Fazladan Bir Tek Şey Bile Almak İstemeyenler İçin Gerçekten Gerekli Bebek Ürünleri

Bebeğinin sağlığı, rahatı ve mutluluğu için o daha doğmadan bile alışverişler yapmaya başlamış olabilirsin. Bebeğin için hazırladığın upuzun bir ihtiyaç listen olabilir ve bu alışverişler o doğduktan sonra bile devam edebilir. Ama buna gerçekten ihtiyaç var mı? Sağda solda gördüğün o ansiklopedik ihtiyaç listeleri gerçekten ihtiyaç mı?

Gerçekten alman gereken bebek ürünlerini yazdık. Hem zaman hem de para kolay bulunmuyor, ikisini de dikkatli harcamak lazım!

1- Bebek arabası

Kanguru, puset, ana kucağı gibi taşıma ürünleri de büyük kolaylık sağlayan cinsten ama taşıma konusundaki bebek ürünlerinin olmazsa olmazı elbette bebek arabası!

Senin için seçtiğimiz bebek arabası, Kanz Rainer Çift Yönlü Bebek Arabası oldu.

Ürün Fiyat
Kanz Rainer Çift Yönlü Bebek Arabası 550,00 TL

2- Bebek telsizi

Bebeğin uyandığında, huysuzlandığında, olumsuz bir durum ile karşılaştığında anında müdahale edebilmek için bebek telsizi oldukça faydalı bir bebek eşyası.

Bir bebek telsizi önerisi de verelim. Seçtiğimiz ürün Motorola MBP16 Dect Dijital Bebek Telsizi.

Ürün Fiyat
Motorola MBP16 Dect Dijital Bebek Telsizi 197,90 TL

Birçok bebek telsizi modeli var, içerisinden ihtiyacına ve bütçene en uygun ürünü seçebilirsin: Parazit Çık Aradan: Bebek Telsizi Nasıl Seçilir?

3- Bebek küveti

Küçük bebeğini bir duşta ya da yetişkin küvetinde yıkamak zor. Zaten henüz ayakta duramayan bir bebeğin varsa onu bir yetişkin gibi yıkaman mümkün değil. Bu nedenle onun boyutlarında olan ve yatırarak yıkayabileceğin bir bebek küvetine ihtiyacın olacak. Bebek küveti küçük boyda, üzerine bir file gerilerek bebeğini üstüne koyabileceğin ve rahatça yıkayabileceğin bir bebek ürünü. Bebeğin en azından ayaklanana kadar bir bebek küvetine ihtiyacın olacak.

Babyjem Mavi Bebek Giderli Büyük Banyo Küveti, makul bir model.

Ürün Fiyat
Babyjem Mavi Bebek Giderli Büyük Banyo Küveti 39,99 TL

Daha fazlası da buada: Anneysen’den 8 Fonksiyonel Bebek Küveti Tavsiyesi

4- Burun aspiratörü

Burnun tıkandığında nasıl sinirleniyorsun, uykuların harap oluyor, hayattan tat alamıyorsun değil mi? Bebeğin için de aynı durum geçerli ve bebeğinin burnunu temizlemek, ona sümkürmeyi anlatmak biraz zor bir iş olacak. Bu nedenle burun aspiratörleri hem senin işini kolaylaştıracak hem de bebeğini rahatlatacak. Ayrıca bebeğinin burnunu mendil ve parmaklarınla sıkıştırıp, ona acı vermek zorunda kalmazsın.

Chicco PhysioClean Burun Aspiratörü Seti işini kolaylaştıracak ürünlerden birisi.

Ürün Fiyat
Chicco PhysioClean Burun Aspiratörü Seti 33,64 TL

5- Ateş ölçer

Bebekler çok hassas canlılar. Ne zaman neyden etkilendiğini sen hiç anlamadan birden hastalanabilir ya da ateşlenebilirler. Böyle durumlarda hazırlıklı olmak ve anında müdahale edebilmek için, elinin altından bir ateş ölçer olması şart. Böylece bebeğinin sağlık durumunu kolayca takip edebilir ve müdahalesini yapabilirsin.

Wee Baby Temassız Ateş Ölçer kolay kullanımlı ve dayanıklı bir ürün.

Ürün Fiyat
Wee Baby Temassız Ateş Ölçer 109,00 TL

Bu konu önemli: Ateş Ölçerler ve Çocuklarda Ateş Ölçme Teknikleri Hakkında Bilmek İstediğin Her Şey!

