Doğum Şekli Makaleleri

Epidural nedir, normal doğum kaçıncı haftada olur, suni sancı ile doğum zor mu, sezaryen doğumun riskleri neler? Doğum çeşitlerine dair bilinmeyenleri anlattık!

Suni Sancı ile Doğum Nasıl Olur?

Suni Sancı ile Doğum Nasıl Olur?

Suni sancı nedir ve hangi durumlarda tercih edilir? Suni sancı ile doğum nasıl yapılır? Normal sancıdan farkları nelerdir? Sana ya da bebeğine herhangi bir zararı var mıdır? Tüm merak ettiklerin burada!

Doğum Çeşitleri Neler? Hangi Doğum Şekli Sana Uygun?

Doğum Çeşitleri Neler? Hangi Doğum Şekli Sana Uygun?

Doğumun yaklaştıkça heyecan basıyor değil mi? Peki senin için hangi doğum yönteminin uygun olduğunu ve bunların nasıl ilerlediğini biliyor musun?

Merak etme, herkese uygun bir doğum çeşidi var! Hadi gel hepsine tek tek bakalım!

Normal Doğum Yapan Ünlüler

Normal Doğum Yapan Ünlüler

O ünlü annelerdir ki normal doğumdan korkmadan çocuklarını bu yolla dünyaya getirdiler. Bakalım bu ünlü anneler, hangileri?

En Duygusal Doğum Hikayeleri

En Duygusal Doğum Hikayeleri

Büyük acılı dakikaların ardından gelen o büyük mutluluk anı herkes için ayrı özel. Öyle doğumlar var ki anneler de çocuklarıyla beraber adeta yeniden doğuyorlar. Bu kutsallığı tecrübe etmiş annelerimizin Anneysen.com'da paylaştıkları doğum hikayelerinde yer alan duygu yüklü anları seninle buluşturuyoruz.

Sen de bizimle bu özel anlarını diğer annelerle paylaşabilirsin!

Hem Sancısı Hem Mutluluğu Bol Doğum Hikayeleri

Hem Sancısı Hem Mutluluğu Bol Doğum Hikayeleri

Saatlerce çekilen sancıların ardından minik yavruyla karşılaşılan o an… Onun varlığı dünyaya bedel biliyoruz. Annelerimizin Anneysen.com'da paylaştıkları bol sancılı ama mutlu sonlu doğum hikayelerini senin için derledik. Yanına mendil almayı unutma!

Sen de kendi eşsiz doğum hikayeni buradan paylaşabilirsin.

Normal Doğum Yapanlar Yaşadıklarını Anlatıyor!

Normal Doğum Yapanlar Yaşadıklarını Anlatıyor!

Mucizevi ve unutulmaz anlarla dolu bir olay olan doğum, her anne için ayrı anlamlı ve özel! Her kadının farklı hisler tecrübe ettiği, farklı dersler aldığı, farklı acılar çektiği ancak aynı güzel sona ulaştığı bu eşsiz anılardan senin için bir derleme yaptık. Bu yazımızda normal doğum yapanların yorumları ve annelerin Anneysen.com'da bizlerle paylaştıkları duygu ve tecrübelerini okuyacaksın!

Sen de doğum hikayelerini bizlerle paylaşmak ister misin?

17 Ünlü Anne Hangi Doğum Şeklini Tercih Etti?

17 Ünlü Anne Hangi Doğum Şeklini Tercih Etti?

Özel hayatlarıyla çok konuşulan ünlülerin hayatında merak edilen bir diğer konu, hangi yöntemle doğum yaptıkları. Kimisi 30’lu yaşlarından sonra kimisiyse daha gencecikken anne olan ünlü isimlerin her birinin ayrı bir doğum hikayesi var. Hadi bakalım, ünlü simalar hangi doğum şekillerini tercih ettiler, öğrenme vakti!

Sezaryenden Sonra Normal Doğum

Sezaryenden Sonra Normal Doğum

“Sancısı olmasa şu normal doğum çok iyi aslında.” diye diye anne adayları korkuları ve bir bakıma da doktorlar tarafından sunulan birtakım mazeretler nedeniyle sezaryen doğumu tercih ediyorlar.

Fakat doğumdan sonraki ağrı ve sızılar, yaşanan fikziksel ve ruhsal zorluklar, emzirme problemleri ve bebeklerinin bakımı için uzun süre yardıma ihtiyaç duyma gibi unsurların etkisiyle anneler, ikinci gebeliklerde sezaryenden sonra normal doğumu merak etmeye başladılar.

Biz de bu merakı ortadan kaldırmak için yazımızda, sezaryenden sonra normal doğumu, bir diğer adıyla sezaryenden sonra vajinal doğumu (SSVD) anlattık. Doğumla ilgili pek çok konuda olduğu gibi burada da bitakım riskler ve avantajlar söz konusu. Hadi oku ve öğren bakalım.

Epidural Doğum Nedir, Nasıl Uygulanır?

Epidural Doğum Nedir, Nasıl Uygulanır?

Epidural ya da halk dilindeki “ağrısız doğum” normal ve sezaryen doğumlarda çekilen ağrıları ortadan kaldıran bölgesel bir anestezi türü. Anneler epidural doğum yöntemiyle ağrısız bir doğum gerçekleştirmenin keyfinin yanında, tercihleri sezaryenden yana olursa bebişlerini erkenden görebilme şansı da buluyorlar.

Peki, bu yöntem tam olarak nedir ve nasıl uygulanır? Doğumuna az bir vakit kalmışken bu görev tabii ki bize ait. Hepsini açıkladık, hadi başlayalım.