Neden Anneysen Pazar'dan 2. El Oyuncak Alıp Satmalısın?

Alt tarafı oyuncak deyip geçmemek gerektiğini çocuğunla birlikte anladın değil mi? Oyuncaklar çocukların masum istekleri olabilir ama fiyatları hiç de masum değil. Çocuğuna istemediği ucuz oyuncaklardan almaktansa istediklerini ikinci elde uygun fiyata almayı ya da evdeki oyuncakları satıp paraya dönüştürmeyi istersin değil mi?

Şöyle başlayalım: Anneysen Pazar Açıldı: Ekonomik Annenin İkinci El Alışveriş Rehberi

1. Sıfır oyuncaklar çok pahalı

Sadece oyuncak arabanın bile bir sürü çeşidinin olduğunu düşündüğünde bu dev piyasaya yetişmenin imkansız olduğunu görürsün. Oyuncaklar gerçekten pahalı ve yenisini üretmeleri için eve giren maaşa zam yapılmasını bekleyen yok!

Anneysen Pazar'daki ikinci el oyuncaklara mutlaka göz at, oldukça uygun fiyata ufaklığın seveceği şeyler çıkar mutlaka.

2. Evin her yerinden oyuncak fışkırıyor değil mi?

Evdeki oyuncak dağınıklığından muzdarip milyonlarca anneden biri olduğunu tahmin ediyoruz. Çocuğunun artık oynamadığı oyuncakları Anneysen Pazar'da satarak hem para kazanabilir hem de evdeki oyuncak yığınlarını yok edebilirsin.

Bu da ilgini çekebilir: Evdeki Oyuncakları Toplama Sorunu İçin 10 Çözüm

3. Çocuğunun yaşına uygun oyuncak almalısın

Oyuncak, çocukların yeteneklerini ve becerilerini geliştirmeleri için lazım olan bir şey; asla lüks ya da oyalansın diye eline tutuşturulan bir şey değil. Bu yüzden alacağın oyuncak çocuğunun yaşına uygun olmalı ki kendisini, kapasitesini geliştirebilsin. 3 yaşında oynadığı oyuncağını ikinci ela satıp yerine 4 yaş için olanını almak çok mantıklı değil mi? Çocuğun sürekli büyüyecek, küçülen oyuncaklarını sat gitsin o zaman.

Okumadan oyuncak alma: A’dan Z’ye Eğitici Oyuncak Seçme Rehberi

4. Çocuk bu, iki oynar sıkılır bırakır

Doğruya doğru, çocuklar oyuncak konusunda maymun iştahlı olabiliyorlar. Bir sürü para verip aldığın oyuncağı birkaç kez oynadıktan sonra terk edilen oyuncakların arasına bırakabilir. Zaten tam da bu yüzden ikinci el bebek oyuncakları, Anneysen Pazar'da en çok alınıp satılan ürünlerden.

5. Hediye gelen oyuncakları paraya dönüştürmeye ne dersin?

Bazen evde aynı oyuncaktan birkaç tane olduğunu görürsün. Ya da bir oyuncağın çok benzerini. Ya da çocuğunun hiç dokunmadığı, oynamak istemediği yepyeni oyuncaklar evde bekler durur. Doğum gününde ya da yılbaşında hediye gelen bu yeni ve oynanmamış oyuncakları satarak para kazanabilirsin.

6. "İkinci el eşya satmak istiyorum." diyenler için güvenilir ve pratik bir platform

Anneysen Pazar'da ürün alıp satarken birebir diğer annelerle iletişim kurarsın. Kendi aranızda anlaşır, alışverişinizi hiçbir komisyon ücreti yapmadan gerçekleştirirsiniz.

İkinci el bebek oyuncaklarını arayan ve satan bir sürü anneyi başka nerede bulacaksın? Ayrıca ürün yüklemek çok pratik. Anneysen Pazar'ın uygulamasını indir, üye ol, oyuncakların fotoğrafını çek ve almak isteyen annelerin mesajlarına yanıt ver! İkinci el oyuncak almak istersen yine diğer annelerin yüklediklerini bulunduğun şehre göre filtreleyebilirsin.

Bebek arabası da lazımsa yardımcı olalım: İkinci El Bebek Arabası Alırken Dikkat Etmen Gereken 6 Şey