Uyku Sorunu Yaşayan Bebekler için 6 Bebek Uyutan Müzik

Bebeğinin bütün gece uyuyacağını beklemiyordun, ama bu kadar zor olacağını da tahmin etmiyor muydun? Bebeğine rahatlatıcı bir uyku düzeni sağlamak için bir çok öneriyi denedin, ama hala bebeğinin belli bir yatma düzeni yoksa bir de müziklerden yararlanmayı dene! İşte önerebileceğimiz bebek uyutma müzikleri!

Bebekleri Uyutmak İçin Müzik Önerileri

Bebeğinin gerekli uykuyu alabildiği bir uyku düzeninin olması önemlidir. İhtiyacı olan uykuyu alamadığında yemek yemediğini, oyun oynamadığını gözlemleyebilirsin. Bebeğin huysuzlaşır ve mutsuz olur.

Bu noktada, bebeğinin uyku sorunlarının önüne geçmek için yapabileceğin şeylere göz atmanda fayda var. Biz bu yazıda, bebeğinin uyuması için yararlanabileceğin bebek uyku müziklerini seçtik! Belki bu müzikleri bebeğine dinleterek, uyku sorunlarını azaltabilirsin.

1. Pillow Song

Bebeğinin uyuması için onu sürekli kucağına alıyor ve sallıyor musun? Uyumadığında anne sütü veya biberonla onu sakinleştirmeye mi çalışıyorsun? Sıkıntılı olduğunu düşündüğünde kendi yatağına alıyor musun? Bunlara cevabın evet ise, başının dertte olduğunu söyleyelim.

Bu şekilde davrandığında bebeğin uyumak için kucağına almanı, memeni emmeyi ve yanında yatmayı bekleyecektir. Onun yerine sana uyutucu ninnilere başvurmanı öneriyoruz. İşte, bebeğin için bir örnek!

2. Pan'ın Labirenti

Çok güzel bir film olan Pan’ın Labirentinin aşağıda paylaştığımız parçası bebekleri rahatlatan müzikler için bir diğer örneğimiz! Bebeğin şimdi dinlesin, büyüyünce de izler!

3. Uyku Zamanı Müziği

Bebeğinin uykuyla ilgili sorunları, uykuya dalmayı istememesinden kaynaklanıyor olabilir. Uyuması gereken bir zamanda hala kucağından ya da yatağından çıkmaya uğraşan bir bebeğin varsa, bebeğini uykuya alıştırmanın yollarını düşünmelisin. Uyumamakta direnen bebeğini sakinleştirmek için ebeveynlerin sık sık başvurduğu müziklerden birini deneyebilirsin. İşte bebek uyutan müzik örneğimiz! Bakalım senin bebeğinin üzerinde de benzer bir etkisi olacak mı?

4. Fisher Price

“ Bebeğimi yatağına yatırırken sıkıntı çekiyorum.” “ Bebeğim gün içinde çok güzel uyuyor, ama gece olunca hareketleniyor ve huysuzlaşıyor.” Bu ifadeler senin için çok tanıdıksa, aşağıdaki ninni melodisi tam bebeğine göre! Bu melodi, bebek müzikleri arasında sakinleştirici yönüyle de öne çıkıyor.

5. Mozart'tan Ninni

Şimdi ise, sıra Mozart’ta! Bu ninni zeka geliştiren bir etkide de bulunuyor. Bebeğin müzik yeteneğini ve dil becerilerini arttırdığı düşünülen bu yumuşak melodilerden bebeğini mahrum bırakmamanı öneririz.

6. Uyku Müziği

Son olarak, aşağıdaki sakin melodi ile bebek müzikleri önerilerimizi bitiriyoruz.

Bebeğin için müziklerin yanısıra ninni örnekleri de istersen, Bebeğin Bunlara Bayılacak: En Popüler Bebek Ninnileri! adlı yazımıza bakmanı öneririz.