12 Bebek Odası Halısı ile Hayvanlar Alemini Bebeğinin Dünyasına Taşı

Bebek odası halısı seçiminde dikkat etmen gereken en önemli şeylerden biri halının antibakteriyel olması. Bebeğinin şık ve şirin bir odası olması için elimizden geleni yapıyoruz; fakat sağlık her şeyden önce gelir biliyorsun ki.

Hayvan dostu bir çocuğa sahip olmak için bebeğine önce bu sevimlileri tanıtmalısın. Bunu en renkli ve eğlenceli yollardan yaparken, harika bir de bebek odasına sahip olabilirsin. Onlar doğanın içine karışmadan, en sevimli bebek odası halı modellerine hemen bak.

1. Hortumlarını yerler: Filli bebek odası halısı

Filli bebek odası halıları en sevilen ve aranan modellerin başında geliyor. Daha pastel tonları olduğu gibi, canlı renkleri de var. Seçimini, bebek odası mobilyalarının ve duvarların renklerine göre yapabilirsin. Tabii renk seçimine karar vermeden önce okuman gereken önemli bir konu var: Bebek Odası Rengi Seçmeden Önce Renklerin Psikolojik Etkilerini Öğrenmeye Ne Dersin?

2. Deniz temalı odaların tamamlayıcısı: Balıklı bebek odası halısı

Kız ve erkek odalarında oldukça revaçta olan deniz teması, senin de bebeğinin odasını süslüyorsa konseptine yakışacak halı tam karşında. Balıklı bebek odası halılarıyla ufaklık, mavi aşığı olarak büyüsün. Tabii bu arada şunu da es geçmeyelim: Bebek Odası Halısını Seçmenin İncelikleri

3. Bebeğinle ömrü uzasın: Kelebekli bebek odası halısı

Pembe temalı odaların en büyük eksiği, şirin mi şirin kelebek desenli bebek odası halısı. Kız bebek odaları için en sevilen halı modellerinden biri.

En minnoş odalar için: İnsanı Büyüdüğüne Pişman Eden Aşırı Tatlı Bebek Odası Süsleri

4. Uçmayı sevenlere: Kuşlu bebek odası halısı

“Bebek odası dediğin cıvıl cıvıl olur.” diyen bir anneysen odana renk katacak bir model olan kuşlu bebek odası halısını tercih edebilirsin. Kuş şeklinde olan tasarımı da çok ilgi görüyor.

Süs ve düzen bir arada: Eşyaları Düzenli Tutmaya da Yarayan Bebek Odası Süsleme Fikirleri

5. Uykudan önce sayı sayalım: Koyunlu bebek odası halısı

Modern halı modellerinin en şirin parçalarından biri koyunlu bebek odası halısı. Bu pofidik ve sevimli halılar adeta beyaz renkli bebek odaları için tasarlanmış. Bu sadeliği biraz süslemek istersen 10+6 Miniş Öneri ile Çocuk Odası Raf Modelleri yazımızı oku, çok güzel örnekler var.

6. En uzun boyun onda: Zürafalı bebek odası halısı

Bebek odası dekorasyonunu rengarenk bir halıyla tamamlamak istersen zürafalı bebek odası halılarına mutlaka göz at. Cıvıl cıvıl uzun boyunlarının yer aldığı halı desenleriyle bebeğinin çok ilgisini çekeceği kesin.

Bebek odası, savaş alanı olmasın. Bunlara da bak: Dağınıklığa Son: Kullanışlı ve Şirin 10 Oyuncak Sepeti

7. Şans getirsin: Uğur böcekli bebek odası halısı

Yuvarlak halı modellerinin en beğenilen tasarımlarından biri, uğur böcekli bebek odası halıları. Kırmızı, beyaz ve gri renkteki bebek odalarına çok uyumlu.

Hangi renk neyle gider: 9 Renge Göre Bebek Odası Dekorasyon Fikri

8. Uzun kış uykularının sırrı: Ayılı bebek odası halısı

Oda dekorasyonlarında örgü halı modelleri çok revaçta. Hem ayılı hem de örgü bebek halısı istersen basit bir yuvarlağı örüp üzerine farklı renklerde kaş-göz kondurman yeterli. Tabii ki hazır olanları da çok var. Ayılı bebek halısının kumaş ve dokuma olanları da hemen hemen her yerde mevcut.

Püf noktalar: Bebek Odası Dekorasyonunda Dikkat Etmen Gereken 7 Faktör

9. Gecelerin bekçisi: Baykuşlu bebek odası halısı

Geceleri herkes uyurken onlar, gözünü dört açıyor! Baykuşlu bebek odası halılarıyla bebeğin emin ellerde olsun, odana renk dolsun. Malum perde ve halı uyumu da önemli, bak burada neler var neler: Birbirinden Şirin 8 Bebek Odası Perdesi ile Odalara Güneş Doğuyor

10. Zeki ve kurnaz çocuklar: Tilkili bebek odası halısı

Tilkili bebek odası halısı, hayvanların yüzlerinden yapılan örgü halılardan bir diğeri. Bej, kahve ve turuncu renkleri, bebek odalarına çok yakışacak. Bu tarz orijinal şeyleri seviyorsan, burada da tam senlik şeyler var: Doğadan ilham Alınan 10 Bebek Odası Dekorasyon Fikri

11. Şebek mi şebek: Maymunlu bebek odası halısı

Onları şebeklikleriyle seviyoruz. Tatlı mı tatlı suratlarıyla maymunlu bebek odası halılarını miniğinin küçük dünyasına taşı. Krem ve kahve tonları ile farklı renklerde dekore edilen birçok bebek odasına uyarlar, yerler.

Bunlardan da ilham alabilirsin: Son Yılların Trendi: Birbirinden Şık Çocuk Odası Duvar Sticker’ları

12. Gel pisi pisi: Kedili bebek odası halısı

Çocuklar kedilere bayılıyor. Minik bebeğin yürümeye başladığında sokakta onların peşinden çok koşacak. O yüzden bu sevimli canlılara şimdiden alışmaya başlasa iyi olur. Gri temalı bir bebek odası için bu minnoş kedi yüzünün yer aldığı modeli tercih edebilirsin.

Odanın temasına uygun duvar kağıtları da burada: Görür Görmez Yüzünde Gülücükler Açtıracak Çocuk Odası Duvar Kâğıdı Modelleri