Hem Uzman Hem Ünlü Olan Instagram Annelerinden 10 İlgi Çekici Paylaşım

Onlar hem birer anne hem de alanında uzman, iyi birer sosyal medya kullanıcıları! Evet, içlerinde tanıdığın yüzlerin muhakkak olduğu Instagram annelerinden bahsediyoruz.

Bu yazıda 10 Instagram fenomeni annenin ilgi çekici paylaşımlarına yer verdik.

1- Akademisyenanne

Hacettepe Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümü'nde öğretim üyesi olan Doç. Dr. Saniye Bencik Kangal, Instagram'da en sevilen ve en beğenilen annelerden biri. Hesabında tüm annelere ilham olacak, motor gelişimini destekleyen oyun önerilerinde bulunuyor ve çocuk gelişimi açısından çok faydalı bilgiler paylaşıyor. 692 bin takipçiye sahip Akademisyenanne'nin en beğenilen paylaşımlarından biri bu olmuş.

Akademisyenanne'den senin için öneriler geliyor: Bebekli Anne Kendi Hayatına Nasıl Sahip Çıkar?

2- Oyuncuanne

Türk Dili ve Edebiyatı alanında yüksek lisans yapan ve bu eğitimini yazdığı çocuk kitaplarına yansıtan, farklı tarzı, samimi dili ve birbirinden keyifli oyun önerileriyle Şermin Yaşar, Instagram hesabında kendine has üslubuyla paylaşımlar yapıyor.

735 bin takipçisi olan Oyuncuanne, bu paylaşımında arkadaşlıktan bahsetmiş.

Şermin Yaşar'ın oyun önerilerine bakalım mı: Yemeklerle Oyun Olur mu? Oyuncu Anne'den Cevap: Bal Gibi Olur!

3- Diyetisyenanneyim

Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü mezunu diyetisyenanneyim, Instagram hesabında özellikle hamilelik ve doğum sonrası anneler için beslenme önerilerinde bulunuyor.

Kendi de bu yollardan geçen diyetisyenanneyim, bu paylaşımında kanayan bir yaraya parmak basmış.

4- Güncelanne

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Elif Pınar Çakır, Instagram hesabında hamilelik, emzirme, çocuk bakımı konularında faydalı bilgiler paylaşıyor.

216 bin takipçili Güncelanne bu paylaşımında, çocuklarla iletişim için önemli bilgiler vermiş.

Çocuğunla iletişim kurarken, bunları çok duyacaksın: Çocukların En Çok Sorduğu 11 Soru

5- Pedagoganne

Çocuk-ergen, aile ve cinsel terapi alanlarında uzman Serap Melek Kılıç; "pedagoganne" isimli, 80,4 bin takipçili Instagram hesabında çocuk gelişimi, çocuk ve anne psikolojisi gibi konular üzerine paylaşımlar yapıyor.

Pedagoganne, bu paylaşımında lohusa depresyonuna değinmiş. Adeta seni anlatmıyor mu?

Bu konu hakkında, annelerimizin hikayelerini okumak istersen: Kimi Hüzünlü Kimi Mutlu: Annelerden Lohusa Depresyonu Hikayeleri

6- Uzmanannem

Çocuk Gelişimi Uzmanı Sibel Özdemir, "uzmanannem" ismiyle Instagram'da oldukça faal ve 264 bin takipçiye sahip.

Uzmanannem, Instagram hesabındaki bir paylaşımında çocuk mahremiyeti ve bu konuda yapılması gerekenlerden bahsetmiş.

7- Emzirenanne

Emzirme danışmanlığı, bebek masajı egitmenliği ve doula hizmeti veren Yasemin Öztürk, 115 bin takipçisi olan Instagram hesabında annelere çok faydalı olacak bilgiler paylaşıyor. Özellikle emzirme, anne sütü ve doğum üzerine alışılmadık bilgiler veren emzirenanne, takip etmen gereken hesaplardan birisi.

Emzirenanne bu paylaşımında, doğru bilinen yanlış bir konu hakkında bilgi vermiş.

Bu yazıda ilgini çekecek: Farklı Konseptleri ile Dikkat Çeken Instagram'daki 10 Anne-Çocuk Fotoğrafı

8- Hassasanne

Parents dergisi yazarı, Hassas Anne Etkinlik Merkezi'nin kurucusu Ece Kumkale, çocuk gelişimi üzerine eğitim almış ve bu eğitimini, deneyimleriyle harmanlamış biri. 124 bin takipçili Instagram hesabında, çocuklarıyla olan yaşamının keyifli anlarını paylaşan Hassasanne, faydalı bilgilerle takipçilerini bilinçlendirmeyi de ihmal etmiyor. Tüm çocukları erken doğan Hassasanne'nin, Prematüre Günü için yaptığı bu paylaşım çok anlamlı!

Bu hikayeyi muhakkak okumalısın: Prematüre Bebek Annesi ve Aile Danışmanı İnci Candemir'in Umut, Sevgi ve Başarı Dolu Hikayesi

9- 1downhikayesi_suureyya

Süreyya Ülkü Güner, bir matematik öğretmeni ve down sendromlu bir kız çocuğu sahibi. Güner, her kafadan bir ses çıkmasına rağmen kızına dört elle sarılmış ve gelişimi için elinden geleni ardına koymamış.

1downhikayesi_suureyya isimli Instagram hesabında, özellikle down sendromu üzerine paylaşımlar yapan Süreyya Ülkü Güner'in bu paylaşımı duygu yüklü!

Tek eksikleri fazladan 1 kromozom: 12 Maddede Down Sendromu

10- Alerjikanne

Alerji ile Yaşam Derneği kurucusu Özlem Ceylan, kendi gibi alerjik bir bünyeye sahip oğlunun doğumuyla, bu konuya daha çok eğilmiş.

Blogunda konu ile ilgili yazılar yazan alerjikanne, Instagram hesabında da bilgilendirici paylaşımlar yapıyor. Bu paylaşımı da onlardan biri.

Prof. Dr. Yonca Tabak cevapladı: Çocuklarda Alerji Hakkında Annelerin Kafasına Takılan 8 Soru