Doğal ve Sağlıklı: Ahşap Beşiklerle Döşenmiş Bebek Odaları

Ahşap mobilyaları herkes sever. Hem estetik görünümü hem de sağlıklı bir malzemeden üretiliyor olması, bu mobilyaları daha da çekici hale getiriyor. Peki ahşabı bebeğinin odasında, deliksiz uykularını uyuduğu beşiğinde görmek ister misin? Birbirinden güzel ve tasarım ahşap bebek beşik modelleri bu yazıda! Seçtiklerimizi gördüğünde, bu beşiklerden hemen bir tane edinmek isteyeceksin!

Doğallıktan yana bir anneysen, bu yazımızı da muhakkak okumalısın: Doğadan ilham Alınan 10 Bebek Odası Dekorasyon Fikri

1- Sade ve basit ahşap beşikler

Ahşap, kendi başına gayet ilgi çekici ve estetik bir malzeme. Bu malzemeyi ayrıntılarla boğmak istemiyorsan, bu bebek beşikleri tam sana göre! Farklı renklerde ahşap malzemelerden tasarlanan bu basit ve sadeliğiyle göz dolduran beşikler kullandığın bebek odasında, yeşil bitkiler, otantik halılar ve yine doğal malzemelerden yapılmış aydınlatmalar kullanabilirsin.

Doğru ışık için sana yardımcı olalım: 9 Adımda Bebek Odası Aydınlatması Nasıl Olmalı?

2- Gerçek ağaç görünümünde ahşap beşik modelleri

Ahşabı doğadan aldığımız gibi bebek odasına taşıdık, bu bebek beşikleri gerçekten doğadan bir parça! Gerçek ağaç dalları ve kütüklerden meydana gelmiş görünümü veren bu beşikler, doğa aşığı aileleri görür görmez kendine hayran bırakacak!

3- Göklerden bebeğinin odasına inen ay-yıldız ahşap beşikler

Bu tasarım beşiklere bayılacaksın! Ay şeklinde tasarlanmış ve üzerinde yıldız detayları olan bu bebek beşikleri, popülerliğini arttırmaya başladı. Yenidoğan bebekler için çok daha uygun olan bu beşikler ile bebek odaları çok daha keyifli olacak!

Nasıl bir oda hazırlayacağını bilemiyor musun? Bu yazı senin için geliyor: Farklı Tarzlardaki Bebek Beşikleri ile Dekore Edebileceğin 11 Uyku Alanı

4- Küçük kaptanlar için denizci temalı ahşap beşikler

Denizci temalı bebek odası dekorasyonu yapmak istiyorsan, bu ahşap beşiklere göz atmalısın. Diğerlerine göre biraz daha gösterişli olan bu beşikler, denizci temalı diğer aksesuarlarla süslendiğinde çok daha gösterişli hale geliyor. Bu beşiklerle birlikte duvar süsü olarak da ahşap öğeler kullanabilirsin.

Süsleme için en güzel fikirler burada: İnsanı Büyüdüğüne Pişman Eden Aşırı Tatlı Bebek Odası Süsleri

5- Nostaljinin dibi: Ahşap sallanan beşik

Sallanan bebek beşikleri gördüğünde sen de eski zamanlara dönmüyor musun? Peki, bebeğin için de modern tasarımlarla birleşmiş, bu nostaljik beşiklerden bir tane edinmek ister misin? Bu ahşap sallanan beşikler, hem çok estetik hem de bebeğini kolayca uyutmak için oldukça kullanışlı! Ayrıca bu beşikleri yatağının yanına taşıyarak gözlerinin her zaman bebeğinin üzerinde olmasını sağlayabilirsin.

6- Bu daha da nostaljik: Tavandan sallanan beşik

Eski evlerin tavanında bez bebek beşiklerini asmak için bir çentik olurdu, hatırlar mısın? Artık böyle bir olay kalmadı ama modern çizgilere sahip tavandan sallanan beşikler tekrar gün yüzüne çıkmaya başladı. Bu beşikler sayesinde bebeğin uykuya çok daha çabuk dalacak! Ayrıca bu modeller sana sepet beşikleri de hatırlatmadı mı?

Madem zihinlerde canlandı, haydi ilham verici modellere bakalım: Vintage Bebek Odalarının Vazgeçilmezi Sepet Beşikler

7- Bebeği her daim yanında olsun isteyen anneleri mutlu edecek anne yanı beşik

Eğer sen de bebeğini yanından ayıramıyorsan, gece gündüz senle olsun istiyorsan bu beşikler tam sana göre! Annenin yatağının yanına konuşlandırılan bu küçük beşik modelleri, küçük odalar için de ideal mobilyalardan. Anne yanı beşik modellerini ister hazır alabilir, istersen dilediğin şekilde uygun fiyatlara tasarlatabilirsin. Küçük olması gözünü korkutmasın, yenidoğan bebeğin için boyu ideal!

Doğru seçim yapamamak seni korkutuyorsa, ayrıntılarını öğren: Uyuyup da Büyümeden Önce: Beşik Nasıl Seçilir?

8- Antika görünümlü ahşap beşikler

Antika mobilyaları sever misin? Eğer cevabın evet ise modernize edilmiş bu antika görünümlü ahşap beşiklere bayılacaksın! İster eskitme görünümlü, ister parıl parıl ve yepyeni! Bu beşikler çok keyifli birer bebek odası mobilyası değil mi?

9- Modern ahşap beşikler

İşin içine ahşap girince biraz nostalji de giriyor, kabul ediyoruz. Ama nostaljik esintiler taşımayan ahşap bebek beşikleri de yok değil! Örnek olarak senin için iki tanesini bir araya getirdik.

Kısa bir zaman sonra bu bilgilere ihtiyacın olacak: Bebeklerde Beşikten Yatağa Geçiş Dönemi: Bebeğinin Beşikle Vedalaşma Vakti Geldi!