Hamilelik Kıyafetleri ve Eşyalarında Olmaz Olmaz 12 Ürün!

Anneliğe hazırlanan her kadın gibi senin de doğuma yetiştireceğin birçok işin var değil mi? Ama tabii ki sağlıklı ve keyifli bir hamilelik geçirmek en önemli önceliğin. Bu çok yoğun ve çok özel dönem için sana bazı **hamilelik kıyafetleri** ve eşyaları önereceğiz. Okumadan hamilelik alışverişini sakın yapma!

1. Jean pantolon

Her anne adayının dolabında mutlaka olmalı. Üstelik boyfriend'den salopete, skinny'den kısa paçaya envai çeşidi mevcut. Hamileliğin boyunca en rahat edeceğin parçalardan biridir hamile jean pantolon. En avantajlı yanı da doğumdan sonra, kilo verene kadar da kullanabilecek olman. Ne de olsa beli lastikli!

2. Siyah, düz bir elbise

“Küçük siyah elbise”nin en sofistike kurtarıcı olduğunu bilmeyen kadın yoktur herhalde! İşte biz de küçük siyah elbiseden ilham alarak, sana hamilelik döneminin en büyük kurtarıcılarından biri olan düz, siyah hamile elbisesi öneriyoruz. Bu elbise ile ister en yakın arkadaşının nikahına git ister kuzeninin diploma törenine, ister iş için kokteyle katıl istersen de bir sanat organizasyonuna!

3. Sevimli bir t-shirt

Öyle esprili, öyle komik, öyle şeker olanları var ki! Üstelik, hamilelik t-shirtlerini şimdi giymezsen ne zaman giyeceksin?

4. Konforlu ortopedik ayakkbılar

İşte bir hamilenin bir olmazsa olmazı daha, konforlu hamile ayakkabısı. Çünkü, hamileliğin 3. trimesterı itibariyle bacak ağrılarının artması söz konusu olabilir, ayaklarında şişmeler başlayabilir. Bir de çoğu hamile bu dönemde 0.5 ya da 1 numara büyük ayakkabı tercih ediyor, hatırlatmayı unutmayalım.

5. Hamile yastığı

Hamileliğinin 2. trimester'ından başlayarak sırt ağrılarından şikayet edenlerin sayısı o kadar çok ki! Günden güne büyüyen karnın, uyku konforunu gittikçe azaltacak. Neyse ki rahat uyuyamamaktan muzdarip anne adayları için üretilen hamile yastıkları derdine derman olacak!

6. Bel destek bandı

Bel ve göbeğini desteklemek için kullanabileceğin hamile bel destek bandı sayesinde varis ve mesane düşüklüğünü de engelleyebilir, doğum sonrasında da karın toparlayıcı olarak kullanabilirsin.

7. Su şişesi

İşte en gerekli, her zaman yanında olması gereken bir eşya! Su içmen gerektiğini hatırlatacak bir su şişesi. Tabi ki cam olması gerekiyor. Dilersen bu döneme özel olarak çıkartmalarla süsleyebilir, su içmeni kolaylaştıracaksa içerisine tarçın ve limon ekleyebilirsin.

8. Yelpaze

Eğer hamileliğinin son dönemleri yaza gelecekse, olmazsa olmazlardandır yelpazeler. “Klimalar ne güne duruyor, yelpaze mi kaldı?” deme. Yanında mutlaka bulunsun. Aniden ateş basabilir, belirli bir süre klimaya erişimin olmayabilir, klima dokunabilir. Kısacası ne olur ne olmaz. Bir de; son yıllarda çok farklı basit çözümler de var, el vantilatörü bunlardan biri. Çantanda bulundurabilirsin.

9. Radyasyon önleyici kıyafetler

Yararı tartışılıyor olsa da; radyasyon önleyici hamile korsesi gibi karın etrafını saran ve belirli frekanslardaki radyasyonu önleyen hamilelik kıyafetleri işine yarayabilir. Tabi sen yine de “ne de olsa radyasyon korumam var” diyerek laptop'ını karnına koyup iş yapma!

10. Sütyen genişletici

Kilo almaya başladın ve sütyenlerin seni rahatsız mı ediyor? Henüz belki büyük beden sütyene ihtiyaç duymuyorsun ama sütyenlerinin sırt kısmı sıkıyor mu? Çok kalıcı olmasa da seni bir müddet rahatlatacak bir çözüm önerimiz var: Sütyen genişletici! Sütyen arkasına takılarak genişletici görevi gören bu kullanışlı ürünü deneyebilirsin.

11. Uyku gözlüğü

Hamileliğin süresince en çok duyduğun tavsiye herhalde “uyuyabildiğin kadar uyu, doğumdan sonra çok ihtiyaç duyacaksın”, öyle değil mi? Keşke uyku depolanabilir bir şey olsa… Yine de hamilelik sürecince olabildiğince konforlu uyuman, sağlığın ve moralin açısından çok önemli. Uyku gözlüğünü; evde ışıktan rahatsız olduğunda da seyahatlerinde de kullanabilirsin.

12. Panço

En kullanışlı hamilelik dış giyim kıyafeti ne mi? Tabi ki hamile pançosu! Kısası var uzunu var, pamuklusu var yünlüsü var, keçesi var kaşesi var. Kısaca her hava koşuluna ve her ortama uygununu rahatça bulabilirsin. Üstelik hamilelik dönemi sona erince de kullanmaya devam edebilirsin.