İnsanı Büyüdüğüne Pişman Eden Aşırı Tatlı Bebek Odası Süsleri

Bütün mobilyalar tamam, duvarlar da boyandı, e geriye ne kaldı? Tabii ki işin en zevkli kısmı olan bebek odası süslemesi! Yapacağın minik dokunuşlarla masallar diyarı efektli bir bebek odan olsun istemez misin? Sana ilham verecek en yaratıcı süsleme fikirlerini bir araya getirdik, o da yetmedi el yapımı süslemelerden bahsettik. Neden mi? Bebeğinin kendisi gibi minnoş bir odası olmasını istediğimiz için.

1. Bebek odası duvar süsleriyle odalar daha cafcaflı!

Duvar süslemek sanıldığı kadar basit bir iş değil. Bunun pek çok püf noktası var. Duvar sticker’ı mı kullanacaksın, el yapımı duvar süsleri mi yapacaksın, raflar mı monte edeceksin? Gördüğün gibi düşünmen gereken birçok şey var. Belki de bunların hepsini bir arada kullanmak isteyeceksin, o da mümkün.

Bebek odası duvar süslemesinde en dikkat etmen gereken nokta; süslemelerin, mobilyalar ve duvar renkleriyle uyumlu olması. Duvar süslemelerinde sticker’lar en sevilen aksesuarlar arasında. Çerçeve ve tablolar, duvar raflarında en çok kullanılan diğer aksesuarlar. Renklerin birbiriyle olan uyumundan faydalanarak bu aksesuarlarla birlikte odanın temasını güçlendirebilirsin.

Duvarda 3 boyutlu etkiler de yaratman mümkün. Bunu 3 boyutlu duvar kağıtlarıyla ve strafor malzemelerle de yapabilirsin. Sen de deniz temalı bir bebek odasında dalga efekti yaratabilirsin.

Duvarlar canlansın: Görür Görmez Yüzünde Gülücükler Açtıracak Çocuk Odası Duvar Kâğıdı Modelleri

2. Kız çocuk odaları için duvar süsü ve beşik süsleme

Kız çocuk sahibi olacak anneler için bebek beşiğini daha tatlış bir hale getirecek önerilerimiz var. Deniz teması hem erkek hem de kız çocuk odalarında çok tercih ediliyor. Bu nedenle ilk önerimiz denizlerin içinden geliyor!

Bebek beşiğinin olduğu duvarı balıkçı ağıyla süsleyerek; deniz kızı, midye kabukları, deniz yıldızı ve çapa gibi aksesuarlarla bu ağı renklendirebilirsin. Son bir dokunuş olarak bebeğinin adını ahşap harflerle bu ağın üzerine asabilirsin. Bu duvar süslemesi özellikle ahşap bebek beşikleriyle daha bir uyumlu. Harika örnekler var: Doğal ve Sağlıklı: Ahşap Beşiklerle Döşenmiş Bebek Odaları

Kız bebek odasında bir diğer popüler tema, senin de tahmin edeceğin gibi prenses teması. Bebek beşiğini prenses tacı ve pembe tüllerle donatarak kusursuz bir hale getirebilirsin.

3. Erkek çocuk odaları için duvar süsü ve beşik süsleme

Erkek bebek odası denilince akla gelen ilk temalardan biri denizci teması. Bebeğinin ahşap beşiğini korsan gemisine çevirmeye ne dersin? Anneler ve çocuklar buna bayılıyorlar. Uzun bir tahta çubuğun iki kenarına asacağın balıkçı ağı ve yelken kumaşlarıyla istediğin etkiyi yaratabilirsin. Korsan bayrağını da unutma.

Bebek beşiği süslemesinde hem modern hem tatlı bir etki için duvarda led aydınlatmalardan faydalanabilirsin. Led aydınlatmaları istediğin konseptle birlikte kullanabilirsin. Burada da göz atmak istersen çok cafcaflı şeyler var: Bebek Odası Aydınlatmasında Fark Yaratacak 6 Işıltılı Fikir

Ağaç dalları, bulutları ve kuşları kullanarak doğayı bebeğin odasına taşıyabilirsin. Ekstra olarak ağaç dallarından beşiğe doğru uzanan tüllerden de faydalanabilirsin.

4. Kapı süsüyle bebek odasının yerini belli et

Kapı süslemesinde kullanabileceğin birçok aksesuar var. Bunları hazır tercih edebileceğin gibi dilersen kendin de yapabilirsin. Kullanabileceğin aksesuarlardan biri, ahşap kapı süsü. Oyuncak ayılı ve isimlikli olan ahşap süsler çok seviliyor.

Kapı süslerindeki bir diğer aksesuar pleksi aynalar. Bu aynalarla bebeğinin ismini odasının kapısına yazabilir ve tüllerle süsleyebilirsin. İsimli bebek kapı süsü ise senin için bir diğer önerimiz. Keçeden süslerle bebeğinin ismini kapısına yazdırabilirsin. Yalnızca baş harfi de olabilir. El becerine güveniyorsan, bebeğin için kendin de keçe kullanarak bir kapı süsü tasarlayabilirsin.

