İstanbul Anadolu Yakasında 10 Çocuk Eğlence Merkezi!

Çocuğunla kaliteli zaman geçirip, keyifli anılar biriktirebileceğin **İstanbul Anadolu Yakası çocuk eğlence** merkezlerini senin için inceledik. Hafta sonu çocuğunla birlikte kusursuz bir plan yapmak için, hepsi birbirinden eğlenceli bu 10 farklı [çocuk eğlence merkezi](https://www.anneysen.com/carsi/cocuk-eglence-merkezi/istanbul) önerisine göz atmanı tavsiye ederiz.

1. Şamata Eğlence Parkı

Tertemiz bir oyun alanı, minimum risk! Şamata Eğlence Parkı Anadolu Yakası’nda Maltepe' de yer alıyor. 12 yaş altındaki çocuklar için eğlenerek enerjilerini atabilecekleri harika bir oyun alanı! Top havuzu, olimpik trambolin, şişme oyun parkı, pedallı botlar, elektronik ve jetonlu oyuncaklar ve daha bir çok farklı oyuncak burada! Çocuğun eğlenirken sen de kafede dinlenebilirsin. Onun arkadaşlarıyla eğlenceli ve kaliteli vakit geçirmesini istiyorsan, Şamata Eğlence Parkı’nı deneyebilirsin.

750 metrekarelik yumuşak oyun alanı ana okullarının da gözdesi! İstanbul eğlence parkları arasında öne çıkan Şamata Eğlence Parkı' nda, eğlence kadar güvenliğe de önem veriliyor.

2. Funlab Eğlence Dünyası

Ümraniye Buyaka Alışveriş Merkezi’nin ilk katında bulunan Funlab, 600 metrekarelik alanıyla, en çok tercih edilen çocuk eğlence merkezleri arasında bulunuyor. Her yaş grubuna uygun aktiviteler sunan eğlence merkezinde, 60 km hızla giden çılgın köpek balığı ile adrenalin dolu anlar yaşayabilir, çocuğunu ise softplay oyun çeşitlerine yönlendirebilirsin. Oyunların sonunda kazanılacak ödüller de eğlenceye ayrı bir boyut katıyor.

Funlab, çocuk eğlence merkezleri İstanbul seçenekleri arasında, 4 şubesi ve kolay ulaşılabilir lokasyonları ile avantajlı bir seçenek olarak öne çıkıyor. Oyuncakları kullanabilmek için girişte kartına kredi yüklemen gerekiyor. 35 TL’den başlayan seçenekleri ya da aylık üyelikleri tercih edebilir, son teknoloji oyuncaklar ile Funlab Eğlence Dünyası'nda çocuğunla keyifli saatler geçirebilirsin.

3. Funloft Acrloft

Beykoz'da yer alan Funloft Acrloft, ebeveynlerin çocukları ile birlikte sosyalleşebildikleri, keyifle vakit geçirdikleri bir yer olmayı amaç ediniyor. Bunun için eğlence merkezine gelen insanların taleplerine dair incelemeler yapan ve bu talepleri karşılamaya çalışan merkez özenli çalışmalarıyla İstanbul'da çocuklar için gezilecek yerler arasında yerini aldığını söyleyelim.

Hijyene çok önem verdiğini belirten mekan, her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşünüp senin ve çocuğunun hizmetine sunuyor.

4. Kidzania

Yalnızca çocuklar için bir dünya tasarlandığını hayal et, muhteşem değil mi? Kidzania tam da böyle bir yer! Kidzania, Akasya Acıbadem’de çocuklar için eğlence anlayışını kökten değiştiriyor. 8000 metrekarelik bir alanda, çocukların kendilerini ve dünyayı tanımalarını sağlayan, mesleki deneyimler kazanmalarına imkan veren eşsiz konseptiyle çocuk eğlence mekanları arasında başı çekiyor.

Pazartesi hariç haftanın her günü açık olan eğlence merkezine 7 yaşından küçükler ebeveynleri olmadan, büyükler ise yanlarında 14 yaşından küçük biri olmadan giremiyor. Kidzania, çocuk eğlence parkları arasında güvenliği oldukça üst düzeyde tutan bir merkez olmasıyla da tercih ediliyor. Çocuğun burada muhteşem deneyimler yaşarken, sana da, aileler için tasarlanmış kafe ve restaurant alanlarında dinlenmek kalıyor. Bilet fiyatları ise 2-3 yaş için 35 TL, 4-14 yaş 70 TL, yetişkinler için ise 30 TL olmak üzere değişiyor.

5. İncekum Macerapark

İstanbul gibi bir metropolde kalabalık ve stresten uzak durmak neredeyse imkansız. Zaman zaman şehirden uzaklaşmak, doğanın içinde bir nefes almak rahatlık ve mutluluk getiriyor. İncekum Macerapark, İstanbul’a yakın olmasına rağmen, havasıyla sizi uzaklara götürebilen bir tatil beldesi olan Şile’de yer alıyor!

