Farklı Tarzlardaki Bebek Beşikleri ile Dekore Edebileceğin 11 Uyku Alanı

Bebek odalarının en önemli parçası hiç şüphesiz bebek beşikleri. Bebeğinin masum rüyalarını göreceği, deliksiz uykularının destekçisi bebek beşikleri ile dekore edeceğin odasını düzenlemek için sabırsızlandığını biliyoruz. Biz de bu yolda sana ilham olsun diye, farklı tarzlardaki bebek beşik modelleri ile dekore edilmiş 11 bebek odası örneğini bir araya getirdik. Bu yazımızı okuyunca, bebeğin için nasıl bir oda dekore etmek istediğini yavaş yavaş kavrayacaksın!

Ama önce ayrıntılarını öğrenmek lazım: Uyuyup da Büyümeden Önce: Beşik Nasıl Seçilir?

1- Doğallıktan yana annelerin tercihi olacak ahşap beşik ile dekore edilmiş bebek odası

Ahşap bebek beşikleri, bebek odalarında sıklıkla tercih ediliyor. Bu beşikler ile hem doğadan bir parça gibi görünen odalar, hem de renkli ve eğlenceli odalar dekore edebilirsin. Bebek odası dekorasyonunda yeşil bitkiler, post görünümlü halılar kullanabileceğin gibi, renkli duvar dekorasyonu ürünleri ve yine renkli halılar kullanarak odaya canlılık katabilirsin.

En güzel örneklerini görmek istersen, Doğal ve Sağlıklı: Ahşap Beşiklerle Döşenmiş Bebek Odaları yazımıza bakmalısın.

2- Bambu beşik modellerinin kullanıldığı, en doğal ve sağlıklı bebek odaları

Bambu, pandaların besin maddesi olan bir bitki ancak dayanıklılığı ve sağlıklığı sayesinde mobilya üretiminde de güvenle tercih edilen bir malzeme. Mobilyalarda kullanılıyor da, beşiklerde neden kullanılmasın? Bambu beşik tercih ettiğin bebek odasında, bambuya uyum sağlayacak ahşap mobilyalar ve hasır eşyalar kullanabilirsin. Aynı zamanda daha modern parçalarla bir araya getirerek farklı bir tarz da ortaya çıkarabilirsin.

Çok işlevsel bu ürünlere de bak: Eşyaları Düzenli Tutmaya da Yarayan Bebek Odası Süsleme Fikirleri

3- Büyüyen beşik ile bebeğinin her yaşına hitap eden bebek odaları

Bebeğin doğduktan sonra çok hızlı bir şekilde büyüyecek ve gereksinimleri sürekli değişecek. Eğer sen de bu değişim süresince devamlı beşik ve mobilya değiştirmek istemiyorsan, büyüyen bebek karyolası modellerine göz atmalısın. Bu beşikler, bebeğin daha küçükken parmaklıklı bir beşik şeklinde kullanılabilirken, bebeğin büyüdükten sonra parmaklıkları kaldırılarak yatak haline dönüşüyor. Bu odayı dekore ederken, bebeğinin cinsiyetine uygun renkler kullabilirsin veya takım olarak satılan bebek odası mobilyalarından bir tane edinerek uzun yıllar kullanabilirsin.

Bak burada daha fazla öneri var: Kullanışlı ve Şık Bebek Karyolası Modelleri

4- Yenidoğan bebekler için ideal sepet beşikler ile dekore edilen bebek odaları

Sepet beşik, boyutları itibariyle yenidoğan bebekler için uygun beşik modellerinden birisi. Bu küçük bebek beşikleri, çeşitli malzemelerden üretilebiliyor. Biz senin için hasır sepet beşiklerden bazı örnekler seçtik.

Burada daha çok model var: Vintage Bebek Odalarının Vazgeçilmezi Sepet Beşikler

5- Demir beşik modelleri ile nostaljiyi yaşayacağın vintage bebek odaları

Eskilerden hatırlarsın, demir karyolalar ve dolaplar gibi demir beşikler de oldukça modaydı. Günümüzde bu beşikleri biraz daha modernize edilmiş şekilde kullanmak mümkün. İster kız ister erkek bebeğin için farklı modellerde ve tasarımlarda demir beşikler kullanabilirsin. Bu beşikleri kız bebek odalarında toz pembe cibinlikler, peluş halılar ve yıldız figürleri ile süsleyebilirsin. Erkek bebek odalarında ise siyah ve beyazın mükemmel uyumundan faydalanabilirsin.

Bu yazıda örnekleri görebilirsin: Neşe Yumağı Bir Oda İçin 16 Çocuk Odası Halısı

6- Seni eski günlere götürecek hamak beşikler ile süslenmiş bebek odaları

Eski zamanlarda anneler, bebeklerini daha kolay uyutmak için odaların tavanından bir ip sarkıtır; bezler ve battaniyeler kullanarak bir hamak yaparlardı. Artık bu kadar uğraşa gerek yok, birbirinden farklı hamak beşik modellerini bulabilir ve bebek odası dekorasyonunda kullanabilirsin. Hamak beşikler çok süslü ve odada karmaşa yaratacak özellikte olmadığı için renkli ve eğlenceli bebek aksesuarlarını odada kullanabilirsin. Ahşap mobilyaları, çeşitli hayvan figürlerini ve hatta cibinlikleri de dekorasyonunun bir parçası haline getirebilirsin.

Bu odaya nasıl da yakışır: 12 Bebek Odası Halısı ile Hayvanlar Alemini Bebeğinin Dünyasına Taşı

7- Her türlü beşiğe uyum sağlayan beşik cibinliği ile düzenlenmiş bebek odaları

Cibinlik, odalara farklı bir hava katan ve herkesin bir parça da olsa ilgi duyduğu bir aksesuar. Bu sayede bebek beşiklerinin de ayrılmaz bir parçası haline geldi. Bazı beşikler kendinden beşik cibinliği ile satılıyor ancak böyle bir beşik bulamazsan, satın alacağın bir oda süsü olarak satılan cibinliklerle bebeğinin odasını dekore edebilirsin.

Süslemeden bahsediyorken: İnsanı Büyüdüğüne Pişman Eden Aşırı Tatlı Bebek Odası Süsleri

8- Sana büyük kolaylık sağlayacak, bazalı ve çekmeceli beşik modellerinin kullanıldığı bebek odaları

Baza ve çekmeceli mobilyalar, depolama alanları sayesinde herkesin tercih ettiği bir mobilya çeşidi. Eğer sen de az depolama alanının olmasından şikayetçiysen, küçük bir bebek odan varsa veya bebeğinin eşyalarını kendi odasında depolamak istiyorsan, bu beşiklerden edineceğine eminiz. Bu beşiklerin birçok modeli mevcut. Biz senin için hayvan figürlü bu odayı seçtik.

Bu fikirlerle dar alanlardan hiç şikayet etmeyeceksin: Küçük Bebek Odaları İçin Büyük Kolaylık Sağlayan Öneriler

9- Son günlerin en popüleri, ay şeklinde bebek beşikleri ile süslenmiş bebek odaları

Bu beşikleri görür görmez hayran olacağına eminiz. Gerek ahşap gerek çeşitli renklere boyanmış bu ay şeklindeki beşikler, aynı zamanda sallanan beşik modellerine de bir örnek! Bu beşikleri kullanacağın odalarda yıldız figürlerini kullanmaktan çekinme! Uçuk renkler ve beyaz da bu dekorasyona çok yakışacak!

Doğru rengi geçmek önemli: 9 Renge Göre Bebek Odası Dekorasyon Fikri

10- Kız bebek beşikleri ile dekore edilen bebek odaları

Kız bebeğinin odası için prenses teması veya çiçek çocuk teması seçebilirsin. Bu iki tema için seçtiğimiz kız bebek beşikleri örneklerine bayılacaksın! Prenses temasında bebek beşiği cibinlik modellerini, göz alıcı aydınlatmalar, sade tablolar kullanabilirsin. Çiçek çocuk temasında ise daha sade, parmaklıklı beşikler, çiçek figürleri ve son günlerin en popüler dekorasyon ürünlerinden olan oyun çadırlarını tercih edebilirsin.

Kızının odası için yeni bir nefes arıyorsan: Kız Bebek Odasında Prenses Temasından Sıkılanlar İçin 15 Yaratıcı Öneri

11- Erkek bebek beşikleri ile dekore edilen bebek odaları

Erkek bebeğinin bebek odası dekorasyonu için sana Nordik dekorasyonu seçtik. Siyah, gri ve beyaz gibi zıt renklerin bir arada kullanıldığı bu bebek odası dekorasyonunda modern çizgilerle bezeli, sade bebek beşikleri göze çarpıyor. Ayrıca hayvan figürleri bu dekorasyonda muhakkak kullanılıyor.

Bu yazı tam sana göre: Araba Temasından Sıkılanlar İçin 7 Yaratıcı Erkek Bebek Odası Fikri