9 Renge Göre Bebek Odası Dekorasyon Fikri

Bebeğinin odası için renk belirledin ama nasıl dekore edeceğin konusunda yardıma ihtiyacın var. Biz buradayız. Çeşit çeşit renk ve birbirinden farklı dekorasyon fikirlerimizle hizmette sınır tanımıyoruz.

Dekorasyonuna başlamadan Bebek Odası Rengi Seçmeden Önce Renklerin Psikolojik Etkilerini Öğrenmeye Ne Dersin yazımızı mutlaka oku. Bebeğin için renklerin ne gibi etkileri olduğunu öğrenmen, renkler konusunda karar vermeni kolaylaştıracak.

1. Modern dokunuşlar: Gri bebek odası

Gri, etkili kullanıldığında bebek odasında çok hoş duran bir renk. Üstelik hem kız hem de erkek bebek odası için kullanılabiliyor. Duvarındaki griyi, daha açık tonlarda bir bebek beşiği ile ve daha koyu tonlarda mobilya takımıyla kombinlemen mümkün.

Bu tercihleri tam tersi şekilde de yapabilirsin. Ledli bir cibinlikle beşiğe renk katma fikrini de aklının bir köşesinde bulundur. Ayrıca gri renkli bir boya yerine, aynı tonlarda desenli bir bebek odası duvar kağıdı da kullanabilirsin.

Gelsin o zaman: Yüzünü Güldürecek Çocuk Odası Duvar Kâğıdı Modelleri

2. A’dan Z’ye ferahlık: Beyaz bebek odası

Açık renklerde bir bebek odası dekorasyonu için en çok tercih edilen seçenek beyaz. Beyazı etkili kullanmak istiyorsan; bebek odası takımı, halı, perde, avize ve duvar kağıdı seçimlerinde yalnızca beyaz renk tercih et. Böylece iç açıcı, bembeyaz ve huzurlu bir bebek odasına kolaylıkla sahip olabilirsin.

Şık bir halıyla tamamlamayı unutma tabii: 12 Bebek Odası Halısı ile Hayvanlar Alemini Bebeğinin Dünyasına Taşı

3. Tekdüzelikten sıkılanlar: İki renkli bebek odası

Minik bebeğinin odasında ikili renkler kullanmaya ne dersin? Bir odayı ön plana çıkaran en önemli şeyin duvarlar olduğunu unutma. Kız çocuk odası dekorasyonu için pembe ve gri uyumundan faydalanabileceğin gibi erkek bebek odası dekorasyonunda da mavi ve gri kullanabilirsin.

Mobilya seçimini krem ve bej gibi açık tonlardan yana yaparak modern bir odaya sahip olabilirsin. Çeşitli duvar süslemeleriyle odanı hareketlendirmeyi de unutma.

Bayılacaksın: İnsanı Büyüdüğüne Pişman Eden Aşırı Tatlı Bebek Odası Süsleri

4. İç açıcı renklerin birlikteliği: Krem rengi bebek odası

Oda dekorunda açık renkler seviyorsan, küçük oyunlarla şık ve modern bir bebek odan olabilir. Dekoratif aynalar, bebek odası aydınlatmaları bu konuda işine yarayabilecek dekorasyon ürünlerinin başında geliyor.

Hadi etrafı biraz parlatalım: Bebek Odası Aydınlatmasında Fark Yaratacak 6 Işıltılı Fikir

5. Siyahı sev ama pencereyi unutma: Siyah bebek odası

Kim demiş siyah bebek beşiği olmaz diye? Bebek odasında illa ki açık renkler kullanılacak diye bir zorunluluk yok. Koyu renkler seviyorsan, bu zevkini bebeğinin odasına taşımaktan çekinme.

Siyah renk kullanımında dikkat etmen gereken en önemli şey, odanın iyi ışık alması. Işığın odaya girmesini engellemeyecek bir perdeyle, bebeğini kasvetli ve karanlık bir odada büyümekten kurtarabilirsin. Bunun için bebek odası perde modellerine bakmadan karar verme.

Pencereler renklensin: Birbirinden Şirin 8 Bebek Odası Perdesi ile Odalara Güneş Doğuyor

6. Uçuk maviler, mutlu bebekler: Mavi bebek odası

Mavi renk yalnızca erkek bebek odalarına özgü değil. Yatıştırıcı bir etkiye sahip olan mavinin uçucu tonlarıyla, kız bebeğin için de dekorasyon yapabilirsin. Mavi ve pembenin pastel tonlarını ikili renk olarak da kullanmak da bir seçenek. Beyaz mobilyalarla da çok yakışıyorlar.

Bunlar da ince noktalar, öğrenmende fayda var: Bebek Odası Dekorasyonunda Dikkat Etmen Gereken 7 Faktör

7. Soft güzellikler: Sarı bebek odası

Sarı ağırlıklı bir dekorasyon yapmak istersen mutlaka gri renkle birlikte kullan. Çünkü gri ve sarının soft tonları birbirini tamamlayan renkler. Renkleri odaya eşit miktarda dağıtmaya dikkat et, zaten sarı olanlar daha çok dikkat çekecekler.

Duvar renginde sarı kullanıp, nevresim ve süslemelerde griye yer verebileceğin gibi griyi duvarda kullanıp sarıyı eşyalarında kullanarak ön plana çıkarabilirsin, tamamen senin zevkine kalmış. Bebek beşiğin başta olmak üzere mobilyalarında mutlaka beyaz tercih etmeni öneriyoruz. Çünkü bu 3 rengi bir arada kullanarak bebeğin için huzur verici bir ortam yaratmış olacaksın.

Şunları bir incele: Doğal ve Sağlıklı: Ahşap Beşiklerle Döşenmiş Bebek Odaları

8. Doğadan ilham al: Yeşil bebek odası

Doğanın güzelliklerini bebeğinin odasına taşıyacak bir dekor peşindeysen, yeşil senin kaçınılmaz rengin. İyileştirici ve dinginleştirici bir etkisi olan yeşilin ahşapla olan uyumu muhteşem. Odanda tamamen doğal bir atmosfer yakalamak istersen ahşap mobilyalar kullan.

Özellikle ağaç ve yeşillik manzarası olan bir eve sahipsen mutlaka pencerelerini kapatmayacak bir perde modeli seç. Odaya biraz canlılık katmak için de duvar aksesuarlarından faydalanabilirsin.

Ufkun iyice açılsın: Doğadan ilham Alınan 10 Bebek Odası Dekorasyon Fikri

9. Yaratıcılığa davetiye çıkar: Mor bebek odası

Hem asil hem de bebeğinin yaratıcılığına katkıda bulunacak bir bebek odası istiyorsan, mor renk senin için biçilmiş kaftan. Lüksün ve zenginliğin simgesi olan mor rengi kullanırken, seçeceğin aydınlatmalar çok önemli. Moru yalnız başına kullanmak istemezsen, sarı ve turuncunun soft tonlarıyla birlikte de kullanabilirsin. Bu rengi doğru aksesuar ve mobilya seçimleriyle birlikte kullanarak, bebeğin için zarif ve asil bir oda hazırlayabilirsin.

Keseyi de çok açmayalım: Bebek Odası Dekorasyonu İçin Bütçe Dostu Öneriler