En Faydalı Bebek Gelişim Kitapları

Bebeğini kucakladığın andan itibaren karşılaşacağın pek çok durum söz konusu olacak. Deneyimin olmadığı bu konularda nasıl davranman, nelere dikkat etmen gerektiği ile ilgili bilgilere ihtiyaç duyabileceğini tahmin ediyoruz.

Bu bilgilere ulaşmanın en iyi yollarından biri bebek gelişim kitaplarından faydalanmak olabilir. Bu yazımızda bebeklerle alakalı her konuda faydalanabileceğin 7 bebek gelişim kitapları tavsiyesi yaptık. Bebek gelişimi için okunması gereken kitaplara mutlaka göz at.

1- Bebekler Ne İster: 0-2 Yaş Bebekler için Ay Ay Gelişim ve Sağlıklı Büyüme Rehberi

Bebekler Ne İster

Yazar: Elif Pınar Çakır

Yayınevi: Koridor Yayıncılık

İlik bebek gelişimi kitap önerisi Instagram’da Güncel Anne ismiyle tanınan Elif Pınar Çakır’ın Bebekler Ne İster kitabı. Bu kitap, doğumdan 2 yaşına kadar bebeklerin tüm gelişim evreleri hakkında gereken her bilgiyi veriyor ve acemi annelerin gönül rahatlığı ile bebekleri ile ilgilenmesine yardımcı oluyor. Ayrıca bu kitap sayesinde anneler, bebeklerinin ne istediğini anlayacak ve ikisinin de mutluluğunun kapılarını aralayacak!

Bunlara da ihtiyacın olacak: Her Annenin Okuması Gereken Çocuk Gelişim Kitapları

2- Bebeğinizin İlk Yılında Sizi Neler Bekler?

Bebeğinizin İlk Yılında Sizi Neler Bekler?

Yazar: Heidi E. Murkoff, Sandee E. Hathaway, Arlene Eisenberg

Yayınevi: Epsilon Yayınevi

Bebeğinin karmaşıklıklarla dolu ilk yılı için rehber bir kitaba ihtiyacın varsa “Bebeğinizin İlk Yılında Sizi Neler Bekler?” kitabı ilk tercihlerinden biri olmalı. Sağlık, bebek bakımı, bebek ihtiyaçları, gelişim özellikleri, beslenme önerileri ve ihtiyacın olabilecek her türlü bilgiyi bu kitapta bulabileceksin. Bu kitap bebeğini 3 yaşına kadar sorunsuz büyütebilmen için sana yardımcı olacak. Bu kitap en iyi bebek kitapları arasında bulunuyor.

3- Fasulyenin Günlüğü

Fasulyenin Günlüğü

Yazar: Selçuk Somer, Özlem Dilber

Yayınevi: Remzi Kitabevi

Bebek gelişimi kitapları tavsiyelerimiz Fasulyenin Günlüğü ile devam ediyor. Anneliği eğlenceli bir anneden ve uzman bir doktordan dinlemeye ne dersin? Anne, herkesin yaşadığı ebeveynlik sorunlarını komik bir şekilde dile getiriyor, doktor ise anlaşılır bir dille bu sorulara yanıt veriyor. Basit, eğlenceli ve açıklayıcı bir bebek gelişim kitabı seni bekliyor. Bu kitapla bebeğinin sorunlarına yanıt bulacak, aynı zamanda ebeveynliğin stresinden de arınmış olacaksın.

Bebek Kitapları Arasından Uyku Öncesi İçin 10 Öneri!

4- Modern Bebek Bakımı

Modern Bebek Bakımı

Yazar: Dr. Erhan Ateş

Yayınevi: Doğan Kitap

Bebek bakım kitabı tavsiyeleri arasında Modern Bebek Bakımı olmazsa olmazdı. 0-3 yaş bebek gelişimi kitapları arıyorsan, Modern Bebek Bakımı sana yardımcı olabilir. Yenidoğan döneminden 2 yaşa kadar, bebek beslenmesi, bakımı, uyku, aşılar, sünnet, acil durumlar, hastalıklar ve hatta bebeğinin gelişimine destek olacak ebeveyn davranışları hakkında gerekli tüm bilgileri bu kitapta bulabilirsin. Kitabın yazarı Erhan Ateş de bir uzman, bu sayede bu kitaptaki bilgiler seni daha da rahatlatacak.

5- Harika Haftalar

Harika Haftalar

Yazar: Dr. Hetty Van De Rijt, Dr. Frans Plooij

Yayınevi: Pegasus Yayınları

Bebek gelişimi ile ilgili kitaplar arasında dünya çapında en çok satanlardan biri olan Harika Haftalar, bebeğinin ilk 20 ayında karşılaşacağın zorluklarla baş etmenin püf noktalarını sana anlatacak. Bebeğinin ataklarını yönetme, davranışlarını anlamlandırma, huysuz zamanlarında onu neşelendirmenin yolları gibi birçok bilgiyi bu kitapta bulacaksın. Harika Haftalar, bir bebek gelişim aşamaları kitabı olarak da değerlendirilebilir.

Hepsi işine yarayacak: Modern Annelerin Okuması Gereken Kitaplar

6- Bebek Bakım Sorunlarına Mucize Çözümler

Bebek Bakım Sorunlarına Mucize Çözümler

Yazar: Melinda Blau , Tracy Hogg

Yayınevi: Gün Yayıncılık

Tüm annelerin hayali gece deliksiz uyuyan, ağlamayan, sessizce oynayan, eğlenmeyi seven, dertsiz bir bebek değil mi? En iyi bebek gelişim kitaplarından biri olan Bebek Bakım Sorunların Mucize Çözümler, annelere bunu vadediyor. Ebeveynlere bilinçli eğitimin nasıl gerçekleştirebileceğini anlatan bu kitap, patronluğu bebeğe kaptırmadan bebek büyütmenin inceliklerini anlatıyor. Bu kitap bebek bakımı kitap önerileri arasında başı çekiyor.

7- Güvenli Bağlanma

Güvenli Bağlanma

Yazar: Pedagog Adem Güneş

Yayınevi: Timaş Yayınları

Bebek bakım kitaplarında son olarak "Güvenli Bağlanma" bulunuyor. Bebeklerin anneye bağlanması her zaman korkutucu bir durummuş gibi görünür ama doğru şekilde ve doğru dozda ayarlandığında bağlılık güzeldir. Pedagog Adem Güneş bu kitabında güvenli bağlanmanın nasıl olabileceği, bağlılıkların nasıl yönetilebileceği gibi durumlara değiniyor.

Çocuk Kitapları Hangi Özelliklere Sahip Olmalı?