Hamilelik Belirtileri Makaleleri

Erken hamilelik belirtileri nelerdir, üstüne görme nedir, akıntı hamilelik belirtisi mi? Bu konu hakkında merak ettiğin her şeyi yazılarımızda bulacaksın!

Eski Usul Gebelik Testleri: Karbonattan Limona!

Eski Usul Gebelik Testleri: Karbonattan Limona!

Hamile olduğunu öğrenmek için ilk olarak kan tahlili ya da evde yapacağın bir gebelik testine başvuracaksın. Ama halk arasında farklı malzemelerin kullanıldığı gebeliği anlama yöntemleri de var. Hem de bu yöntemlerin birçoğu evde olan malzemelerle uygulanıyor.

Tabiri yerindeyse evde kocakarı yöntemiyle yapılabilecek gebelik testlerini bu yazıda bir araya getirdik. Bakalım bu eski usul gebelik testleri nasıl yapılıyor?

Uyarı: Bu ev tipi gebelik testlerinin bilimsel bir dayanağı yoktur. Tamamen halk arasında bilinen yöntemlerdir. En doğru sonucu almak için kan tahlili ya da evde yapılan hamilelik testlerini tercih etmelisin.

Beta HCG Nedir? Beta HCG Değerleri Nasıl Olmalı?

Beta HCG Nedir? Beta HCG Değerleri Nasıl Olmalı?

Hamilelik öncesinde ve esnasında vücudunda faal olacak hormonlardan biri, Beta HCG! Gel bakalım gebeliği tespit etmek için önemli olan Bhcg hormonu ne işe yarar, yüksekliğinde ve düşüklüğünde neler yaşanır?

Yerleşme Kanaması Ne Zaman Olur?

Yerleşme Kanaması Ne Zaman Olur?

Yerleşme kanaması tıpta implantasyon kanaması, halk dilinde de üstüne görme olarak biliniyor. Peki yerleşme kanaması ne zaman olur? Hamileliğin ilk belirtilerinden sayılan yerleşme kanaması kaç gün sürer, tüm detaylar yazımızda seni bekliyor!

Yalancı Gebelik: Hayal mi Gerçek mi?

Yalancı Gebelik: Hayal mi Gerçek mi?

Bir hamileden farksız görünürken aslında gebe olmadığını öğrensen ne hissederdin? Kulağa garip geldiğinin farkındayız ama bu durum, yalancı gebelik olarak adlandırılıyor. Peki, yalancı gebelik nasıl anlaşılır? Hangi belirtileri gösterir? Hadi başlayalım!

Gebelik Testi Ne Zaman Yapılır?

Gebelik Testi Ne Zaman Yapılır?

Adetin gecikti ve "Hamile miyim?" sorusunu bir türlü kafandan atamıyorsun. Bu yazımızda senin için hamilelik testi ne zaman yapılır, anlattık. Sen bir erken gebelik testi yaparak içini ferahlatadur, biz "Hamilelik ne zaman anlaşılır?" ve gebelik testi sonucu neler söylüyor, aklına gelen tüm soruları cevaplayalım!

Hamilelik Belirtileri Nelerdir? Ne Zaman Başlar?

Hamilelik Belirtileri Nelerdir? Ne Zaman Başlar?

Adet gecikmesi yaşadın, son zamanlarda halsizleştin ve vücudunda olağan dışı gelişmeler var. Dolayısıyla hamilelik belirtileri nelerdir, diye merak ediyorsun. Peki, en erken hamilelik belirtileri ne zaman başlar? 7 günde hamilelik belirtileriyle gebeliği tespit etmek mümkün mü?

Bu yazıda bedeninin sana gösterdiği gebelik belirtileri hakkında bilgiler verdik. Gel bakalım yaşadıkların hamileliğin ilk belirtileri mi?

Erken Gebelik Testi: Evde Hamilelik Testi Markaları ve Fiyatlarıyla!

Erken Gebelik Testi: Evde Hamilelik Testi Markaları ve Fiyatlarıyla!

“En iyi gebelik testi hangisi?” diye merak ediyorsun değil mi? Erken gebelik testi için kullanabileceğin markalar neler, evde hamilelik testi markalarından hangisinin gebelik testi sonuçları daha güvenilir? Bir eczaneye gitmeden önce gebelik testi markaları ve hamilelik testi fiyatı hakkında bilmen gereken her şeyi anlattık!

Detaylı bilgi için bu makalemizi de oku: Evde Yapılan Hamilelik Testleri Hakkında Her Şey!

Adet Belirtileri ve Hamilelik Belirtileri Arasındaki Farklar

Adet Belirtileri ve Hamilelik Belirtileri Arasındaki Farklar

Adet dönemi ile hamilelik belirtilerinin birbirine oldukça benzer olması, aklını karıştırıyor. Fark ettiğin semptomlar âdet başlangıcının mı yoksa hamileliğin sinyali mi, bilemiyorsun. Adet belirtileri ve hamilelik belirtileri arasındaki fark neler? Ayırt etmesi zor olan bu konuda sana bazı ipuçları vereceğiz. Hazır mısın?