Anneysen Pazar Açıldı: Ekonomik Annenin İkinci El Alışveriş Rehberi

Anneysen Pazar Açıldı: Ekonomik Annenin İkinci El Alışveriş Rehberi

Bebek alışverişi adeta uçsuz bucaksız bir deniz. Bu denizi dalgalandırıp elini versen kolunu kaptırma riskiyle seni başbaşa bırakacak şey ise bebek ürünlerinin fiyatları.

Bu nedenle ikinci el alışveriş, annelerin B planı olmaktan çıkmaya başladı. İkinci el bebek eşyalarını almak da satmak da bütçeni rahatlatan bir durum. Fakat sadece bu kadarla da sınırlı değil.

Anneysen Pazar'ın açılışı şerefine hazırladığımız ekonomik annenin ikinci el alışveriş rehberine hoş geldin!

Bebeklerin büyüme hızına bütçe mi dayanır?

Hastaneden eve geldiğinde minnacık olan bebeğin birkaç ay içinde bile nasıl da hızla büyüdü değil mi? Halbuki hamileliğinde bile hevesle aldığın yenidoğan kıyafetlerini kaç kere giydi ki? Neden onları yeni doğum yapmış diğer annelere satmayasın?

Hem alıcı hem de satıcı tarafından bakıldığında ikinci el bebek eşyalarını satmak çok karlı bir durum. Örneklerle devam edelim. İlk adım ayakkabıları o kadar kısa bir süre giyilebiliyor ki yüzlerce lira verip bunların sıfırını alacağına o parayı bebeğinin başka ihtiyaçları için kullanırsın. Hem az kullanıldıkları için eskimiyorlar da.

İkinci elde de lazım olur: 10 Markanın En Uygun 20 İlk Adım Ayakkabısı

İkinci el bebek eşyalarının fiyatları ile sıfır olanlar arasında dağlar kadar fark var

Tabloda bebek eşyalarından birkaçını sıfır ve ikinci el fiyatları ile karşılaştırdık. Fakat unutma; Chicco, Kanz, Kraft, Tommybaby gibi birçok markanın, model ve kalitelerindeki farklılıklarından dolayı fiyatları arasında uçurumlar olabiliyor. Bunlara ortalama gözüyle bak. Yoksa sıfır bir bebek arabasının 200 TL olanı da var, 950 TL olanı da.

Sıfır Ürün (Ort. fiyat) İkinci El Bebek Eşyası (Ort. fiyat)
Bebek arabası 600 TL 400 TL
Beşik 500-0 TL 300 TL
Oto koltuğu 450 TL 250 TL
Ana kucağı 300 TL 150 TL
Bebek dolabı 1000 TL 600 TL
Yenidoğan hastane çıkış takımı 100 TL 55 TL

En çok satılan 2. el ürünlerden biri o: İkinci El Bebek Arabası Alırken Dikkat Etmen Gereken 6 Şey

Hediye gelen kıyafetleri satıp paraya dönüştür

Bebeğin doğduğunda ya da doğum günlerinde bazen o kadar çok hediye kıyafet gelir ki bazılarını giydiremeden, etiketleri üstünde dolaba kaldırır orada unutursun. Ya da senin afacan hızla büyüdüğünden giydirmeye fırsatın olmaz. Neden onları satıp paraya dönüştürmeyesin?

Duyarlı bir anne olduğunu hep hissettik: Dönüşüme katkı sağla

Anneden anneye, elden ele ikinci el alışverişe ortak olduğunda ürünlerin dönüşümüne, uygun fiyata ihtiyacı olanlarla buluşmasına ortak oluyorsun. Biz teşekkür ederiz.

Bunu da okumak istersin diye düşündük: Anneysen Pazar'dan İkinci El Oyuncak Alıp Satman İçin 6 Neden

İkinci elde daha fazla ürün çeşidi var

Bir mağazaya gittiğinde sezon neyse, o zamanın trendi neyse o ürünleri bulursun. Fakat özellikle ikinci el bebek kıyafetleri başta olmak üzere dekorasyondan ana kucağına birçok farklı modelle karşılaşabilirsin.