İstanbul’un en büyük açık alan macera ve etkinlik parkı olma özelliğini taşıyan İncekum Macerapark, 177 dönümlük bir arazide doğaya ve ekosisteme saygılı ağaçlara zarar vermeden inşa edilmiş. İçerisinde adrenalini hissederek heyecan dolu anlar yaşayacağınız 4 adet parkur, ATV ile Motor safari, Paintball, At Binme gibi etkinliklerin yanı sıra, kurumsal organizasyonlar için toplantı salonu, restaurant ve piknik alanı barındırıyor.

İstanbul'un kalabalık ve gürültülü ortamından uzaklaşarak, çocuklarla hafta sonu temiz havada birlikte eğlenceli vakit geçirebileceğiniz bu parka kesinlikle gitmelisiniz.

6. Korsan Adası Tuzla

Tuzla’da 35 ayrı eğlence ünitesiyle çocuklara keyif dolu anlar yaşatan Korsan Adası Tuzla Avrupa’nın en hızlı ve büyük beşinci Roller Coaster'ı ile seni ve çocuğunu buluşturuyor! Tuzla Viaport Marine AVM’de bulunan Korsan Adası Tuzla, çocukla gezilecek yerler içinde en çok keyif alacağın yerlerden biri; çünkü bu müthiş heyecan çocukları olduğu kadar, anne - babaları da heyecanlandırıyor.

Son derece keyifli olan bu deneyimi her gün 10:00- 22:00 saatleri arasında yaşaman mümkün. Giriş fiyatları da 3 yaş altı ziyaretçiler için ücretsiz, çocuklar için 29 TL, yetişkinler için ise 39 TL olarak belirlenmiş durumda.

7. Novada Avm Play Planet

Ataşehir'de bulunan Novada Avm Play Planet, içinde bulundurduğu simülasyon makineleri, top havuzları, zeka geliştirmeye odaklı makineler ile çocuğuna keyifli vakit geçirme imkanı sunuyor. Ayrıca futbol ve basketbol oyunları, eğlence makineleri ve araba, motosikler, atlı karınca gibi klasik oyun parkından beklenen imkanlarıyla da her türden talebe cevap veriyor.

Bu yönüyle Play Planet merkezini İstanbul’da çocukla gezilecek yerler listene eklemeni öneririz.

8. Uçurtma Müzesi

Uçurtma Müzesi, kurumsal tasarımlı uçurtma imalatı, uçurtma festivalleri, uçurtma atölyeleri, kendi uçurtmanı kendin yap uçurtma seti, uçurtma müzesi gezici sergisi ve uçurtma ile ilgili pek çok etkinliği bir arada gerçekleştirebilen bünyesi ile faaliyetlerini 1980 yılından itibaren sürdüren (konuya sadece oyuncakçı olarak bakmayan) ülkemizin ilk ve tek uçurtma firması.

60-75 dakika kadar süren eğitimin ilk yarım saatinde çocuklar gözetmenler eşliğinde 17 desen içinden seçtiklerine göre sürpriz uçurtmalar yapıyor. Geri kalan zamanda da müze anlatılıyor. Özellikle güneşsiz havalar için çocuğunu götürmeyi düşünebileceğin mekan, Anadolu yakasında yaşayan ebeveynler için İstanbul çocuk eğlence yerleri denildiğinde akla ilk gelen seçeneklerden biri.

9. Zıp Zıp Eğlence Merkezi

Adıyla dahi çocuğunun ilgisini çekebilecek Zıp Zıp Eğlence Merkezi, Üsküdar oyun salonları arasında bulunuyor.

Eğlenceli aktivitelerin yanı sıra çocuğuna yaşıtlarıyla birlikte oyun oynama ve sosyalleşme imkanı sunan Zıp Zıp Eğlence Merkezi'ni ziyaret etmeni ve çocuğunun arkadaş edinmesine imkan tanımanı öneririz.

10. Viaport Lunapark

Çocuklar için eğlence deyince ilk akla gelen yerlerden biri olan Viaport Lunapark, miniklerin bitmek bilmeyen enerjilerini atması için birebir! Pendik Viaport Outlet Alışveriş Merkezi'nde bulunan lunapark, güvenlik kurallarını en üst düzeyde uygulayarak aileleri; eğlenceli, sıra dışı ve zorlu parkurları ile çocukları mutlu ediyor.

Viaport; adrenalin tutkunları için rocket, robocop, ranger ile unutulmaz anlar yaratan kocaman bir İstanbul eğlence parkı. Daha sakin bir şeyler arıyorsan ya da minik ziyaretçiler sana eşlik ediyorsa da; çuf çuf tren, çarpışan oto, crazy chair ve daha niceleri her gün 10:00- 22:00 saatleri arasında seni bekliyor.