Birbirinden Şirin 8 Bebek Odası Perdesi ile Odalara Güneş Doğuyor

Gün ışığı, kapalı bir alanda dikkatimizi çeken ilk şeylerden biri ve bir odaya girdiğimiz anda gözlerimiz pencerelere çevriliyor. Haliyle bu pencereleri en zarif ve sevimli perdelerle süsleyebilmek önemli. Senin için seçtiğimiz bebek odası perde modelleriyle hem gözün açılsın hem de ufaklığın odası zevkle döşensin.

1. Her zaman bir numara: Bebek odasında fon perde

Bebek odası fon perdeleri, oda dekorasyonunda bir numaralı tercih. Onları ister tek başına kullan, ister tül perdeyle, istersen de stor perdeyle. Tüm perde modelleriyle kullanıma uygunlar. Bebek mobilyalarıyla bütünlüklü bir uyum yakalamak için fon perdelerin birbirinden zarif modellerine göz atabilirsin. Ayrıca şık perdeni sevimli bir aksesuarla süslemek istersen, şirin hayvanları perde tutucu olarak kullanabilirsin.

Bunlara dikkat: Bebek Odası Dekorasyonunda Dikkat Etmen Gereken 7 Faktör

2. Modern ve pratik: Bebek odasında stor perde

Modern tasarımları ve pratik kullanımlarıyla ön plana çıkan stor perdeler, gün ışığından faydalanmak için çok elverişli. Bebek odası stor perdelerini fon perdelerle birlikte de kullanabilirsin. Ayrıca şık bir oda dekorasyonu için oldukça modern bir tasarıma sahip olan katlamalı stor perde modellerini de tercih edebilirsin.

Perde ve halı uyumu önemli: 12 Bebek Odası Halısı ile Hayvanlar Alemini Bebeğinin Dünyasına Taşı

3. Evimizin her şeyi: Bebek odası perdeleri Ikea'da

Evimizin her şeyine yetişen Ikea, bebek odası perdeleriyle de annelerden elini çekmiyor. Ikea’nın bebek odası kanat perde modellerine internet adresi üzerinden göz atabilirsin. İstenilen uzunluğa kolayca ayarlanabiliyorlar, cırt cırtları sayesinde perde bağları da kolaylıkla açılabiliyorlar. Makinede yıkayabilir, orta ısıda ütüleyebilirsin. Sağdaki desenli kanat perdenin fiyatı 84,99 TL, soldaki modele ise 74,99 TL’ye sahip olabilirsin.

Doğadan esintiler de hiç fena olmaz: Doğadan ilham Alınan 10 Bebek Odası Dekorasyon Fikri

4. Evlerin olmazsa olmazı: Bebek odasında tül perde çeşitleri

Tül perdeler, evlerimizin olmazsa olmazları. Hem çok şıklar hem de odalara ferahlık veriyorlar. Çizgi film karakterlerinin yer aldığı, kelebeklerin uçuştuğu, çiçeklerin açtığı, sevimli minik hayvanların yer aldığı modelleriyle bebek odası tül perdeleri çok geniş bir yelpazeye sahip.

Buradaki sticker'larla da süper olur: Son Yılların Trendi: Birbirinden Şık Çocuk Odası Duvar Sticker’ları

5. Son yılların modası: Bebek odasında rustik perde modelleri

Ahşap bebek odası dekorasyonunun bir numarası, tabii ki rustik perdeler. Son yıllarda yeniden moda haline gelmesiyle bebek odalarında da sıkça kullanılmaya başlandı. Farklı renk ve desenleriyle özgün ve modern bir ambiyans yaratmak isteyenler için iyi seçim. Bebek odası rustik perde modelleri, metal ve ahşap kullanımlarıyla yaygınlar.

Neler var neler: Doğal ve Sağlıklı: Ahşap Beşiklerle Döşenmiş Bebek Odaları

6. Derin uykuların sırrı onda: Bebek odasında karartma perde

Zifiri karanlık odaların ve güneşe karşı odayı soğuk tutmanın sırrını içinde barındıran karartma perdeler, şık bir bebek odası dekorasyonu için iyi seçim. Bu güneş ışığını geçirmeyen perde modeliyle, bebeğin deliksiz bir uyku çekecek.

Uyku alanında konfor önemli: Bebek Beşikleri ile Dekore Edebileceğin 11 Uyku Alanı

7. İster tek başına ister fon perdeyle kullan: Bebek odasında zebra perde

Karartma perdelerin ve tül perdelerin özelliklerini bir arada taşıyan zebra perdeler, şık tasarımlarıyla bebek odalarında da çok kullanılıyorlar. Bebeklerin neşeli dünyalarına genellikle desenli modelleriyle giriyorlar. Bebek odası zebra perdeleri tek başına kullanabileceğin gibi, fon perdeyle birlikte de kullanabilirsin.

Ekonomik ve şık önerilerimize de göz at: Bebek Odası Dekorasyonu İçin Bütçe Dostu Öneriler

8. Bebek odası için perde fikirleri: Kendin yap!

Bebek perdelerini süslemek bu kadar modayken, miniğinin odası için maharetli ellerinden bir şeyler çıksın ister misin? Hadi, bebek odası perden için kolları sıvama vakti!

  • İlk yapman gereken bir perden için kumaş seçmek. Dilersen kullanmadığın nevresim ve kıyafetlerini kesebilirsin. Kumaşının kenarlarını içeri doğru pay bırakarak dik.
  • İkinci adım renkli ponponlar! Hazır halde satılan ponponları, koton iplikle perdenin kenarlarına dik. İşte perden hazır!
  • Ve son olarak bu renkli ponponlardan bir parça keserek, perde tutucu olarak kullanabilirsin. Ayrıca ponponları kumaşın üzerine dikerek, bebek odası perdeni süsleyebilirsin.

Perde tutucu olarak ponpon kullanmak istemezsen, aksesuar olarak özellikle rustik bebek odalarıyla tam bir konsept oluşturan ağaç dallarını kullanabilirsin.

Daha farklı perde modellerine de göz atmak istersen: Şirin mi Şirin Bir Oda İçin 9 Çocuk Odası Perdesi yazımıza bakabilirsin.