Yenidoğan İçin Annelerin En Güvendiği Islak Mendil Hangisi?

Yenidoğan İçin Annelerin En Güvendiği Islak Mendil Hangisi?

Söz konusu minik yavrunun hassas cildi olunca ona temas eden özellikle bakım ürünlerinin içerikleri daha da büyük önem taşıyor. Dolayısıyla bebeğinin özellikle alt değiştirme saatlerinde sıklıkla kullandığın ıslak mendillerin de en güvenilirini seçmen lazım!

Peki güvenilir bir ıslak mendilde olması gereken özellikler neler ve bu özellikleri taşıyan marka hangisi? Hepsini yazımızda anlattık!

Güvenilir bir yenidoğan ıslak mendili seçimini kolaylaştıracak özellikler hangileri?

İçeriğinin bebeğinin cildine uygun olması

Yenidoğan bebeğinin cildi ne kadar narin, değil mi? Dolayısıyla yenidoğan bebeğinizin cildiyle sık sık temas edecek olan ıslak mendilin;

  • Sentetik lif içermemesi,
  • Tahrişe neden olmaması,
  • Özellikle alkol içermemesi,
  • Paraben, parfüm, boya, SLS, SLES gibi maddeler barındırmaması öncelikle dikkat etmen gereken noktalardan. Çünkü bu maddeleri içeren bebek ıslak mendil ürünlerinin özellikle pişik yapma ihtimali söz konusu olabilir.

Saflaştırılmış su içermesi

Peki seçeceğin ıslak mendil temizliği ne ile yapabilir? Tabii ki saflaştırılmış su ile! Saflaştırılmış su, günlük hayatımızdaki tükettiğimiz suyun aksine içerisindeki klor, kireç ve çeşitli mikroorganizmalardan arındırılır ve bebeğinin hassas, geçirgen cildine olumsuz bir etki etmeyecek bir hale getirilir. Saflaştırılmış su ile üretilen yenidoğan ıslak mendili, bebeğinin narin ve geçirgen cildi için iyi bir tercih olabilir.

Pamuk malzeme barındırması

9 ay anne karnında kalan bebeğinin cildi, doğduğunda dış etkenlere karşı çok savunmasızdır. Bu yüzden bir ıslak mendille minik yavrunun alt temizliğini yaparken ya da elini, yüzünü kirlerden arındırmaya çalışırken bu hassas cildi tahriş etmemeye özen göstermen lazım.

Sadece senin narin davranman değil, kullandığın bebek ıslak havlusunun da yumuşacık olması iyi olur. Bu yüzden seçeceğin ürünün pamuk içermesini öneririz. Pediatristler de ebeveynlere bebekleri için pamuklu malzemeler kullanmalarını öneriyorlar.

Hipoalerjenik olması

Bebeğin cildi özellikle ilk 6 ayında alerjiye çok açıktır. Bu yüzden cildini alerjiye neden olacak ürünlerden uzak tutman lazım. Bu nedene bebek ıslak mendili seçiminde de hipoalerjenik özelliğe sahip olan ürünlere öncelik vermeni tavsiye ederiz.

Dermatolojik olarak test edilmesi

Bir ürünün dermatologlar tarafından kontrol edilmesi, incelenmesi ve bebekler için uygun görülmesi sana da güven vermiyor mu? Çeşitli uzman onaylarından geçmiş ve bebeğinin cildine en az zarar verecek şekilde üretilmiş bir ıslak mendili korkmadan kullanabilirsin.

Bu makaleyi arkadaşlarınla paylaş: