bir doğum günü partisi düzenleyeceksen bizim önerimiz; pembe-beyaz, pembe-gri gibi göz yormayan yumuşak renkler seçmen olacak. Daha canlı ve parlak renkleri ileriki doğum günlerinde kullanabilirsin ama şimdilik bebeğinin huzurlu hissedebileceği daha sakin parti temaları seçmekte fayda var.

Rüya kız bebek 1 yaş doğum günü konsepti

Sakin, yumuşak, yormayan parti fikrimize katılıyorsan rüya temasını da sevebilirsin. Pudra renklerde, uçuşan tüller ve pofuduk bulutlarla yapacağın dekor, rüya konseptini yakalamanı sağlayacak. Bulutlardan sallandıracağın yıldız ve kalplerle dekoruna canlılık katabilirsin.

Tavşan kız bebek 1 yaş doğum günü konsepti

Son önerimiz; Alice Harikalar Diyarı temasıyla, sakin ve yumuşak bir konsept arasında kalanlar için. Hem masal dünyasını yaratabileceğin hem de yumuşak renklerin sakinliğinden kopmayacağın bir tema istersen tavşanlı doğum günü partisini deneyebilirsin.

Seneler şimdikinden bile hızlı akıp minik kızın 18 yaşına bastığında, ona çok özel bir hediye vermek istersen; bu ilk yaş doğum gününde çektireceğin fotoğraflardan bir albüm yaptırmayı düşünebilirsin. Tabii bu kadar özel bir hediyede bulunacak fotoğrafların da çok özel olmasını isteyeceksin, o nedenle parti fotoğrafların için profesyonel bir fotoğrafçıyla anlaşmayı unutma.

Bu makaleyi arkadaşlarınla paylaş: