Hem Sancısı Hem Mutluluğu Bol Doğum Hikayeleri

Hem Sancısı Hem Mutluluğu Bol Doğum Hikayeleri

Saatlerce çekilen sancıların ardından minik yavruyla karşılaşılan o an… Onun varlığı dünyaya bedel biliyoruz. Annelerimizin Anneysen.com'da paylaştıkları bol sancılı ama mutlu sonlu doğum hikayelerini senin için derledik. Yanına mendil almayı unutma!

Sen de kendi eşsiz doğum hikayeni buradan paylaşabilirsin.

1. 4 saatlik normal doğum hikayem

Doğum Boyu: 52 cm

Doğum Kilosu: 3450 gr

Doğum Tipi: Normal

Hastane: Özel Atakent Hastanesi

“…Yarı yolda sancım başladı ve kalan suyum da geldi. Hastaneye geldik arabadan indiğimde sırılsıklamdı elbisem."

…Doktora 'Ne olur beni sezaryene al gücüm yok, yapamıyorum.' dedim. Doktorum reddetti, 'Gençsin her şey güzel gidiyor sezaryene alamam, normal yapmalısın ve ıkınmalısın bebeğini sıkıntıya sokacaksın yoksa.' dedi."

"Sancı geldikçe ıkındım doktorum da 'Hadi kızım biraz daha!' diyerek bana destek veriyordu. Annem 'Başını gördüm!' diye haykırınca inanamadım, sancıdan bir şey hissetmiyordum. Bir sonraki sancıda tekrar ıkınırken doktor iğne vurdu ve kesik attı sonrasında eliyle rahmimi açıp bebeğin başını tutup çevirerek bebeği çıkarttı. Ve mutlu an... Bebeğimi gördüm, simsiyah saçları bembeyaz teni hayalimdeki gibiydi. Ağlama sesi dünyanın en güzel sesiydi...”

Hikayenin devamı için: 4 Saatlik normal doğum hikayem

2. Canım oğlumm

Doğum Boyu: 52 cm

Doğum Kilosu: 3750 gr

Doğum Tipi: Sezaryen

Hastane: Gültepe Ensar Hastanesi

“…Sancım öyle çok ki 'Yardım et.' diyorum ebeye 'Ölüyorum.', 'Çekeceksin.' diyor. Bağladı NST’ye yatırdı beni, durmak ne mümkün. Kalktım içimden bir şey koptu sanki. 'Al sezaryene.' dedim. İkiletmek yok, amaç oymuş zaten fazla kazanacak ya. Sancılı girdim sezaryene, genel narkozla uyuttu, sekizde aldım oğlumu. O emmeye çalıştıkları an var ya işte o an 'Anneyim.' dedim çok güzel anlatılmaz bir şey bu. Rabbim her anneye nasip etsin tattırsın bu duyguyu…”

Hikayenin devamı için: Canım oğlumm

Yanına bir mendil al: En Duygusal Doğum Hikayeleri

3. glsema annenin doğum hikayesi

Doğum Boyu: 53 cm

Doğum Kilosu: 3700 gr

Doğum Tipi: Normal

Hastane: Özel Hüma Hastanesi

“…Ben sancıdan duramıyorum sonra saat gece 4 oldu ve benim sancım artık inanılmaz derecede şiddetli."

"...Evden çıkarken aramıştım doktorumu. Sonra yatırdılar ve NST’ye bağladılar, sancı serumu taktılar. O serumu taktıktan sonra asıl sancıyı gördüm ben zaten. Çok kötüydü bebeğin aşağıya inmesine kadar o sancıyı çekmek."

"Ve büyük an geldi. Bizim küçük hanım sonunda aşağıya indi ve beni doğum odasına aldılar. Büyük bir ıkınmadan sonra bizim prenses doğdu ve tüm ağrı sancı unutuldu. :)) Şimdi kızım 3 aylık ve Rabbime her gün şükrediyorum bana böyle bir nimet verdiği için.”

Hikayenin tamamı için: glsema annenin doğum hikayesi

Her şeyin bir çaresi var. Doğum Korkusu Nasıl Yenilir? videomuzda anlattık.

4. Muratemir annenin doğum hikayesi

Doğum Boyu: 55 cm

Doğum Kilosu: 3600 gr

Doğum Tipi: Normal

Hastane: Nisa Hastanesi

“…Artık sancılar kendilerini iyice hissettirmeye başlamıştı. 'Birazdan oğluma kavuşacağım.' diye diye 9 saati geçirdik. Dünyalar tatlısı oğlum canım evladım Kurban Bayramı arifesi iki kişilik dünyamıza bir daha çıkmamak üzere geldi. Hoş geldi.”

Hikayenin tamamı için: Muratemir annenin doğum hikayesi

5. Ressam47 annenin doğum hikayesi

Doğum Boyu: 55 cm

Doğum Kilosu: 3600 gr

Doğum Tipi: Normal

Hastane: Nisa Hastanesi

“…Allah insanlara çekemeyeceği acı vermezmiş, bir şekilde o sancılar çekiliyor. 2 saate yakın sancı çektikten sonra beni epidural anestezi olmam için başka odaya aldılar. Sancılar bir gelip bir gittiğinden, sancının olmadığı o yarım dakikalık zamanda doktor bey sırtımdan iğne vurdu ve anında sancım kesildi. O esnada suyum geldi."