Daha neler var neler: Eşyaları Düzenli Tutmaya da Yarayan Bebek Odası Süsleme Fikirleri

5. Perde süslemesinde minik yaratıcı fikirler

Bebek odası perde süslerinde küçük renkli ponponlar ve temana uygun minik aksesuarlardan faydalanabilirsin. Mesela bulut desenli halı ve bulut sticker kullandığın gri temalı bir odada, küçük bulutlar şeklinde perde süsü kullanabilirsin. Daha soft bir oda dekorasyonu içinse tül perdenin kenarlarına minik renkli ponponlar dikebilirsin.

Şeker mi şeker örnekler için: Birbirinden Şirin 8 Bebek Odası Perdesi ile Odalara Güneş Doğuyor

6. Oda süslemesinde perde aksesuarlarından tüyolar

Perde aksesuarlarıyla farkını ve yaratıcılığını konuştur. Ağaç dallarından perde çubuğu fikri kulağa güzel geliyor değil mi? Gözüne de bir o kadar güzel geleceğine emin olabilirsin. Doğadan ilham alan tasarımlarla bezeli bir bebek odası dekorasyonu için bu fikirleri kaçırma. Perde tutucu maymunlar da çok sevimli değiller mi?

Bunlara bayılacaksın: Doğadan ilham Alınan 10 Bebek Odası Dekorasyon Fikri

7. Raf süslerinde sticker’lara yer ver

Raflarını, bebek odası sticker’larıyla birlikte kullanarak konsept yaratabilirsin. Ağaç desenli duvar sticker’ını uygun boyutlarda raflarla kombinleyerek duvarını süslü ve ilgi çekici bir hale getirebilirsin. İstersen buradaki örneklerden faydalanabilirsin: Son Yılların Trendi: Birbirinden Şık Çocuk Odası Duvar Sticker’ları

Bebek odası raf süslerinde kullanabileceğin bir diğer fikir, rafların altına askılık takmak. Bu askılıklara bebek kıyafetlerini ve eşyalarını asabileceğin gibi dekoratif aksesuarlarla da süsleyebilirsin.

8. Led aydınlatmalarla ışıldayan şık ve süslü tavanlar

Tavan süslemelerinde sıkça başvurulan led aydınlatmalar, modern ve şık tasarımlarıyla artık bebek odası avizelerinin yerini almaya başladı. Tavanlarda kullanımı giderek yaygınlaşan sticker’larla birlikte daha da estetik görünüyorlar ve ışıltısıyla bebek odası takımını göz alıcı hale getirirken tavanını süslemeyi ihmal etmiyorlar.

Oda süslemesinde sağlık unsurlarını da elden bırakmamak için bunu okumadan geçme: 9 Adımda Bebek Odası Aydınlatması Nasıl Olmalı?

9. Farklı tasarımlarla duvar ve tavan süslemeleri

“Bebek odası süslemesi nasıl yapılır?” diyenler için birbirinden harika üç süsleme örneğiyle karşındayız. Yıldızlı tavan aydınlatmalar, odanın ışık ihtiyacını karşıladığı gibi tavan süslemesinde de çok şık duruyorlar. Duvar süslemesinde yaratıcı bir fikir olarak, bebeğinin fotoğrafını bastırıp duvar kağıdı olarak kullanabilirsin.

Tavan süslemesinde bebek odası avizene uygun olarak sticker kullanabilirsin. Perdenin renklerine uygun kumaşlarla bebek beşiğini süsleyebilirsin.

Tavan süslemesinde göz alıcı bir tasarım için devasa aksesuarlardan faydalanabilirsin. Fotoğraftaki gibi bir aksesuar temana uygun olabilir. İhtişamlı bir avizenin yanında oldukça şık görünüyorlar.

Şıklık ve tasarruf bir arada: Bebek Odası Dekorasyonu İçin Bütçe Dostu Öneriler

10. Bebek odası süslemeni kendin yap!

Bebeğine hazırladığın rüya gibi odada senden iz taşıyacak bir şeyler olsun istersen, el yapımı süsleme tariflerinden yararlanabilirsin. Bebeğinin yalnızca baş harfine özel bir tasarım yapabileceğin gibi ismini tamamen de yazabilirsin. Hazırlayacağın bu tasarımı istersen kapı süsü istersen de duvar süsü olarak kullanabilirsin.

Malzemeler:

  • Süs çiçekleri
  • Yün iplik
  • Silikon tabancası
  • Ahşap isim harfi

Yapılışı:

  • Ahşap isim harflerini hazır halde satın alabileceğin gibi, kalın kartonlardan da faydalanabilirsin.
  • Bu kartonlara çizdiğin harfleri keserek, ahşap harfler yerine kullanabilirsin.
  • Yün ipliklerin rengi tamamen senin zevkine kalmış, ancak duvar ve mobilya renklerine uyacak renk seçimleri daha şık duracaktır.
  • Silikon tabancasıyla ahşapın üzerine silikon sık ve yün iplikleri tahtanın etrafından sararak yapıştır.
  • Tüm ip sarma işlemi bittikten sonra süs çiçekleri harflerin üzerlerine yapıştır.

Çeşit çeşit, renk renk: Ünlü Markaların Bebek Odası Takımlarından 19 Seçki