Bebek Odası Süslemeleri: Odalar Keyifli ve Düzenli!

Hem bebek odanda düzeni sağlayacak hem de şıklığıyla göz dolduracak bebek odası süsleme fikirleriyle aklını çelmeye geldik. Hepsi birbirinden afili bu oda süslerine bayılacaksın.

bebek odası süsleri

1. Renk ve düzen getiren: Bebek dolabı süsleri

Bebek dolabı süsleri

Bebek dolaplarını renkli kutularla biraz canlandırsak fena mı olur? Hem böylece fazla eşyalara da yer açarak tertipli bir görüntü sağlayabilirsin. Dolap içlerine ayrıca yerleştireceğin raf bölmeleri ve askılıklarla her şeyi düzenlice kategorize ederek şık bir dekorasyona da imza atmış olursun.

Bunları da öğren: Bebek Odası Dekorasyonunda Dikkat Etmen Gereken 7 Faktör

2. Boş duvarları değerlendir: Bebek odası duvar süsleri

Bebek odası duvar süsleri

Bebek odası duvar süslemelerinde sıkça başvurulan askılı raflardan yardım al. Hem minik aksesuarlara hem de kitaplara yer aç. Ayrıca askılıklara sepetler asarak hem dekoratif hem de modern bir görüntü yakalayabilirsin. Eşya kalabalıklığından kaçmak için duvar panolarına asacağın çerçeve ve tablolar, renkli aksesuarlarla küçük bir alanı büyük ölçüde değerlendirmiş olursun. Bebek odası hazırlıkları yaparken bu süsleri de değerlendirmeni öneririz.

Dar alanlardan maksimun fayda sağla: Küçük Bebek Odaları İçin Büyük Kolaylık Sağlayan Öneriler

3. Duvar süslemelerinde yaratıcı ve şık düzenleyicilere yer ver

bebek odası raf süsleri

Hadi duvar süslemesinde biraz farklı tasarımlara bakalım. Kuş kafesinden bu toka düzenleyici çok şık değil mi sence de? Yanındaki çengelli duvar askılığı da dağınık tokalar için çok akıllı bir çözüm.

Bir tane de el yapımı tatlı bir kuzucuktan eşya düzenleyicisi modeli verelim. Cepleriyle çok sevimli değil mi?

oda süsleme eşyaları

Evet son olarak kız ve erkek odaları için oyuncak düzenleyicisiyle duvar süslemelerini kapatıyoruz. Bebek odasında oyuncak dağınıklıklarına son veriyoruz!

bebek odası süs eşyaları

Biraz daha mest olmak için bunu da okumadan geçme: İnsanı Büyüdüğüne Pişman Eden Aşırı Tatlı Bebek Odası Süsleri

4. Oyuncak sepetleriyle düzenli ve süslü odalar

oyuncak sepeti

Bebek ve çocuk odalarının olmazsa olmazı oyuncak sepetlerini bebek odası aksesuarı olarak kullanmak hiç aklına gelmiş miydi? Organik ve pamuklu olan bu oyuncak düzenleyiciler eşya depolama için bir cennet.

Hayat kurtarıcı tavsiyelerimiz: Evdeki Oyuncakları Toplama Sorunu İçin 10 Çözüm

Bak bir de oyuncak sepetlerinin böyle boy boy olanları ve hayvan şekillileri var.

hayvanlı oyuncak sepeti

5. Bebek odası tavan süsleri

Bebek odası tavan süsleri

Tavan süslemesinde kullanılan süslerden en çiçeklisiyle geldik. Zencefil ve fidan çiçekleriyle bezeli bu bebek dönencesini de eşyayla değerlendirebileceğin bir süsleme olarak kullanabilirsin. Minik koyunlar, ayıcıklar buraya!

Tavanların yıldızı avizelerimizi de unutmayalım, oku mutlaka: Bebek Odası Aydınlatmasında Fark Yaratacak 6 Işıltılı Fikir

6. Duvarların en yakın dostu: Bebek odası raf süsleri

bebek odası raf süsleri

Bebek odası dekorunun en sevilen aksesuarlarından biri kuşkusuz raflar. Çeşit çeşit modelleriyle hem dekoratif olarak hem de oda süslemesinde çok tercih ediliyor. Ama artık onları da yalnızca raf olarak kullanmak sıradanlaştı.

Hazır raflardan söz etmişken, bunu da buraya bırakalım: 10+6 Miniş Öneri ile Çocuk Odası Raf Modelleri

Bebek odası raflarını, duvar askılıklarıyla birlike kullanmak çok moda. Bu askılıklara bebek kıyafetlerini asabileceğin gibi renkli ve farklı aksesuarlar da takabilirsin. Rafların altına askılık takmak duvar süslemesinde sıkça başvurulan bir yöntem.

Oda süslerinde bir diğer alternatif salıncak raflar. İster dergileri, kitapları koy, ister oyuncakları.

salıncak raf

Bu da senin için hoş bir dekorasyon fikri olabilir. Raf bölmelerinin arasına eşya düzenleyici kutularla hem dekoratif hem de işlevsel bir tasarım yapabilirsin.

eşya düzenleyici kutu

7. Bu da bonus: Bebek odası kapı süsleme

Bebek odası kapı süsleme

Eşya düzenlemede pek işlevsel olmasa da kapı süslemesinden de bir örnek vermeden gitmeyelim dedik. Duvar sticker’larını kapı süslemesinde kullanarak şık ve neşeli konseptler yaptığın bir aksesuar olarak değerlendirebilirsin. Özellikle erkek bebek odası süslemesinde arabalı duvar sticker’ları kapı süslemelerinde çok kullanılıyor.

Son Yılların Trendi: Birbirinden Şık Çocuk Odası Duvar Sticker’ları yazımızdan afili örneklere şöyle bir bak.

Dış kapı süsü olarak ise bebeğinin adını yazdırabileceğin isimli kapı süsünden faydalanabilirsin. Bebek odası süslerini kendin yapmak istersen, keçe kullanarak sevimli ve renkli süslemeler tasarlayabilirsin.

Bu makaleyi arkadaşlarınla paylaş: