Vintage Bebek Odalarının Vazgeçilmezi Sepet Beşikler

Vintage modası; giyimde, saçlarda, makyajlarda, her yerde kendini gösterirken ev dekorasyonuna yansımaması beklenemezdi. Ev dekorasyonuna yansımışken, bebek odası dekorasyonuna neden uyarlanmasındı? Eğer sen de vintage tarzına hayran biriysen, bebeğinin odasını da bu şekilde dekore etmek istiyorsan, vintage bebek odalarına en çok yakışan sepet beşik modellerinden bazılarını senin için seçtik. Bu yazıda nostalji rüzgarları esecek!

1- En vintage beşikle başlayalım: Bez sepet beşik

Siyah beyaz filmlerde, kartpostallarda, bu beşikleri görmemek imkansız! Fırfırlar, danteller, cibinlikler ve demir ayaklarla süslü bu sepet beşikler, eski zamanları bebeğinin odasına taşıyacak. Bu beşiği almışken, bebek odasını da bu tarza uygun döşemeyi unutma!

Bu yazı sana fikir verecek: Bebek Beşikleri ile Dekore Edebileceğin 11 Uyku Alanı

2- Sepet beşikler de doğal olur: Bambu beşik

Biz bambuyu pandaların yemek malzemesi olarak bilsek de, bambu aslında oldukça doğal, sağlam ve mobilya üretiminde sık sık gördüğümüz bir malzeme. Haliyle sepet bebek beşiklerinde de bu malzemeyi görüyoruz. Bambu mobilyalar, eski zamanlarda daha sık kullanıldığı için artık vintage kategorisine girdi. Haliyle sepet bambu beşikler de vintage bebek odalarını süsleyecek.

Bu beşikler hoşuna gittiyse bakman lazım: Doğadan ilham Alınan 10 Bebek Odası Dekorasyon Fikri

3- Doğallık devam ediyor: Hasır sepet beşik

Hasır malzemesi bir beşik için doğru bir tercih mi diye düşünebilirsin ama bu beşikleri gördükten sonra fikrini değiştireceksin. Bu sepet beşikler gerçek, yeşil yapraklı bitkiler ve ahşap mobilyalarla mükemmel bir birliktelik sağlıyor.

4- Örgüsüz, dantelsiz vintage mı olur: Örgü sepet beşik

Makrame ile örülmüş örgü sepet beşikler bebek uyutmak için harika bir alternatif olacak. Ayrıca küçük bebek odaları için de modellerini tercih edip bebek odasının bir köşesinde kullanabilirsin.

Sen de böyle bir alana sahipsen, bu fikirlere göz atmalısın: Küçük Bebek Odaları İçin Büyük Kolaylık Sağlayan Öneriler

5- Bebeğin sallana sallana uyusun: Hamak beşik

Konumuz sepet beşiklerse, tabii ki hamak beşikler hakkında da konuşmamız lazım. Hamak beşiklerin her türlü malzeme ile yapılanı mevcut ama vintage bir bebek odası içerisinde kullanmak istiyorsak yine devreye hasır ve bambular giriyor. Bu sallanan beşik modeliyle, bebeğini uyutmak artık çocuk oyuncağı!

Ama tek başına beşikle olmaz: Deliksiz Bir Uyku İçin İdeal Bebek Yatağı Nasıl Seçilir?

6- Ahşap da olur: Ahşap sepet beşikler

Bu beşikler aslında görünüm olarak sepet beşik modellerine benzese de, sepet beşikler kadar portatif bir beşik çeşidi değil. Ama vintage görünümü, şıklığı ve doğallığıyla bebeğinin odasını süslememesi için hiçbir nedeni yok!

Diğer modelleri bu yazımızda: Doğal ve Sağlıklı: Ahşap Beşiklerle Döşenmiş Bebek Odaları

7- İddia ediyoruz, böylesini görmedin: Fıçı şeklinde sepet beşik

Fıçı şeklinde bir beşik fikri önce kimin aklına geldi bilemiyoruz ama dekoratif olarak hiç de fena görünmüyor. Halatlarla tavana bağlanan bu yarım fıçı görünümündeki sepet beşik sana hitap ediyor mu bilemiyoruz ama görmeni istedik!

8- Hazneli sepet beşik

Bu sepet beşik modellerinin her türlü versiyonunu bulmak mümkün. İster hasır, istersen modernize edilmiş sepet beşiklerden üretilmiş bu beşiklerin altında, bebeğinin her an ihtiyacı olan bazı malzemeleri koyabileceğin bir hazne bulunuyor.

Kararın sepet beşikten yana olsa da, bu fikirlerden yararlanmalısın: Uyuyup da Büyümeden Önce: Beşik Nasıl Seçilir?