Oyuncak Sepeti: Şirin, Kullanışlı ve Çeşit Çeşit Modellerle!

Malum, çocuk olunca evin dağınıklığı son bulmuyor. Çocuklu bir evin her köşesinde, mutfak ve banyoda bile oyuncaklarla karşılaşman mümkün! Ancak seni ve senin gibi anneleri kurtaracak, hem kullanışlı hem de dekoratif bir önerimiz var!

Çeşit çeşit, birbirinden şirin oyuncak sepeti ürünleri, evdeki oyuncak dağınıklığından kurtulman için sana mükemmel bir fırsat sunuyor. Sepete dediğimize bakma, bu ürünlerin bir kısmı da oyuncak kutusu formunda! Bu yazımızda senin için 10 oyuncak sepeti örneği verdik. Okuduktan sonra hemen birkaç tane edineceğine eminiz!

1- En sevilen model ile başlayalım: Tekerlekli oyuncak kutusu

Tekerlekli oyuncak kutuları; birçok malzemeden üretilen, çocuk odalarına büyük renk katacak cinsten birer saklama çözümü! Bu oyuncak sepetlerinin bir kısmı gerçekten tekerlekli olup sürüklenebilir özellik taşırken, bir kısmı da yalnızca dekoratif olarak tekerlekli olabiliyor. Gerçekten tekerlekli olan oyuncak sepeti modellerinin bir diğer özelliği ise bir odadan diğerine kolayca taşınabilmesi. Tekerlekli oyuncak kutularının ahşap ve plastik modelleri de var!

2- Doğallıktan yana annelerin tercihi: Hasır oyuncak sepeti

Hasır oyuncak sepeti, doğal bir malzemeden üretilmesi nedeniyle doğa dostu annelerin bir numaralı tercihi olacak! Hasır sepetleri, hem gerçek hasır renginde hem de farklı ve canlı renklerle süslenmiş şekilde bulabilirsin. Bu oyuncak sepeti modellerinin odaya katacağı havayı çok seveceksin!

Miniğinin gelişimine katkı sağla: Prof. Dr. Haluk Yavuzer’den İlk 6 Ayda 20 Oyuncak Önerisi

3- Hem dayanıklı hem renkli: Plastik oyuncak sepeti

Plastik oyuncak sepetleri; en kullanışlı, ucuz ve dayanıklı oyuncak sepeti modellerinden. Bu sepetler için oyuncak kutusu sektörünün en çeşitli ürün modellerinin bulunduğu kategorisi demek yanlış olmaz. Plastik oyuncak sepeti almak istersen seni çok çeşitli bir ürün yelpazesi karşılayacak, istediğin renkte ve boyutta sepeti kolaylıkla bulacaksın.

4- Tek ürünle dev hizmet: Oyuncak sandığı

Sandık deyince birazcık sepet görünümünden çıkmış oluyoruz evet, ama yine de oyuncak sepeti kategorisinde kabul edebileceğimiz bir ürün. Eğer evin tüm oyuncağını tek bir yerde toplamak ve evde şık bir görünüm sağlamak istiyorsan bu büyük, ahşap sandık modelindeki oyuncak kutuları işini görecek! Ayrıca bu oyuncak sandıkları ile evine nostaljik bir hava da katabilirsin.

Bu fikirlerden sonra oyuncaklara para vermeyeceksin: Yapması Gerçekten Kolay 10 DIY (Kendin Yap) Oyuncak Fikri

5- El emeği göz nuru: Örgü oyuncak sepeti

Çocuğunun odasını oyuncak dağınıklığından kurtaracak oyuncak sepetinin örgüden olmasını ister misin? Sen de örgü seven bir anneysen, bu örgü oyuncak sepeti modellerine bayılacaksın! Eğer çocuğunun odasında battaniye gibi başka örgü ürünler de varsa, bu sepetlerle mükemmel bir uyum yakalayacaklar!

6- İçi dışı bir: Şeffaf oyuncak kutusu

Bu kutular da plastik oyuncak sepeti kategorisinde değerlendirilebilir. Ancak şeffaf oyuncak saklama kutusu ürünlerini diğer plastik kutulardan ayıran önemli bir fark var. Çocuğun içerisinde hangi oyuncakların olduğunu görecek ve bir oyuncağı ararken bütün evi darmadağın etmeyecek. Şeffaf oyuncak kutularının renkli seçenekleri de var.

Adım attığın her yer oyuncaksa: Evdeki Oyuncakları Toplama Sorunu İçin 10 Çözüm

7- Büyük ve çok amaçlı: File oyuncak sepeti

Bu oyuncak sepeti modellerinin genellikle hayvan figürlü olanları sıklıkla tercih ediliyor. Birbirinden sevimli figürlerle süslenen bu file oyuncak sepetlerinin hacimleri daha büyük ve kimi zaman bazı annelere çamaşır sepeti olarak bile kullanabiliyor. Eğer senin de hem portatif hem dekoratif bir oyuncak sepetine ihtiyacın varsa, file oyuncak sepetlerini denemelisin.

8- En klasiği bu: Kumaş oyuncak sepeti

Kumaş sepetler dayanıklı mı diye düşünebilirsin ancak içine sivri ve kesici malzemeler koymadığın sürece sorun yok! Zaten çocuğunun güvenliği için bu tarz ürünlerden uzak durduğunu biliyoruz. Öyleyse bu çok şirin oyuncak sepetlerinden bir tane edinmemek için hiçbir sebep yok! Kirlenince makineye atar yıkarsın, ne olacak sanki?

Miniğin için en eğitici ve en eğlenceli oyuncakları seç: Hangisini Alsam Diyenler İçin Tüm Yönleriyle Çocuk Oyuncakları

9- Bunlar gerçekten kutu: Kutu oyuncak sepeti

Bu oyuncak depolama malzemeleri, bildiğimiz kutu! Kalın karton mukavvadan yapılan bu oyuncak saklama kutuları oldukça dayanıklı! Su ile temas etmediği sürece, uzun süre güvenle kullanabilirsin. Ayrıca bu dekoratif kutular çeşitli desenlerde olabiliyor. Bu ürünlerden seçerek çocuk odası dekorasyonu için yeni bir aksesuar da edinmiş olursun. İkea oyuncak sepeti ürünleri içerisinde bu kutular pek revaçta.

10- Kullanması da kolay, saklaması da: Katlanabilir oyuncak sepeti

Katlanabilir oyuncak sepetleri, büyük kolaylık sağlıyor. Bu sepetleri kullanmana gerek kalmadığı zamanlarda kolayca katlayarak, saklayabilirsin. Çok küçük bir alan kaplayacağı için uygun bulacağın her boşlukta muhafaza edebilirsin.

Hem faydalı hem sağlıklılar: Çocuğun İçin Eğlencenin En Doğal Hali Ahşap Oyuncaklar