"2. el kıyafet satmak istiyorum." dediler, bak bakalım ihtiyacın olan şeyler var mı:

Çek fotoğrafını koy Anneysen Pazar'a, satılsın

Anneysen Pazar'ı telefonuna indir, satmak istediğin ürünlerin fotoğrafını çek, saniyeler içinde yükle ve satılmasını bekle. İkinci el bebek arabası satanlardan oyuncak alanlara, anneler hep burada. Aşırı pratik, ekstra zaman harcamana hiç gerek yok.

Komisyonsuz satış fırsatı ile paranın hepsi senin

İkinci el eşya sitelerinin hemen hemen hepsinde satıştan komisyon kesiliyor, yani sattığın ürünlerden komisyon payı kadarı siteye gidiyor. Anneysen Pazar %0 komisyonla sattığının hepsini sana bırakıyor.

İkinci elde alıp satabileceğin ürün yelpazesi çok geniş

Bebek arabası, beşik, ana kucağı, oto koltuğu, bebek yatağı, dolap, mama sandalyesi, bebek salıncağı gibi daha pahalı ve büyük parçalar ikinci elde en çok rağbet gören ürünler.

Okuduktan sonra bize teşekkür edeceksin: A'dan Z'ye Oto Koltuğu Seçme Rehberi

Bunların yanında oyun halısı, oyuncak, bebek kıyafetleri, bebek telsizi, buhar makinesi, biberon ısıtıcı gibi çok geniş yelpazedeki ürünleri de alıp satabilirsin.

Yine bir dönem kullanılan hamile kıyafetleri, hamile yastığı, hamile kitapları gibi ürünler de Anneysen Pazar'dan uygun fiyata alınıp satılan ikinci el ürünlerden.

Püf noktalarını veriyoruz: Ucuz Hamile Giyim İçin Bilmen Gerekenler

İkinci el süt sağma makinesi alınır mı?

Evet, bunun hijyeni tehdit eden hiçbir durumu yok. Çünkü süt pompasının makinesini alıp hortumunu, vakumu yapacak ucunu, yani çeşitli yedek parçalarını ayrı olarak alabilirsin.

Elektrikli mi Manuel mi: Süt Sağma Makinesi Nasıl Seçilir?

İkinci el biberon ya da emzik?

Biberonun şişesini ikinci el alıp ucundaki emzik için elbette sıfır olanları tercih etmelisin. Zaten kimse bebeğinin kullandığı biberon emziğini satmaz. Haliyle emzikte de paketli, hiç kullanılmamış olanları tercih etmelisin.

Hangi Biberonu Almalısın? Annelerin En Çok Tercih Ettiği 9 Biberon Markası ve Modeli

Alıcı ve satıcı arasında birebir diyalog mümkün

İnternetten alışveriş yaptığında ürün gerçekten gösterildiği gibi mi, eline ne zaman ulaşır gibi soruların cevaplarından tam olarak emin olamazsın. Fakat Anneysen Pazar'da satıcılarla birebir iletişime geçerek sohbet edebilir, aklındaki soruların hepsini sorabilir, istersen ürünün ayrıntılı fotoğraflarını talep edebilir, kararlaştırdığınız tarihte ve saatte ürünü almak için buluşabilirsiniz. Hatta ürünü almaya gittiğinde beğenmezsen almadan dön evine, kim karışır?

Son bir güzellik: Fazladan Bir Tek Şey Bile Almak İstemeyenler İçin Gerçekten Gerekli Bebek Ürünleri

Lokasyona göre ikinci el ürün alıp satma imkânı

Anneysen Pazar'da ikinci el ürün yüklerken ya da ararken lokasyon seçebiliyorsun. Bu sayede evine yakın yerlerdeki ikinci el bebek ürünlerini filtreleyebiliyorsun.

Bu makaleyi arkadaşlarınla paylaş: