Çocuğunun Sosyalleşmesi için Ankara’da 10 Oyun Grubu Önerisi!

Ankara'da yaşayan bir anne olarak çocuğuna farklı sosyalleşme alanları mı arıyorsun? Öyleyse belli saat aralıklarında gerçekleşen ve farklı etkinlikler içeren oyun grupları tercihin olabilir. Oyun grupları, henüz anaokulu çağına gelmemiş olan çocuklar için oldukça eğlenceli ve faydalı bir alternatif sunuyor. İşte en başarılı ve en güvenilir oyun grubu Ankara seçenekleri!

1. Start Play School

Start Play School, çocukların ve bebeklerin sosyal, zihinsel, fiziksel gelişim alanlarına katkı sağlamayı, bunu yaparken de kaliteli materyaller ve çocukların yaşlarına göre özenle seçilmiş müzikler ile profesyonel düzeyde oyunlar sunmayı amaçlayan bir kurum.

Start Oyun grupları bebeklerin ve çocukların gelişim seviyelerine göre planlanmış, çeşitli sanat dallarıyla bütünleşmiş oyunlarla, grup lideri eşliğinde, hem öğretici hem eğlenceli aktiviteler gerçekleştiriyor. Anne, baba ve çocuk iletişimini pozitif yönde etkileyecek oyun ve aktiviteler de içeriyor. Miniğinle birlikte oyun saatlerine sen de katılabilirsin ya da onu bakıcısıyla birlikte de gönderebilirsin.

Çeşitli eğitici oyuncaklarla çocukların ister arkadaşlarıyla ister aileleriyle keyifli saatler geçirmelerini sağlayan Start Play School; oyunun, üretmenin ve paylaşmanın tadını almanız için Ümitköy-Çankaya'da sizleri bekliyor!

2. Minik Devler International

Ankara'nın Çankaya ilçesinde bulunan Minik Devler International; uluslararası bir eğitim anlayışını benimseyen kurumlardan biri. Bu nedenle İngilizce ve Rusça dillerini eğitim modeline entegre etmiş ve yabancı öğrencilere de yönelik bir müfredat hazırlamış.

Minik Devler International, 2-6 yaş arası çocuklar için eğitim veriyor. Çok yönlü eğitim sistemi olan kurumda jimnastik, basketbol, yüzme ve atletizm sporlarından fayalanma imkanı bulunuyor. Tüm sahalar ve havuz, çocukların yaşına göre düzenlenebiliyor. Ayrıca hafta sonları anne-çocuk oyun gruplarına ya da atölyelere katılma imkanı da var.

Güvenlik ve hijyen, Minik Devler International'ın en önem gösterdikleri konulardan. Tüm sahalar ve havuz günlük olarak temizleniyor.

Eğer Minik Devler International'ın özellikleri hoşuna gittiyse iletişim bilgilerine ulaşmak ve ayrıntılı bilgi almak için profilini inceleyebilirsin.

3. Ya-Pa Oran Çocuk Kulübü

2010 yılından bu yana faaliyeti devam eden Ya-Pa Oran Çocuk Kulübü, oyun gruplarında; anne bebek grubundan 5 yaşa kadar farklı yaş ve gruplarla faaliyet gösteriyor. Grup sayısına göre 2-3 öğretmen oyun gruplarını yönlendiriyor, branş öğretmenlerinden de destek alınıyor.

Kulüp, 1-5 yaş arası çocuklarımızın oyun oynarken desteklenmesini sağlayan bir anlayışı kapsayan karma eğitim metodu ile faaliyet gösteriyor. Dil gelişimi, sosyal ve duygusal gelişim, motor kabiliyetleri ve bilişsel gelişimi destekleyici oyunlara yer veriliyor.

Ya-Pa Oran Çocuk Kulübü, senin veya eşinin katılabileceği programlar da hazırlıyor. Miniklere yaşlarına göre 1,5 saatten 4 saate kadar oyun oynatıyorlar. Gruplar 2 kişiden, 12 kişiye kadar oluşabiliyor. Eğer çocuğun için tercih edeceğin oyun grubu Ankara Oran bölgesinde yer alsın istiyorsan, Ya-Pa Oran Çocuk Kulübü'nü tercih edebilirsin.

4. Amerikan Kültür Derneği Kids Gaziosmanpaşa

Miniklerin diğer yaşlara göre en hızlı geliştikleri ve öğrendikleri dönem, anaokulu yılları. Bu nedenle, Amerikan Kültür Derneği, anaokulu eğitiminin yüksek standartlarda olması gerektiğine inanarak programlarını, çocukların sosyal, duygusal, fiziksel, bilişsel ve zihinsel becerilerini geliştirmeye, onların bağımsız bireyler ama grup içerisinde de iş birlikçi olmalarını sağlamaya yönelik hazırlamışlar.

Amerikan Kültür Derneği Kids, çocukların İngilizce ve Türkçe dil gelişimini ilerleterek farklı etkinliklerle bireysel ve grup iletişimini geliştirmelerini sağlıyor. Küçüklere öz güven kazandırarak keşfetme, icat etme, yaratma fırsatları sunuyor. Küçük ve büyük kas gelişimlerini ilerleterek kendisine ve başkalarına saygılı olmayı öğretiyor.

Müzik, sanat, spor, bilim, mental aritmetik, seramik gibi birçok farklı etkinlik sunan kurum, yıl içerisinde babalar, anneler ve diğer ziyaretçiler için de özel etkinlikler düzenliyor. Çocuğun için pek çok açıdan besleyici olduğunu söyleyebiliriz.

5. Nomi Oyun Evi

Çocukların ihtiyaç duyduğu oyun ve etkinlikleri eğitmenler eşliğinde gerçekleştiren Nomi Oyun Evi, 2016 yılından beri hizmet veriyor. Eğer 2-5 yaş oyun grubu arıyorsan, çocukların güvenle oynadığı Nomi'yi tercih edebilirsin. Yaşıtları ile sosyalleşme imkanı bulan çocuklar buradan ayrılırken enerjilerini atmış oluyor. Nomi oyun grubu Ankara Çankaya bölgesinde yer alıyor.

6. Mini Sanat Çocukça Eğlenceler Atölyesi

2009 yılından beri çalışan Mini Sanat Çocukça Eğlenceler Atölyesi, 0-12 yaş aralığında çocuklar için uygun. Mini Sanat'ın oyun grubu Ankara Ümitköy yakınlarında yer alıyor.

Çok yönlü ve eğitici oyunları ile dikkat çeken Mini Sanat Çocukça Eğlenceler Atölyesi 3 yaş oyun grubu Ankara seçenekleri arasında bulunuyor. Çocuklara sanatı küçük yaşlardan itibaren tanıtmayı ve sevdirmeyi amaçlıyor. Farklı sanat etkinlikleri sayesinde miniklerin hangi sanat dalına yeteneği olduğu erken yaşta ortaya çıkmış oluyor.

7. Anne & Çocuk Oyun Evi

Minik bebeklerin ve küçük çocukların annesinden ayrılması ve kendini yeni bir ortamda rahat hissetmesi zor olabiliyor. Bu nedenle Anne & Çocuk Oyun Evi bebeklerle birlikte ebeveyn veya bir yetişkin katılımını zorunlu tutuyor. Anne & Çocuk Oyun Evi'nin oyun grubu seçenekleri arasında yer alan 0-2 yaş oyun grubu Ankara Çankaya'da bulunuyor. Yaşlara göre farklı gruplardan oluşan, farklı yaş grubu seçenekleri barındıran oyun evine 5 yaşa kadar katılım sağlanabiliyor.

8. Özel Çağ Okulları Kindergarden

Eğer merkezden uzak bir yerde oyun grubu arıyorsan Özel Çağ Okulları Kindergarden' ı tercih edebilirsin. Çağ Okulları oyun grubu Ankara Batıkent semtinde yer alıyor. Çocuklarla birlikte ebeveynli katılımlar da gerçekleştirilebiliyor. Özel Çağ Okulları Kindergarden anaokulu sürecine hazırlık aşamasını eğlenceli bir hale getiriyor. Böylece çocuklar anaokuluna başlarken zorlanmıyor. Akademi 0-3 yaş çocuklar için hizmet veriyor. Yani zor bulunan 2 yaş oyun grubu, Ankara Batıkent semtinde yer alıyor.

9. Aydın Smart Kids Academy

Hem merkezi hem de sessiz, sakin konumu ile Aydın Smart Kids Academy ebeveynlerin kurtarıcısı oluyor. Aynı yaş gruplarının 8'er kişilik çalıştığı oyun grubu Ankara Çankaya bölgesinde yer alıyor. En eski ve en köklü kurumlardan olan Aydın Smart, çocuklar ile ilgili her ayrıntıya dikkat ediyor.

Deneyimli eğitmen kadrosu çocuklara çift dille eğitim verebiliyor. Büyük oyun bahçesi sayesinde oyun grubu aktiviteleri yaz aylarında açık havada gerçekleştiriliyor. Çocukların sosyalleşmesinin en keyifli hali olan Aydın Smart Kids Academy çocukları anaokuluna en iyi şekilde hazırlıyor.

10. Music4Kids

Music4Kids Ankara Music Together, Feryal Şehirlioğlu tarafından yürütülen 0-5 yaş çocuklar ve onları seven aileleri için hazırlanmış bir erken müzik programı. Erken yaşlarda verilen müzik eğitiminin çocuğun zihinsel, duygusal, fiziksel ve sosyal gelişimine katkıda bulunduğuna inanan Music4Kids, Çankaya'da hizmet veriyor.

Miniğinin müziğe dair yeteneğini ve temel becerilerini ortaya çıkarmak için ihtiyaç duyduğu müzik ortamı Music4Kids'te saklı olabilir!