Erken Gebelik Testi: Evde Hamilelik Testi Markaları ve Fiyatlarıyla!

Erken Gebelik Testi: Evde Hamilelik Testi Markaları ve Fiyatlarıyla!

“En iyi gebelik testi hangisi?” diye merak ediyorsun değil mi? Erken gebelik testi için kullanabileceğin markalar neler, evde hamilelik testi markalarından hangisinin gebelik testi sonuçları daha güvenilir? Bir eczaneye gitmeden önce gebelik testi markaları ve hamilelik testi fiyatı hakkında bilmen gereken her şeyi anlattık!

Detaylı bilgi için bu makalemizi de oku: Evde Yapılan Hamilelik Testleri Hakkında Her Şey!

1. Miratech gebelik testi (Ort. 10 TL)

hamilelik testi fiyat

Certain gebelik testinde olduğu gibi Miratech erken gebelik testi de bu 14 günlük süreyi 5 güne indirdiğini ve cinsel ilişki sonrasındaki 5 günde artan HCG hormonunu tespit edebildiğini iddia ediyor. Tabii süre geçtikçe gebelik testi sonuçlarının doğruluk payı da artıyor.

Miratech hamilelik testini uygulamak için idrar hanesi kısmına idrarını damlatman gerek. İdrarındaki HCG hormonunun konsantrasyonuna bağlı olarak 1 dakikada dahi pozitif sonucu görebilirsin.

Ancak sonucun okunması için 5 dakika beklemen daha uygun olur. Geçen sürenin ardından sonuca baktığında tek çizgi görüyorsan hamile olmadığını, çift çizgi görüyorsan hamile olduğunu anlayabilirsin.

Miratech en iyi gebelik testi ürünleri arasında.

2. Predictor gebelik testi (Ort. 20 TL)

en iyi gebelik testi

“Hamilelik testi adet gecikmesinden kaç gün sonra yapılır?” diyorsan aslında gecikmeyi beklemene gerek olmadığını bilmen gerek. Çünkü klinik çalışmalar, vücuttaki HCG seviyesinin adet gecikmesinden 6 gün öncesinde de ölçülebileceğini gösteriyor. Predictor hamilelik testi de bu özelliğiyle dikkat çeken bir ürün.

Predictor gebelik testini uygulamak için test çubuğunun emici ucunu idrarına denk gelecek şekilde tutabilir ya da temiz bir kaba idrarını yaparak çubuğu o kaba batırabilirsin.

3 dakika bekledikten sonra eğer sonuç penceresinde 2 pembe çizgi görüyorsan hamilesin demektir. Bir çizgi diğerine göre daha soluksa bu, testin pozitif olduğu anlamına gelir. Eğer pembe bir çizgi varsa hamile değilsin demektir.

Predictor, en kesin gebelik testi markası olarak biliniyor.

Adet gecikmesi nedenleri: Adet Niye Gecikir Sorusuna 11 Cevap!

3. Laboquick (Ort. 18 TL)

en iyi hamilelik testi

Laboquick, gebeliği cinsel ilişkiden 5 gün sonrasında tespit edebildiğini belirtiyor. %99 doğruluk oranı olduğunu iddia eden Laboquick gebelik testini uygularken sabah saatlerini tercih etmen öneriliyor.

Peki, Laboquick hamilelik testi nasıl yapılır? Bu testte de idrarının bir kısmını kapta biriktirdikten sonra paketin içinden çıkan damlalıkla idrarından bir miktar alman gerek.

5 dakika sonra ise minik pencerede pembe renkte tek bir çizgi gördüysen bu, hamile olmadığın; çift çizgi gördüysen hamile olduğun anlamına gelecek. Hiçbir çizginin belirmediği durumda ise test geçersiz demektir.

4. Oncomed gebelik testi (Ort. 13 TL)

gebelik testi markaları

  • Tek kademeli, hızlı sonuç veren bir test.
  • İçerisinde damlalık ve tek kullanımlık test kartı bulunuyor.
  • Erken dönemde test yapıldığında 2. çizgi bulanık çıkabiliyor, bu durumda testi pozitif sayabilirsin.

5. Freely gebelik testi (Ort. 5 TL)

Gebelik testi markalarında sırada Freely var. İdrarındaki 25 mlU/ml HCG düzeyini tespit edebilen bu testi uygulamak için idrarını testte gösterilen bölmeye temas ettirdikten sonra sonucu beklemen gerek.

Freely gebelik testi, sonucu 3 dakika içinde gösterecektir. Eğer tek çizgi çıkarsa hamile olmadığın, çift çizgi çıkarsa hamile olduğun anlamına geliyor. Gebelik testi silik çizgiyse 2-3 gün sonra tekrar uygulaman iyi olabilir.

Testin güvenilirliği için ise şunu söyleyebiliriz: Eğer gebelik testi pozitif çıkmış olmasına rağmen hamile değilsen, bu durumun bazı ilaçları kullanman ve kimyasal gebelik geçirmiş olmanla ilgili olabilir.