"Artık doğum iyice yaklaşmıştı. 1 saatte sancıların yerini ıkınma isteği aldı ve beni 22.30’da doğumhaneye aldılar. 15 dakikada doğum gerçekleşti. O esnada insana öyle bir kuvvet geliyor ki hayret etmemek elde değil. Bebeğimin ağlayışını duydum ve görünce çok duygulandım. Ne sancım ne ıkınma isteği hiçbir şey kalmamıştı…”

Hikayenin tamamı için: Ressam47 annenin doğum hikayesi

6. harunumm annenin doğum hikayesi

Doğum Boyu: 53 cm

Doğum Kilosu: 3000 gr

Doğum Tipi: Normal

Hastane: Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi ve Araştırma Hastanesi

“…Öğleden sonra 4 gibi sancılarım tuttu ve saat 9 gibi artık tamamen dayanılamayacak hale geldi. Hemen hastaneye gittim çok zor bir doğum oldu, çok acı çektim. Kendi sancımdı ama çok kan kaybettim. 'Beni sezaryene alın.' diye bağırmıştım ama ebelerimden ALLAH razı olsun, sabrettiler."

"Ve 23 Nisan’ın ilk saatlerinde gece saat 3 buçukta dünyalar tatlısı oğlum oldu. O an mükemmel bir duygu ya anlatılmaz yaşanır… Ağlamamak elde değil…”

Hikayenin tamamı için: harunumm annenin doğum hikayesi

7. enmasumum annenin doğum hikayesi

Doğum Boyu: 49 cm

Doğum Kilosu: 3220 gr

Doğum Tipi: Normal

Hastane: Medibafra Özel Hastanesi

“Suni sancı ile normal doğum yaptım. Annenin ne demek olduğunu o sancılarda öğrendim. Bebeğim dünyaya geldiği an onun ilk sesi, onu görmem o anda anlatılmaz bir duygu, çok canım yandı doğumda…”

Hikayenin tamamı için: enmasumum annenin doğum hikayesi

Sancıların başladı, hastaneye gittin. Normal doğum için seni hangi evreler bekliyor?

8. Gokseny Annenin doğum hikayesi

Doğum Boyu: 50 cm

Doğum Kilosu: -

Doğum Tipi: Normal

Hastane: Medilife

“…Sancılarım arttı ve gittikçe sıklaştı akşam 21:30 gibi hastanedeydik, açılmam 2 cm olmuştu ve ağrılar şiddetlenmişti. Gittikçe dayanılmaz bir hal aldı fakat 5 cm’den sonra suyum geldi ve bir anda rahatladım. Doğumhaneye giderken ağrılarım hafifletmişti eşime baktım ve çıkınca dünyanın en güzel varlığını kucağıma alacağımı düşündüm."

"Doğumum çok rahat ve güzel geçti 15 dk sonra kızım dünyaya geldi, 15 dk da diğer işlemler. :) Yarım saat sonra çıkmıştım gözyaşlarımı tutamadım, bir kadının yaşaması gereken en güzel duygu bence…”

Hikayenin tamamı için: Gokseny annenin doğum hikayesi

Bu tecrübeleri babalar da paylaşıyor: Baba Adaylarının Doğuma Girdiği Doğum Hikayeleri

9. sutanne annenin doğum hikayesi

Doğum Boyu: 51 cm

Doğum Kilosu: 3260 gr

Doğum Tipi: Sezaryen

Hastane: Ege Sağlık

“…Zaten o gün verdim ben bütün hamilelik kilolarımı. Karnım yukarda toplanmaya başladı. Sanki her sancıdan sonra karnım yukarı çıkıyordu. Dayanamamaya başladım. Gözümden yaş geliyordu artık. Çektiğim sancıyı görmesinler diye odadan da çıkmıyorum. Eşim dayanamadı en sonunda ebeyi çağırdı. Ebe beni görür görmez anestezi odasına götürdü, belimde kateter açılması için. Kateteri takabilmeleri için kıpırdamam lazım. Ama olmuyor. Çünkü sancım sık geliyordu. En sonunda takıldı.”

“Ebem bağırdı. '19.55 Ecem bebek doğdu'. Beklediğim sağlıklı ağlaması geldi “Annieee” diye. Ağlamaya başladım. Yanıma yaklaştırdılar kokladım. Herhalde ağladığına sevineceğim başka bir zaman olmaz…”

Hikayenin tamamı için: sutanne annenin doğum hikayesi

10. ranasenay annenin doğum hikayesi

Doğum Boyu: 50 cm

Doğum Kilosu: 2850 gr

Doğum Tipi: Normal

Hastane: Kadın Doğum Hastanesi

“…Arkadaşıma 'Ben bayılacağım başım dönüyor, çıkarsınlar serumu.' dedim. Arkadaşım gitti 'Bayılmadan doğuma alalım.' demişler ve girmeden eşimi gördüm, kapıda bekliyor. Ağlıyordum 'Hep senin suçun.' dedim yüzüne. O da 'Ağlama.' dedi. Neyse girdik doğuma besmeleyle. 'Ikın.' diyorlar ıkınıyorum. Derken derken 'Alt tarafımı hissetmez oldum.' dedim ebeye."

"Buz gibiydim 'Doğuramayacağım.' derken alttan bir acı hissettim, makas atmış. 'Ne yapıyorsun sen ya!?' diye bağırdım ebeye. Ben bağırırken diğer ebe de karnıma çöktürdü ve bebişim dünyaya geldi. O an her şeyi unuttum, bütün acıları her şeyi. Karşımda o vardı meleğim…”

Hikayenin tamamı için: ranasenay annenin doğum hikayesi

Doğumun türlü türlüsü var, bir de bunları dinle: Normal Doğum Yapanlar Tecrübe ve Duygularını Anlatıyor!

Bu makaleyi arkadaşlarınla paylaş: