Doğurganlık (Fertilite) Makaleleri

Doğurganlık döneminde vücutta neler olur? Kendi doğurganlık takvimini nasıl oluşturabilirsin? Doğurganlığı arttırmanın yolları neler? Makalelerimizde anlattık!

En Doğurgan Dönemini Belirlemeni Sağlayacak Yöntemler

En Doğurgan Dönemini Belirlemeni Sağlayacak Yöntemler

Hamile kalmak için ihtiyacın olan en önemli şey, cinsel ilişki için doğru zamanı belirlemek. Aksi takdirde boşa çabalamış olursun. Çünkü bedenin her gün gebelik için uygun ortamı yaratmaz. Kadınlarda yumurtlama dönemi herkes için farklıdır. Senin de hamilelik için parlak günlerin var ve onları yakalamak zorundasın. Bu yüzden doğurganlık döneminin ne zaman olduğunu, yumurtlama dönemi hesaplama işini bilmen gerek. İşe doğurganlık döneminin ne olduğuyla başlayalım.

Doğurganlıkla İlgili Efsaneler ve Gerçekler

Doğurganlıkla İlgili Efsaneler ve Gerçekler

Ailenden, arkadaşlarından, 70 yaşındaki komşu teyzeden, daha kimlerden kimlerden doğurganlıkla ilgili birçok şey duyduğunu tahmin edebiliyoruz. Bakalım doğurganlık dönemi, yumurtalık kisti, cinsel ilişki zamanı, doğum kontrol hapları ve daha niceleri hakkında söylenenler doğru mu?

Doğurganlıkla ilgili bilinen tüm efsane ve gerçekleri senin için sıraladık.

Doğurganlığı Olumlu ve Olumsuz Etkileyen 13 Faktör!

Doğurganlığı Olumlu ve Olumsuz Etkileyen 13 Faktör!

Hamile kalmanın yollarını araştırırken doğurganlıkla ilgili konuları iyi bilmen önemli. Çünkü doğurganlığın beslenme düzeni, yaş, iş hayatı, adet döngüsü gibi pek çok durumdan olumlu ya da olumsuz etkilenir. Eğer doğurganlığını azaltacak şekilde yaşarsan hamilelik planlama sürecinde sorunlarla karşılaşabilirsin.

Doğurganlığını olumlu ve olumsuz etkileyen durumları senin için araştırdık.

Doğurganlığı Arttıran Smoothie Tarifleri!

Doğurganlığı Arttıran Smoothie Tarifleri!

Beslenme elbette ki hem sağlığı hem doğurganlığı etkileyen önemli bir faktör. Eğer “Hamile kalmak istiyorum.” diyorsan doğurganlığı arttıran besinleri tüketmen işini kolaylaştırır. İşte leziz smoothie’ler tam burada imdadına yetişiyor. Hem yerken yüzünü güldürecek kadar lezzetli hem işinin gücünün arasında sana yük olmayacak kadar pratik rengârenk smoothie’leri hayatına sokmak için ne bekliyorsun?

Bu konuda daha fazla bilgi al: Doğurganlık Dönemi Hakkında Bilmen Gereken Her Şey!

Doğurganlığı Arttıran 5 Yoga Hareketiyle Tanış!

Doğurganlığı Arttıran 5 Yoga Hareketiyle Tanış!

Sağlıklı beslenme, zararlı alışkanlıkları bırakma, ovulasyon döneminde cinsel ilişkiye girme gibi doğurganlığı arttırma yolları arasında sayılabilecek pek çok şey var. Peki, sana yoganın da bunlardan biri olduğunu söylesek?

Buna da bak: Doğurganlık Dönemi Hakkında Bilmen Gereken Her Şey

Doğurganlığı Arttıran Besinler Hangileri?

Doğurganlığı Arttıran Besinler Hangileri?

‘’Hamile kalmak için ne yapmalı?’’ sorusunun cevabını merak ettiğinin farkındayız. Biz söyleyelim. İlk yapman gereken doğurganlığını arttırmak. Bunun için nelere dikkat etmen gerektiğini “Doğurganlık Dönemi Hakkında Bilmen Gereken Her Şey” yazımızda anlattık. Baksan iyi olur.

Doğurganlık Dönemi Hakkında Bilmen Gereken Her Şey!

Doğurganlık Dönemi Hakkında Bilmen Gereken Her Şey!

Hamileliği planlamaya başladıysan, doğurganlığa dair birtakım temel bilgileri bilmen yararlı olacaktır. Bu sebeple doğurganlık döneminin ne zaman başladığından ne zaman azaldığına, bu dönemde cinsel ilişkiden beslenmeye, doğurganlık sorunlarından doğurganlığın belirtilerine kadar birçok sorunun cevabını bulabileceğin bir yazı yazdık.

İşte doğurganlıkla ilgili 7 soru 7 cevap!

Doğurganlık (Fertilite)