6- Biberon

Eğer bebeğini mama ile besliyorsan ya da anne sütüne takviye yapman gerekiyorsa, en ihtiyacın olan bebek ürünlerinden birisi bebek biberonları. Devam sütü, takviye mama gibi ürünleri bebeğine biberonla servis etmen gerektiği için, byle bir durumda bir biberona sahip olman şart. Ama biberonu alırken üretildiği malzemelere ve dayanıklılığına muhakkak dikkat etmelisin.

Sana önereceğimiz biberon modeli, Philips Avent Natural Cam Biberon.

Ürün Fiyat
Philips Avent Natural Cam Biberon 44,90 TL

Hangi biberonu almalısın: Annelerin En Çok Tercih Ettiği 9 Biberon Markası ve Modeli

7- Bebek beşiği

Farklı özellikte, farklı boyutlarda, farklı kullanım alanları olan birçok bebek beşiği modeli var ve bu çeşitlilik içerisinde seçim yapmak zor geliyor, biliyoruz. Ancak seçim için sana yardımcı olabiliriz. Eğer bebeğin büyüdükçe beşiğini değiştirmek zorunda kalmak istemiyorsan, büyüyen beşiklerden bir tane edinebilirsin. Büyüyen beşiklerin boyu uzayabiliyor ve etraflarında bulunan parmaklıklar kalkarak bir yatağa dönüşebiliyor. Bu sayede bu beşiği bir süre sonra yatak olarak da kullanabilirsin.

Büyüyen beşik önerimiz ise Çilek markasının Natura Baby Sl Büyüyen Bebek Karyolası (Ebeveyn karyolalı).

Ürün Fiyat
Çilek Natura Baby Sl Büyüyen Bebek Karyolası 1,600,00 TL

Büyüyen beşik ve diğer beşik önerilerimiz de burada: Kullanışlı ve Şık Bebek Karyolası Modelleri

8- Bebek şampuanı ve bebek deterjanı

Bebeğinin cildi ve bünyesi çok hassas. Bu yüzden ona gereken önemi göstermelisin. Temizleme ürünlerinde bulunan kimyasallar ve diğer maddeler, bebeğinin cildine zarar verebilir. Bu nedenle bebekler için özel üretilen çamaşır deterjanları ve şampuanlarından bir tane edinmelisin. Bu ürünlerin çoğunda alkol ve paraben olmadığı için bebeğinin cildine zarar vermeyecek.

Önerimiz Dalin Bebek Sıvı Çamaşır Deterjanı ve Sebamed Bebek Şampuanı.

Ürün Fiyat
Dalin Bebek Sıvı Çamaşır Deterjanı 20,00 TL
Sebamed Bebek Şampuanı 31,00 TL

Bebeğinin narin saçları için ince eleyip sık dokuduk: İyisiyle Kötüsüyle Piyasadaki 10 Bebek Şampuanını Senin İçin İnceledik

9- Mama sandalyesi

Ek gıdaya geçtiğinde bir mama sandalyesi edinmen şart! Ama bunun da dışında mama sandalyesinde yemek yemek bebeklerin sevdiği bir eylemdir, kendilerine olan güvenleri yükselir, motor becerileri artar ve yemek yemeği daha çok severler. Ayrıca uzun yıllar da kullanılabilir.

Mama sandalyesi için önerimiz IKEA ANTILOP olacak.

Ürün Fiyat
IKEA ANTILOP mama sandalyesi 44,99 TL

Seçiminde bu yazıyı sana yardımcı olacak: Mama Zamanlarının Olmazsa Olmazı Mama Sandalyesi Nasıl Seçilir?

10- Oyuncaklar

Kimse oyuncaklara gereksiz diyemez, çocuk gelişimi için oyuncakların yeri çok büyük. Bu yüzden sen de bebeğin için gerçekten işe yarar ve eğitici oyuncaklardan bir kaç tane edinmelisin. Seçeceğin oyuncaklar oyun halısı, ahşap yapbozlar ve bloklar olabilir.

Oyun halısı önerisi olarak sana Fisher Price'ın Yağmur Ormanı Jimnastik Merkezi'ni veriyoruz.

Ürün Fiyat
Fisher Price Yağmur Ormanı Jimnastik Merkezi 249,90 TL

Oyun halılarını yakından inceleyelim: Her Çocuklu Evin Olmazsa Olmazı: Oyun Halısı