Hamileler İçin İstanbul Anadolu Yakasındaki 7 Diyetisyen

Hamilelik döneminde en çok dikkat etmen gerekenlerden biri beslenmen! Hem senin hem de bebeğinin sağlığı için doğru ve dengeli bir yeme düzeni şart!

Bu işi nasıl bir dengeye oturtacağını bilmiyorsan endişelenme! Hamileliğin boyunca ve hatta sonrasında sana yardımcı olacak İstanbul Anadolu Yakası’ndaki 7 diyetisyeni bu yazıda sıraladık.

1- Nil Diyet - Nil Şahin Gürhan

Bağdat Caddesi diyetisyenleri arasından bir seçim yapman gerekiyorsa Nil Diyet - Nil Şahin Gürhan’ı değerlendirebilirsin. Merkezin bünyesinde hepsi alanında uzman diyetisyenler görev alıyor ve kişiye özel hazırladıkları programlarla hamilelikte doğru beslenme için yardımcı oluyorlar.

Nil Diyet, kilo alımın ve bebeğinin gelişimi için de sana yardımcı olacak. Birebir görüşmelerin dışında telefonla destek imkanı da sağlayan merkez, çeşitli eğitim çalışmalarıyla da bilinçlenmeni sağlayacak.

Eğer Nil Diyet-Nil Şahin Gürhan ile iletişime geçmek istersen profil sayfasını inceleyebilir ve merkeze ulaşabilirsin.

“Sağlıklı Beslenmek Önemli Ama Yapamıyorum” Diyen Hamileler İçin Altın Bilgiler

2- Bonavita Beslenme Danışmanlığı ve Eğitim Merkezi

Diyetisyen&Yaşam Koçu P. Seda Cengiz, Hollanda’da eğitim görmüş ve ardından Türkiye’ye dönerek Bonavita Beslenme Danışmanlığı ve Eğitim Merkezi’ni açmış. Türkiye’de hamilelik döneminde beslenme desteği almaya ihtiyaç duyan birçok kadın olduğunu fark eden Cengiz, bu konuda anne adaylarına yardımcı oluyor.

Hem senin hem de bebeğinin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak özel beslenme programları hazırlayan P. Seda Cengiz, bu süreci en kaliteli şekilde geçirmen için gereken tüm desteği alacağın diyetisyenlerden biri. Anadolu Yakası diyetisyenleri içinden P. Seda Cengiz ile iletişim kurmak ve daha fazla bilgi almak istersen profil sayfasına göz atmalısın.

3- Diyetisyen Kübra Yazıcı

Tecrübeli bir diyetisyen olan Kübra Yazıcı, Okan Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden mezun olduktan sonra çeşitli hastaneler ve kurumlarda görev almış. Hamileler için beslenme desteği sunan Yazıcı, haftalık görüşmeler dışında mesaj ve telefonla danışmanlık da veriyor.

Kübra Yazıcı aynı zamanda doğum sonrası kilo verme ve emzirme dönemi beslenmesi konusunda uzman isimlerden biri. Aynı zamanda pilates eğitmeni de olan diyetisyen, bu süreçte yapabileceğin egzersizler konusunda da sana yardımcı olabilir.

Diyetisyen Kübra Yazıcı, Pendik’teki diyetisyenlerden biri. Hakkında daha fazla bilgi almak için profil sayfasına bir bak!

Hadi bunlara da bak: Mevsimlere Göre Hamilelikte Beslenme Listesinin Olmazsa Olmaz Meyve ve Sebzeleri

4- Özen’le Yaşam Beslenme ve Diyet Danışma Merkezi

Bostancı’da bir diyetisyen arıyorsan sana Özen’le Yaşam Beslenme ve Diyet Danışma Merkezi’ni önerebiliriz. Doğru beslenmeyi danışanları için bir hayat tarzı haline getirmeyi amaçlayan merkezde, kişiye özel beslenme programları hazırlanıyor.

Bebeğinin ve senin sağlığın için alman gereken kalori miktarını, kilonu korumak için yapman gerekenleri ve ihtiyacın olan tüm beslenme desteğini sağlayabilecek Özen’le Yaşam Beslenme ve Diyet Danışma Merkezi ile iletişime geçmek için profiline göz atabilirsin.

5- Şeyda Sular Beslenme ve Danışmanlık Merkezi

Anne adaylarının hamilelik döneminde yaşadığı birçok problemin beslenme eksikliği ya da düzensizliğinden kaynaklandığını fark eden Şeyda Sular, bu sorunları ortadan kaldırmak için ihtiyacın olan desteği verecek diyetisyenlerden biri.

Bu süreçteki beslenme programını vücudunun özellikleri ve ihtiyaçlarına göre düzenleyecek olan Şeyda Sular, beslenmenin dışında kilo verme ve koruma konularında da sana yardımcı olacak. Eğer dilersen doğum sonrası beslenme desteği de alabilirsin.

Kadıköy’deki diyetisyenlerden biri olan Şeyda Sular’ın tüm iletişim bilgileri profil sayfasında, bakmanı öneririz.

Şimdi biraz daha titizlenelim: Hamilelikte Güvenli Beslenmenin Yollarını Biliyor musun?

6- Diyetisyen Emre Uzun

Hamileliğinde yaşadığın beslenme sorunları ve bunların vücuduna yansımalarına çözüm getirmek, doğru gıdaları tüketerek sağlıklı bir bedene sahip olmak için Diyetisyen Emre Uzun’dan yardım alabilirsin. Emre Uzun; kişiye özel beslenme programları ile birlikte egzersiz desteği, sürekli danışma imkanı ve doğum sonrasında emzirme önerileriyle de beklentini karşılayacak isimlerden biri.

Diyetisyen Emre Uzun, Kadıköy Suadiye’de hizmet veriyor. Eğer bakmak istersen diğer iletişim bilgileri profilinde!

7- Diyetisyen Deniz Şafak

Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyet Bölümü mezunu Diyetisyen Deniz Şafak, hamileliğin boyunca kilo alımını kontrol etmen, bebeğin ve senin için sağlıklı olan beslenme düzenine uyum sağlaman için tercih edebileceğin diyetisyenlerden biri.

Şişli Nişantaşı'nda hizmet veren diyetisyenden, hamilelik döneminden sonraki ihtiyaçların için de danışmanlık alabilirsin. Emzirme, bebek beslenmesi ve doğum sonrası kilo verme konusunda da sana yardımcı olabilecek Diyetisyen Deniz Şafak’nın profil sayfasını mutlaka incelemelisin.

Hamilelikte Beslenme Programı: Hamileler Ne Yemeli?