Bu gebelik testi fiyatı da dikkat çekiyor.

Pozitif sonuç alırsan hamileliğinin kaçıncı haftasında olduğunu öğrenmen gerekecek. Buradan kolayca öğrenebilirsin: Gebelik Hesaplama

6. Al Bi gebelik testi (Ort. 3,5 TL)

hamilelik testi fiyatları

Al Bi gebelik testi idrarda bulunan 20 mlU/ml HCG miktarını tespit edebildiğini belirtiyor. Bu gebelik testinin kullanımı için plastik damlalık yardımı ile bir miktar idrar örneğini alabilirsin.

Aldığın örneği, testin idrar için ayrılan alanına ekleyip 5 dakika beklemen yeterli. 10 dakikayı geçirdikten sonra sonuç alanındaki veriyi dikkate alma.

7. Certain gebelik testi (Ort. 5 TL)

en kesin gebelik testi markası

Certain, cinsel ilişkiden 5 gün sonra hamileliği tespit edebildiğini ileri süren erken gebelik testlerinden biri. Peki, nasıl uygulayacaksın? Testin kapağını çıkarttıktan sonra gördüğün 5 adet deliğin üzerine idrarını denk getirmelisin. İstersen idrarını bir kabın içine aldıktan sonra da çubuğu kaba batırabilirsin.

“Hamilelik testi kaç dakikada belli olur?” hemen söyleyelim: 5 dakika kadar bekledikten sonra sonuca bakabilirsin. 10 dakikadan sonra ekranda göreceğin sonuçları önemseme, yanıltıcı olabilir.

C bölümünün yanında tek çizgi çıktıysa bu, hamile olmadığın anlamını taşır. Eğer T yazan kısımda da çizgi çıktıysa hamilesin demektir. C kısmında çizgi yok ama T kısmında varsa ya da her iki kısımda da çizgi çıkmadıysa bu, sonucun geçersiz olduğu anlamına gelir.

8. Bebe Time gebelik testi (Ort. 5 TL)

Sıradaki gebelik testi ise Bebe Time! Bu testi de diğerlerine benzer şekilde kontrol paneline 4-5 damla idrarını damlatarak uygulaman ve devamında 5 dakika kadar beklemen gerek.

Eğer sürenin sonunda testin sonuç bölümünde tek çizgi çıktıysa hamile olmadığını, çift çizgi çıktıysa gebe olduğunu düşünebilirsin. Herhangi bir çizginin çıkmaması ise sonucun geçersiz olduğu anlamına geliyor.

Bu da ilgini çekebilir: Adet Düzensizliği: Nedenleri ve Tedavi Yöntemleri Hakkında Her Şey!

9. Comfort gebelik testi (Ort. 10 TL)

Cinsel birliktelikten 8 ila 10 gün sonrası için önerilen Comfort hamilelik testini günün herhangi bir saatinde uygulayabilirsin. Çubuğu idrarına doğru tutarak ucunun ıslanmasını sağlayabilirsin.

Gerisi ise çok kolay! Islanan çubuğu kullanım kılavuzunda gösterilene uygun şekilde kapağa tak ve beklemeye başla. 5 dakika sonra sonuç bölmesinde gördüğün tek çizgi sana hamile olmadığını, çift çizgi ise hamile olduğunu haber verecek.

10. Gilda gebelik testi (Ort. 1,5 TL)

Sıradaki hamilelik testinin adı Gilda! Uygun fiyatıyla dikkatleri çeken Gilda hamilelik testi, idrarda bulunan 20 mlU/ml HCG miktarını tespit edebildiğini belirtiyor.

Bu hamilelik testini almayı düşünüyorsan, nasıl uygulayacağını söyleyelim. Test kutusunun içinde bulunan damlalığı dik tutarak kullanım kılavuzunda sana gösterilen şekilde, idrarını gerekli yere damlat ve 5 dakika sonra kontrol et.

Ekranda 2 çizgi belirmişse hamile olduğun, tek çizgi belirdiyse hamile olmadığın anlamına gelen bu testin sonucunu 20 dakikadan sonra dikkate almaman önemli!

Bunları biliyor musun: En Doğurgan Dönemini Belirlemeni Sağlayacak Yöntemler

11. Ovula gebelik testi (Ort. 16 TL)

Ovula, evde gebelik testi yapanlar için en erken sonuç veren ürünlerden biri olmasıyla dikkat çekiyor. 10 mlU/ml HCG miktarına hassasiyeti olan Ovula erken gebelik testi, %99 oranında doğru sonuç verdiğini iddia ediyor.

Hamilelik testi yaptın, sonuç pozitif çıktı. Şimdi gebelik haftası hesaplama aracımızı kullanarak "kaç haftalık hamileyim?" sorusuna cevap bulma vakti.

Bu makaleyi arkadaşlarınla paylaş: